Росія зупинила видачу внутрішніх російських паспортів в АбхазіїЯк повідомило посольство Росії в Абхазії, рішення ухвалили після того, як абхазькі депутати та політики заявили, що вважають такі пункти видачі незаконними. У посольстві пояснили, що щоб не загострювати ситуацію і посилаючись на повагу до суверенітету Абхазії, роботу пунктів вирішили зупинити, а оформлення паспортів перенести на територію Росії. Про це пише видання "Кавказький вузол".Пункти видачі почали працювати у січні 2026 року на основі угоди про подвійне громадянство та, як стверджує російська сторона, за погодженням із владою республіки. Проте частина абхазьких політиків публічно поставила під сумнів саму ідею видачі внутрішніх паспортів РФ усередині країни, особливо із складанням присяги Росії громадянами Абхазії.5 лютого в Ростові-на-Дону було затримано абхазького юриста та викладача Південного федерального університету Іраклія Бжинава, який критикував видачу паспортів росіянам. 6 лютого Ленінський районний суд Ростова-на-Дону обрав Бжинава запобіжний захід у вигляді взяття під варту до 4 квітня. Його звинувачують за статтею про публічні заклики проти безпеки РФ після поста про те, що Абхазія не є суб'єктом РФ.
Схоже, Вітьков, який є завербованим через Тайванчіка ще в нульові, а потім куплений катарцями, як і в палесвинському питанні, так і в іранському - працює не на США, а на інтереси московсько-тегеранських людожерів-сатаністів, продовжуючи отримувати зарплатню в Досі (от з Бібігоном тепер неясно, після того як його вскрили на цьому). А за Трамом Вітьков - смотрящий (впевнений що й темною магією займається).. Можливо, якраз він і змінив у цій якості Епштейна, який посварився з Трампом через бабло Риболовлєва-Керімова, чийого менеджера Баумгертгера і хлопнули нещодавно на Кіпрі (закобзон шифрувальника з посольства поки що незрозумілий). Тому Рубіо, Венсу, Бессенту і хто там ще мітить на місце Трампа - треба зайнятися Вітьковим. Доречно згадати, що в Америці, як і в складі діючого ізраїльського уряду - безліч радикальних єврейських організацій, які десятиріччями не пробачають принижень єврейства, яким безумовно є Газька капітуляція. І виправляють кадрові помилки американського, ізраїльського та інших урядів.
And then - when. На гороб'їний скок п'ятого року війни, на сьомому році панування зайд, непорівняного ні з чим уже в підручниковій історії подвигу українського народу, єдиної справжньої сили субконтиненту - слід усе ж сказати: ми дотриваємо, і не здамося, бо це навіть і фізіоліогчно неможливо. В більшості аспектів ми навіть є певним (хв)еноменом. Щось порівняне до ізраїльтян та ірландців на довших відрізках. Важливо, що ми допомагаємо одне одному багатомільйонною мережею. Важливо, що природа поточної влади, остаточно дискредитованої, нас не дивує і не демотивує з першого дня (хоча з першого ж свого дня вона умисно шкодить українським перемогам та витривалості нації). Так, це додаткова важка обставина - як у радянських солдатів зі Сталіним - оце днями переглядав ордени і медалі дідів і бабок, прадідів і прабабок. Там ще за царя та цісаря. Якось мені батько показував таку здоровезну залізну монету (до речі, де вона, подумав дракон Смог), і казав що навіть уже за Совітів на Дону це була ціна корови, або й двох. Ну, добре, нас пограбували далеко не вперше, і за ці 35 років, училися-навчилися чомусь, і ми наближаємося до 4-ї чи 5-ї (Юрцю Романенко, я заплутався) своєї республіки. Може й конституційної монархії ( це те саме - парламентська республіка з корисним додатком). Я не можу сказати зараз - що буде завтра, тому що це брехлізм, я думаю про дещо інше. Я думаю про наш народ, згадую що й юний (тепер ізнов "квазі" -але-депутат ПАРЕ) Марко Фейгін там був (а я -на 10 років пізніше од нього), на Балканах, про те як Тигри Арканові спливли ці строфи - "Српскі народ", щоб усіх завести. Наш народ - сміливіший, далекоглядніший, витриваліший від "історично найдавнішого" сербського. Нам дуже важко - факт (вираз із 1920-х), але крім нас у нас особливо-то нікого й немає. Коли десь на черговій трасі, під дешеву каву курячи з піксельними керманичами залізного каравану, думаєш - таки ні, ми навчилися. Всередині нашого страждівного та залізнобокого народу зради немає. А щодо злодійкуватої та неукраїнської верхівки - штош, це тепер її проблеми. Їм мені не хотілося би сказати нічого. А лікарці яка приходить на роботу десь на Верховині, світла нема добу, тощо, і зітхає - хочеться сказати: ми з тобов.
Коли у нас кажуть про 73%, які в усьому винні, то чомусь не усвідомлюють, що минуло 6,5 років. Більшість з тих (а це всього лише від чверті до третини) хто тоді "прикольнувся", втекли за кордон ще у 22-му році. І звідти нас вчать патріотизму (вибачте, не втримався). Сьогодні це десь - максимум 20%, прикоритників та соціально-мережевих пенсіонерів, і решти дрібного всякого. Нещодавно всі - і в усьому світі - побачили, що якими б розтоптананими, придушеними українці не були, вони не збираються віддавати своїх свобод. Як Ви всі могли помітити - гасла "на картонках" часто були злі. Так сталося тому, що наше суспільство сьогодні вкрай загострилося (настільки, наскільки не було навіть наприкінці президентства В.Ф. Януковича). Причина умовно проста: суспільний договір остаточно зруйновано. І його не буде відновлено за тих, хто боягузливо програв дітям в єдиному раунді. Всім тепер очевидно, що шмародьори, які підставили та зганьбили водночас і силові служби, і боярство, і свою дрібну клієнтелу, тепер позбавлені будь-якої довіри чи поваги (чесно кажучи, всі ці 6,5 років їм на нас просто нас**ти). До цього може бути ще мільйон корисних дрібниць, але, як каже молодь, не буду "душніть". Що ж далі? Далі буде важкенько, а все ж ще лишилося багацько людей, для яких Україна Мила, сильна, розкішна, багата, доглянута, захищена, освічена, здорова - є тією кришталевою мрією, за яку били, розганяли, взривали і вбивали 11 років тому. Людей, які пишаються шрамами та контузіями тих днів, які лякають до "швидкої насті" оцих, які ні секунди не любили Україну та її народ, а тільки роками "харчувалися" за його кошт, подібно до упирів - таких людей все ще багато. Більш ніж. Особисто для мене важливо таке - щоб українських людей припинили грабувати на кожному кроці та знущатися з них, всі ці дрібні холуята. Війну з Ордою виграють лише вільні українські люди, як робили вони це століттями. Все сказав. And Amen.
Матвієнко: ми маємо перейти в режим найжорсткішої економії, контролювати кожен рубль, у тому числі в регіональних бюджетах. Як виглядатиме ця економія? Приклад: підтримку радіоелектронної (!) промисловості скорочено майже в 7 разів з 27 млрд до 4 млрд рублів. Директор урядового Центру макроекономічного аналізу та короткотермінового прогнозування Дмітрій Бєлоусов (брат міністра оборони): "У найближчі місяці заголовки наших новин будуть страшніші за фільми жахів.". Зрозуміти відчайдушні заяви цих діячів неважко: вугілля стоїть, третину шахт зупинено, Китай ще підвищив мита і закупляє вугілля в Австралії без мита. Відповідно - встає і металургія. Ліс - давно все (надули бульбашку "з кіпрським варіантом" викупу акцій банками) Автоперевезення: - 50% перевізників збанкрутували, залізниця: -10%, порти: -5% нафтогаз - або нема прибутку, або його скорочення в рази. Скорочуються надходження від НДС. За незалежними фаховим оцінками - стагнація триває з середини 2023 року, рецесія - з другої половини 2024 року, а в 2025 році поточна динаміка ВВП: -4%. Будівництво - не добилися чергового продовження пільгової іпотеки - покотилося вниз (відома заборгованість забудовників перед банками - $108 млрд, щомісяця зростає на $2,5 млрд, до речі саме такої суми в Москви не вистачило на проект модернізації енергетики в Казахастані, тепер Казахстан сам фінансує проект), продаж легковиків: 30% ділерів збанкрутували: -27%, схожа ситуація з виробництвом, імпортом та продажем вантажівок та сільгосптехніки, зчезло 50% ліків, але 75% населення не вистачає ліків навіть на дженерики та "крейду". Що ж лишається? Добрива, уран, євроскрапка, Індія (не буде злити Трампа) та Китай (упреться?). Фактично не уникнути вже фіксації цін, емісійного забезпечення витрат та гіперінфляції (або/і товарного дефіциту). На думку Путіна, худоба має терпіти і з хрипами повзти на бійню, хоча бачити, що на лисину йому капають, тому і раптом заїкнувся про табу: скорочення військових витрат (40% бюджету, 8,6% від ВВП, довідково, СРСР у 1990 році - 10,9% ВВП). UPD. "Раптом" збанкрутувала Томська область, введено пряме управління. Паралельно: запроваджено 4-денку в метро Єкатеринбурга та на Челябінському електрометалургійному комбінаті (невже на накази Путіна всім плювати?).
Як і прогнозувалося оглядачами, які не належать до секти свідків Росстату та "повних ресторанів Блумберга", тільки-но збільшений вдвічі дефіцит бюджету РФ - менш ніж за два місяці досяг верхньої межі, а ще ж попереду півроку. За офіційним курсом - це майже $50 млрд (прикметно, що саме на цю суму вже вилучено приватної власності). Або - 1,7% ВВП (при тому, що в середньому економіка РФ зростає на 1%). Або - більше, ніж ліквідна частина резервного фонду (тобто, йому прийшов остаточний гаплик). Всі типи надходжень летять вниз разом за (практично всіма) відповідними галузями. У борг ніхто ззовні не дає, а всередині - щомісячні виплати по боргах досягли 10% від усіх витрат. Що ж робити? Або подальший секвестр і подальша деградація, або примусова різка девальвація і перехід від галопуючої інфляції до гіперінфляції, а також кратне підвищення НДС. Не колись там, а вже - у липні (хоча наступний рівень занурення прогнозувався на вересень). Всі в Кремлі мріють про девальвацію - а вона не получається! Не виходить в Даніли камєнний цвіток! Догралися з дедоларизацією і все висохло, реальний міжвалютний обмін відбувається за межами Росії, крім того ЦБ боровся з інфляцією тиском на курс (щоб здешевити імпортні непродовольчі товари) і теж догрався. При цьому сама інфляція, стимульована продовольчою кризою та величезним підвищенням тарифів - знов рекордно стрибнула в перші тижні липня, а інструментів стримування її фактично не лишилося. Мабуть, девальвацію тепер можна організувати лише примітивним друком купюр чи розсиланням по рахунках десятків трильонів порожніх рублів. З іншого боку все більше намагаються регулювати ціни, вже цілими групами - мабуть, щоби товари остаточно зчезли (майже двох третин ліків немає вже). Іншими словами, в економіці країни-агресора почався штопор.
Краснов послідовно виконує завдання Центру з максимального послаблення та хаотизації США. Підрубив економіку, посіяв невизначеність у системі юстиції, тепер своїми діями формує передумови для виникнення нової держави, Західного Берегу (спочатку як тест на злам федеральних взаємовідносин, розширення вікна Овертона). Далі - нарощування дефіцитів, продовольча криза (як тепер на Мазерленді) і війна. Ну або якісь дії американської еліти. Думаю, Краснов, хоч і має низький IQ питався свого куратора: "Все-таки, хоч і поталанило нам з народом, Іване Івановичу, а таки іноді боюсь що за те, що я витворяю - можуть і повісити. Ніччю від переляку прокидаюсь - а в мене гамбургер з рота випав на подушку Стьопи Мельника. і він його уві сні смокче. Такий жах! Уявляєте?" - "Подібні хвилини бувають у житті кожного розвідника, друже. Думайте про те, що на великій землі, у нашій з вамі столиці Москві, вам стоятиме у парку Зарядьє кінний пам'ятник, з чистого золота, який дивитиметься на собор Васілія Блаженного...- Чиїми очима? - В смислє? - Моїми чи коня дивитиметься? - Так, Краснов, дуйте на роботу. А від думок пийте новопассіт."
Три хороші новини похмурим ранком понеділка:1) Під час гри в гольф лебідь вкусив Стіва Вітькова за член - про що ми дізналися з кпинів його "друга" Трампа (в мене такі "друзі" були хіба у 20 років). Таким чином Ягве дав сигнал - "дурний моель тебе обрізав, Стіве! Згадай, що ти не перс, не араб і не чечен!". Може й спрацює. 2) Трамп-таки визвірився на Путьку. Так буває, коли виясняється, що твій bud - наркоман чи ще щось таке. Та й партія тисне. Вона не хоче повторення 1977 року, коли демократи виграли все підряд і величезною більшістю. 3) Російську футбольну лігу вперше виграв "Краснодар". А не "Зеніт" чи "Терек" ("Ахмат"). Чому це символічно: позиції "Газпрому" та пітерських, а також казбічів Кадирова послаблюються. У свою чергу, Краснодарський край - нинішня база фрондерів, зокрема засновника мережі "Магніт" Сергія Миколайовича Галицького (Арутюняна), якому й належить клуб та Олега Володимировича Дерипаски. І якщо Галицький, знаходячись під п'ятою "Альфи" тримає язика в дупі, то Дерипаска ледь не щодня виступає з опозиційними заявами - а чіпати його Путін боїться, бо Дерипаска є елементом пакту-1999. Та й багато інших інтересів сконцентровано в Країні Кубаноїдів і всі вони (той ж "Міраторг" утримувачів Мєдвєдєва братів Линників) страждають від війни. Доброго ранку.
Отже, адміністрація Трампа почала розколюватися. Пішов проявлятися прямий та системний саботаж його рішень (жахливий афронт у G7 за участю американських представників). Ну, а більшість в 1 голос у палаті представників - це дуже показово. Спонсори теж тікають в усі боки. Що буде далі? Відмінний сценарій - розширення бунту та застосування поправки про деменцію. Думаю, до цього ще рано, "не созрів ще цей сценарій, градоначальник Фєрдищенка ще має зробити глупівцям кілька кривд." Поміркований сценарій - Трамп втомлюється і зав'язає в діпстейті як муха в смолі (щоби потім стать бурштином і бути виставленим у музеї природної історії). 50/50, для цього потрібно ще одне масштабне падіння ринку - і воно буде, а також усвідомлення великими групами виборців того, що вони залишилися без пенсій та охорони здоров'я (освіта на черзі, в тому числі й середня, буде як в Індії до 2010-х). Тактичний, короткотерміновий сценарій: боротьба з Промпартією та непманами - відставки соросівського нишпірки Бессента, Рубіо, спроби нагнути через місцевого Батийку, Міллера та його призначенців у силових відомствах членів федівського борду щодо Пауелла, спроби арештів функціонерів SEC, підуть спроби розорити великий бізнес через податкову. Врешті-решт, випхають і місцевого Глазьєва, Стівена Мірана (директором вугільної ТЕС Sugar Tween Falls в Айдахо, як Хрущов Малєнкова), бо гарвардський засланець. Опчім сценарій рогом об бетон. Утім, думаю, він необхідний для чергового дечого "вперше" в американській історії.
Тра щось написати про економіку, а все ж "Портнов ще не проходить". Дубінський обісраним голосом видав купу різної компри, побічно розповівши, що Андрій Володимирович нічим йому не допоміг, коли його в тюрмі врівноважували, тому що Портнов був в одній банді з Батийкою (секрет полішинеля, де б той полішинель не служив). Багато хто вчора згадував (я теж), як Портнов під градусом ночами строчив погрози в усі месенджери й телефони, відчуття, скажу вам, не Ріо-де-Жанейро. А тепер узбагоївся, маніяк, нарешті. Слід віддати належне - маніяк маніяком, але системний, потужний (от жеж слово спаскудили) та ідейний політичний борець, надзвичайно амбітний, геній зла, який примусив себе боятися і Тимошенко, і Януковича, і двох крайніх президентів. Мамонт політичної епохи, яка тепер уже мабуть пішла, бо нинішні, звісно, дрібні злобні кловани, нездатні контролювати свої інстинкти та скеровувати свою енергію в будь-яке конструктивне річище. Це в Америці - та й те, колись, бо, як бачимо, в фіналі мафія перемогла - Капоне по дурній причині попався, як і Лакі Лучіано, а от людина з луганської організації Доброслава на тому навчилася досвіді, і, як і Меєр Ланскі, ніколи не була покарана державою чи якимись там правовими правдолюбцями-єдинорогами за свої злочини. Зараз розпочнеться люта бійка за спадщину - систему Портнова, і тільки це дає певний шанс суддям стати незалежними, як би парадоксально це не виглядало. Хоча в приципі політична економія контрінтуїтивна сама по собі. Dixi. Доброго ранку.