Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Леонід Нєвзлін
Added 14 Jul 2024

Леонід Нєвзлін

@leonidnevzlinUA
Number of subscribers: 592
Photos: 577
Videos: 159
Links: 1,620
Description:
Особистий канал Леоніда Нєвзліна
Source

Леонід Нєвзлін | Подальше обговорення «мирного плану» Дональда Трампа, як і плану реінт...

Telegram community logo - Леонід Нєвзлін Леонід Нєвзлін @leonidnevzlinUA
266 Views/Reach 2025-12-11 14:11 Message №1746
Подальше обговорення «мирного плану» Дональда Трампа, як і плану реінтеграції РФ у світову економіку, виглядає дедалі більш тривожним. І причин для занепокоєння кілька. По-перше, доступні для аналізу матеріали свідчать про непродуманість запропонованих мирних ініціатив.FT пише, що емісари Трампа останніми тижнями тиснуть на українських перемовників, пропонуючи їм погодитися на «обмін територіями», який вони вважають невід’ємною частиною будь-якої мирної угоди. Простіше кажучи, вимагають виходу України з неокупованої частини Донбасу.«Уіткофф, який особисто зустрічався з Володимиром Путіним шість разів за цей рік, був одержимий ідеєю, що якщо Київ просто передасть Москві решту 25% Донецької області, то можна буде досягти “справедливого миру” і уникнути більш довгої та руйнівної війни», — йдеться у публікації.Українське видання ZN.UA повідомляє, що в актуальній версії плану США міститься уточнення щодо розмірів «нейтральної демілітаризованої буферної зони» в Донецькій області — вона повинна становити близько 30%. «У документі йдеться, що українські та російські війська будуть розміщені за адміністративною межею — яку ще належить визначити — і не заходитимуть у демілітаризовану зону».FT уточнює: «Українські чиновники, що беруть участь у переговорах, кажуть, що США фактично пропонують варіант, схожий на смугу відчуження між Південною та Північною Кореєю. Але Зеленський давно вважає, що така зона призведе лише до заморожування конфлікту, надавши Москві час перегрупуватися для нового наступу».Не менше запитань викликають запропоновані гарантії безпеки, які медіа цілком слушно називають «граблями Будапештського меморандуму» — документом без юридично зобов’язуючих механізмів захисту. Паралельно, як пише WSJ, США пропонують поступове «повернення» російської економіки до світової системи через американські інвестиції у стратегічні галузі РФ — від рідкісноземельних ресурсів до видобутку нафти в Арктиці — а також відновлення постачання російських енергоносіїв до Європи.Частина європейських чиновників порівнює ці ідеї з «новою Ялтою» і побоюється, що вони фактично дадуть Росії перепочинок для відновлення економіки та нарощування військової сили. І це, по суті, чиста правда.Відібрати в України «пояс фортець» і сухопутний коридор до Криму в обмін на папірці, які нічого не вартують, знову качати газ і нафту до Європи, відновити економіку й ударити з новою силою — для РФ це може бути прийнятним сценарієм. Але чи прийнятний він для демократичного світу?Підписатися: Леонід Нєвзлін