Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Монополіст
Added 14 Jul 2024

Монополіст

@monopolistua
Number of subscribers: 9 631
Photos: 140
Videos: 16
Links: 1,010
Description:
Про монополістів, олігархів, конкуренцію та додану вартість Автор - Сергій Головньов Зв'язок: @SGolovnov Донат: Моно - https://bit.ly/3ngvCnn
Source

Монополіст | ​​Національний кешбек не виконує функцію підвищення попиту на вітчизня...

Telegram community logo - Монополіст Монополіст @monopolistua
14 500 Views/Reach 2024-09-25 13:04 Message №1304
​​Національний кешбек не виконує функцію підвищення попиту на вітчизняну продукціюНемає маркуванняПрограма «Зроблено в Україні», яка згодом була перейменована у «Національний кешбек» стартувала 2 вересня.Нагадаємо умови. Кожен громадянин, створивши в банківському застосунку спеціальну карту і зареєструвавши її в Дії, отримає 10% від суми куплених товарів, які приймають участь в Програмі.Виплати нараховуються протягом кількох днів, а здійснюються в місяці, наступному за розрахунковим.Максимальна сума кешбеку на місяць – 3000 грн.В цьому році на програму передбачено 3 млрд грн.Виходячи з інформації на сайті програми, до неї доєдналися більше тисячі виробників, які зареєстрували понад 200 тисяч товарів.Вони продаються майже у 15 тисячах торгових точок.M-t проаналізував зареєстровані товари (дивись таблицю).Всього подано трохи більше 6 тис. брендів.Набільше товарів – 45 тисяч – зареєструвала компанія Бембі Дмитра Шевченка, яка виробляє одяг.Компанії Кідді-Ко Олени Єлагіної та Стратег Україна родини Сивак зареєстрували тисячі найменувань. Проте це картини по номерам, картини з алмазною мозаїкою, настільні ігри та інші штучні товари.Багато товарів зареєстрували торгові мережі – одеська Таврія-Б Бориса Музальова та французький Ashan. Судячи з широкої номенклатури товарів – від булочок до презервативів – більшість з них лише фасується в Україні.Задекларована ціль програми – підвищити попит на українські товариАле ці товари на сьогодні не мають відповідного маркування.Про це розповідає директорка Українського фуд-ритейл альянсу Наталія Петрівська в інтерв’ю LIGA.net.Тобто, споживач просто купує товари, які купував завжди. Ніяк не корегує свою поведінку в залежності від можливості отримати кешбек.Це ніяк не допоможе виробникам. Хіба що людина подивиться в Дію, знайде які саме товари принесли кешбек і наступного разу буде їх шукати.Але Петрівська розповідає, що склад товарів в програмі динамічний. Одні додаються, інші навпаки – вилучаються виробниками.Поки що Національний кешбек – це рандомні гроші за випадково придбані товари.Можливо в майбутньому виробники почнуть маркувати товари, які вносять в програму.Але можливі випадки, коли товари з маркуванням будуть виключені з програми і споживач не отримає за них кешбек.Показово, що мережі не хочуть займатись маркуванням, бо не отримують ніякого зиску з цієї Програми. Хіба що ті, які додали до Програми власні бренди.МоноплістВ таблиці 10 найбільших виробників за кількістю товарів, зареєстрованих в Програмі станом на 25 вересня