Source
Лабораторна миша | Пам‘ятаєте, пару місяців тому мене бомбило з приводу звіту Держаудитсл...
1 100 Views/Reach
2024-08-31 17:21
Message №6862
Пам‘ятаєте, пару місяців тому мене бомбило з приводу звіту Держаудитслужби щодо діяльності Національного фонду досліджень?Ну, там ще писалося, що науковці, що пройшли жорсткий конкурсний відбір, отримують дуже багато грошей за свою роботу, а мали б її виконувати за оті копійки, які отримують в інститутах.Копійки - це там 5-10 тисяч гривень на місяць і хай ні в чому собі не відмовляють.Якщо не пам‘ятаєте, то посилання я, як завжди, залишу в кінці [1], як і посилання на реакцію Наукового комітету Національної ради з питань розвитку науки і технологій [2], в якій вони ввічливо, але переконливо роз‘яснили, чому вахтери… в сенсі, аудитори від держави - некомпетентні трутні, що задарма марнують кошти платників податків.А тим часом я надибав прекрасний довгочит, де троє науковців з того самого НФДУ, а саме голова - Станіслав Вільчинський, голова секції соцгум наук - Оксана Кісь, а також голова секції біології, медицини і аграрних наук - Вікторія Родінкова, розлого, однак цікаво та доступно розповідають про діяльність фонду, міфи, що виникають у зв‘язку з діяльністю фонду, помилки фонду, проблемні місця фонду і т.і.Тут і про перевірку ДАСУ, і про блокування роботи Фонду з жовтня 2022 року по березень 2023, і про висери політтехнолога голобуцького, і про високі зарплати вчених, що виграють гранти (високі - по міркам науки, звісно), і про залучення міжнародних коштів в Україну, і про якісну чи неякісну експертизу проєктів, і про відсутність апеляцій, і про скопусизацію та про решту цікавих питань.Хороший такий лікнеп.Так, якщо Ви помітили, то я люблю НФДУ.При цьому я не маю звідти грантів і я та людина, яка була б рада, якби існувала процедура апеляцій.Тим не менш, озираючись навколо і [ретроспективно] на зміни, що відбулися в науковій сфері за 10 років, я можу сказати, що купа моїх талановитих колег досі лишилася в Україні виключно (підкреслено) завдяки грантам НФДУ, а сам НФДУ - це одна з найкорисніших інституцій, що нині існують в українській науці.Загалом, приємного читання.https://zbruc.eu/node/119278Майте тихий вечір.[1] https://www.facebook.com/share/p/oTwpAduoit6GDG2u/?[2] https://www.facebook.com/share/p/uhHNdRy4g8LPnWj4/?P.S. Дякую Вам за підтримку. Паджеро Головного управління розвідки, а також Додж Нітро 48-ї артбригади зайшли в ремонт.