Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Замітки молодого акушер-гінеколога
Added 14 Jul 2024

Замітки молодого акушер-гінеколога

@molodui_feldsher
Number of subscribers: 839
Photos: 103
Videos: 18
Links: 49

👥 Number of subscribers

839
Average/Day:: 0
Average/Week:: -4
Average/Month:: -7

👁️ Average views per message

801
Average/Day:: 1,020
Average/Week:: 673
ERR: 95.47%

📊 Messages per Day

0.1
Last day: 0
Week average: 0
Average per day: 0.1

Name change history

Замітки молодого акушер-гінеколога 2025-08-04
Замітки молодого медика 2024-07-14

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

Швидка не приїдеІ ось чому не варто надіятись на 103 1. Непрофільні виклики. Екстренка розрахована на випадки, які загрожують життю або працездатності людини. В той час як більшість людей викликають 103 на пʼяницю або поміряти тиск/температуру чи дати пігулочку/укол. 2. Дефіцит кадрів. З моїх спостережень за останній рік на 103 лишилось 30% медичного персоналу, а кількість викликів як на всі 100%. 3. Велика кількість викликів. Ви або недочекаєтесь карету бо вам її не дадуть, або всі вони на викликах або ж прийдеться довго чекати поки якась звільниться. 4. Недостатність домедичної допомоги. Реально екстренні виклики клінічна смерть/масивні кровотечі не дочекаються приїзду 103 без допомоги оточуючих на місці. Почати діяти потрібно до 5 хв.Що робити? Все ж зателефонувати на 103 і в разі відмови в наданні карети спитатися в відповідального лікаря що вам робити і в яку лікарню 24/7 можна звернутися у вашому випадку. Рекомендую проходити курси з ДМД кожного року і побільше. Моя особиста рекомендація для корпоративних тренінгів «МедОсвіта Захід»
Проблема пацієнтів 103Частина пацієнтів асоціюють 103 з мобільною клінікою/амбулаторією/аптекою і можуть це навіть не усвідомлювати. Маю на увазі «приїдьте і дайте укол». Одна бригада, два медика, водій і цілий бус для того щоб ДАТИ УКОЛ?Основна ж функція 103 спрямована на те щоб рятувати життя і працездатність там, де без медичного супроводу неможливо. Умовно викликаючи 103 ви розумієте що вдома ви не справляєтесь і потрібно в лікарню.Якщо ви самі можете добратися до лікарні - зробіть так. Наприклад перелом руки звучить як щось для 103 і зазвичай вас спокійно завозять в травмпункт (функція таксі). Проте перелом уже є, гірше не стане і можна самостійно спокійно добратися до лікарні. В той час як інфаркт чи інсульт вимагають свого медичного супроводу і транспортування.І якщо людям самостійно впадло госпіталізуватися в лікарню і отримувати там лікування при лихоманці чи гіпертензії, то чому 103 має не бути впадло приїхати суто щоб «дати укол»?Ви можливо скажете що від тиску може статись інсульт, а від лихоманки судоми. Але це не стосується кожного випадку лихоманки чи гіпертензії і зазвичай таке ускладнення має за собою супутні захворювання і попередню історію, а не лише один симптом.
Кейс 103: говоримо про чоловічі🥚🥚Хлопець 22 роки зі скаргами на болі у яєчку протягом години. Травму та сечокамʼяну хворобу заперечує, каже що попередньо «бавився з дівчиною», біль розвивався поступово. В анамнезі варикоцеле.При огляді калитка без змін (без збільшення, посиніння чи почервоніння). Ліве яєчко болюче, нижче правого. Біль полегшується в спокої але не зникає. Перепровірив ще симптом постукування - негативний.В першу чергу подумав про епідидиміт (раніше через меншу обізнаність я б підозрював виключно перекрут яєчка). Від перекруту відігнало те, що не було чіткого моменту коли зʼявився біль, зʼявився він поступово (зазвичай навпаки) та й яєчко при перекруті підтягується. Підглянув що ще одною диференційною ознакою може бути рефлекс Кремастер. Накидайте більше класних диференційних ознак якщо знаєте.В лікарні діагноз підтвердився (кайфую з таких моментів, хоча епідидиміт не є роботою для 103)——————————————————Раніше мав ще один такий випадок:Хлопчик 8 років з болями яєчка 8 годин.До приїзду 103 мама давала малому НПЗП, але це не давало вираженого ефекту. Як його оглядати я на той момент не знав. Глянув на калитку (калитка як калитка), пощупав яйце на бюлючість (болюче). З підозрою на перекрут яєчка завіз в МДКЛ.Всю дорогу молився за яйце малого, бо думав що йому кірдик за 8 годин очікування. Хірург в стаціонарі розрадив мене, що це «епідидиміт». Я вперше почув тоді цей діагноз, але з полегшенням був радий за малого і його яйце🥳.З диференційних діагнозів на болі в яєчку можу навести ще пахову килу, сечокамʼяну хворобу (іррадіація болю) або ж водянку яєчка. Часто лишитися подовше на приймальному все ж корисно.
Оцініть ЕКГ перед тим як читатиЖінка 62 роки з запамороченнями від учора. Сьогодні втратила свідомість і викликали 103.По приїзду пацієнтка в свідомості, проте запаморочення не минуло. Повʼязує свій стан з нічною зміною і стресом.Показники:АТ - 120/80Глюкоза - 5.7 мкмоль/лSpO2 - 98%ЕКГ зверху. Ритм АВ вузловий, повна дисоціація між зубцями Р і комплексами QRS, ЧСС 40, ST на ізолінії, є патерни блокади. Висновок: Повна АВ блокада з брадикардією, ритм АВ вузловий.Попередній анамнез - ніде не лікується, ніяких проблем не мала, палить по 3 упаковки цигарок на день. При детальному огляді опік на правій нозі «припалювала рожу»🫠; Хоча як на мене це були виразки від хронічної венозної недостатності - тут і пігментація кінцівки і варикозні вузли і кровотечі з них в анамнезі.Підсумовую: зміни на ЕКГ могли б бути і хронічними, але те що запаморочення зʼявилися вчора після нічної зміни наводить на думку, що і брадикардія зʼявилася вчора. Відповідно це Повий АВ блок з брадикардією; Синкопе.Лайк|Підписка