Source
LITVINOFF | За всі ці роки - а особливо за роки війни, - ми з вами вдосталь наслух...
8 039 Views/Reach
2025-12-25 19:25
Message №1203
За всі ці роки - а особливо за роки війни, - ми з вами вдосталь наслухалися аргументів "за" та "проти". З залученням до цього питання державної політики, воно лишень набуло гостроти.Втім, сьогодні я не намагатимуся переконати нікого в тому, що та чи інша дата є універсально правильною - натомість, поділюся одним, глибоко особистим та виключно власним аргументом, чому я святкую Різдво разом зі своєю спільнотою 25-го грудня.Відповідь проста - я греко-католик. І особисто для мене, пастирське послання нашого Верховного Архиєпископа, що знаходиться у єдності зі Святим Престолом, є достатнім аргументом на користь григоріанського календарю.Для християнина, в питанні цієї дати неважлива ані думка світської влади, ані "бажання святкувати з усім цивілізованим світом", ані тим більше абинеякумоскалізм. Всі ці дрібні причини тьмяніють перед найголовнішою - покорою Церкві, що є вище будь-якої земної влади.Тому, хоч і з запізненням, хоч й не урочисто, але вітаю всіх: Христос ся рождає - Славімо Його!☩ LITVINOFF