Source
Леонід Нєвзлін | Вчорашній огидний інцидент, коли натовп ультраортодоксів, які протесту...
228 Views/Reach
2026-02-16 15:08
Message №1893
Вчорашній огидний інцидент, коли натовп ультраортодоксів, які протестували проти призову до армії, напав на двох дівчат-військових, а згодом перекинув поліцейське авто та підпалив поліцейський мотоцикл, має стати червоною лінією.Це не мирний протест. Це демонстрація сили. Держава в державі, яка десятиліттями вибудовувала автономію — з власними правилами, власною системою лояльності та майже повною свободою від спільних обов’язків.Якби подібне сталося під час антиурядових демонстрацій на вулиці Каплан, проти протестувальників негайно застосували б найжорсткіші засоби, а рупор влади — 14 канал — оголосив би їх терористами та заколотниками.Однак ультраортодокси — давні союзники Біньяміна Нетаніягу, а тому реакція на їхні безчинства стримана: це «жменька радикалів», яка не представляє всю спільноту. Усіх затриманих вчора хуліганів уже благополучно відпустили додому.Але «жменька радикалів» повторює за своїми рабинами та за своїми політиками — тими самими, з якими Нетаніягу раз за разом формував коаліцію.Криза навколо призову ультраортодоксів була закладена ще під час створення держави Ізраїль, однак за останні десятиліття Нетаніягу мав усі можливості її розв’язати або принаймні послабити. Але розв’язання криз — не в його стилі, він ними лише «керує». І ось результат.Підписатися: Леонід Нєвзлін