Source
Let’s talk | я вчора послухала це інтервʼю, коли готувала сніданок. і спікери спере...
1 400 Views/Reach
2025-04-07 20:46
Message №512
я вчора послухала це інтервʼю, коли готувала сніданок. і спікери сперечались чи треба освіта зараз чи ні. так от, я абсолютно погоджуюсь з дівчиною, що освіта треба. хлопець говорить, що освіта не треба, бо можна взяти ментора, який навчить тебе з нуля всього і ти так швидше виростеш. але як на мене, це трошки вузьке мислення і закладає не дуже хороші принципи в маси. це виглядає, як знайшов один варіант робочий і здається, що він буде всюди працювати.взагалі нічого немаю проти цього хлопця, навпаки чула хороші відгуки про нього, тільки хочу написати свою думку ще. знайти ментора - це класно, але це не означає, що це є рішенням до всіх карʼєрних проблем. + історія з ментором, це не завжди підійде для усіх професій, на жаль) наприклад, та сама медицина. ментор ніколи не дасть тобі стільки базової і різносторонньої інфи. він дасть тобі тільки своє бачення речей і свій досвід. получаться, що ти стаєш копією когось, а не формуєш себе і своє мислення. ти не вивчаєш, що було зроблено колись, дослідження, ти не бачиш різні кейси і тд. ти бачиш лише досвід однієї людини. ти наче ростеш дуже швидко, але без фундаменту в якийсь момент впадеш.університет дає дуже багато навичок і часто це не про хард скіли, а софт скіли. універ вчить взаємодіяти з людьми, проявляти себе як лідера, будувати стосунки, партнерство і тд. це є дуже кльова школа життя) і взагалі я вже це говорила і ще раз скажу і повторюсь: ви ніколи не знаєте, куди вас занесе життя. можливо, кудись в Штати, де буквально наявність освіти буде вирішувати чи отримаєте ви роботу чи ні. В Штатах, щоб отримати робочу візу треба мати освіту обовʼязково.взагалі не варіант, наприклад, медичному працівнику піти до когось на менторство і одразу практикуватись на практиці. тут якби життя людей і не спрацює набивати шишки на практиці. в маркетингу ще заканає набивати шишки. якщо ви будете тупити десь на роботі, то можна знайти завжди іншу. але є професії, де така історія не проканає. ментор - це класне доповнення, але ніяк не заміна базової освіти) я також була такої думки, коли зрозуміла, як можна легко рости через різні курси та менторства. мені здавалось, що я знайшла чіт-код, але це скоріше був мій підлітковий максималізм, а ніж раціональність. але тим не менш, я завжди за і сама рекомендую йти на менторства різні. просто не змішувати одне з другим