Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Lelyk Anna
Added 06 Dec 2025

Lelyk Anna

@lelyk_anna
Number of subscribers: 575
Photos: 154
Videos: 14
Links: 30
Description:
Про екзистенціалізм, філософію, психологію, життя та анонси цікавого
Source

Lelyk Anna | В кожного є свої редфлаги є такий і в мене. Поділюся. Людина яка «завж...

Telegram community logo - Lelyk Anna Lelyk Anna @lelyk_anna
397 Views/Reach 2026-02-22 09:44 Message №366
В кожного є свої редфлаги є такий і в мене. Поділюся. Людина яка «завжди говорить правду». Це мій особистий - стоп. Зазвичай я беру дистанцію, і відходжу максимально подалі. Хотіла написати про клієнтів, але перебираючи в памʼяті зрозуміла - такі люди вкрай рідко звертаються за допомогою до психолога, або якщо звертаються, то тільки щоб «легалізувати» свою правоту і отримати підтвердження що інші «погані». Людина що «завжди говорить правду» має труднощі з емпатією та глибокою рефлексією - тому в кабінеті психолога не затримується. Уся рефлексія зводиться до того, щоб знаходити помилки та гріхи інших і думати, як це можна «виправити своєю правдою». Отже «я завжди говорю правду»! В цьому вислові неправдою є все. По-перше, як показує практика - завжди зовсім не є завжди. Це «завжди» зазвичай зʼявляється там, де треба встановити свою владу. Стати суддею, роблячи підсудним того, кому ця «правда» говориться. По-друге, «говорю правду» це якщо придивитися є «говорю те, що зараз думаю». І зазвичай з ціллю розчавити. Людина каже те, що вона сприймає за правду (хоча і це під питанням), скоріше видає за «правду». Замінивши у своїй свідомості «кажу те що хочу» на «кажу правду», людина дає собі зелене світло домінувати та принижувати. Будь яка правда без емпатії - це ознака психічно незрілої людини. Така прямолінійність - часто є ознакою побутового садизму. При тому файно прихованого - бо тут є слово «правда» яке сприймається як «чеснота». Той кому ця «правда» дістається часто відчуває себе обеззброєним. Ну і третє, улюблене, філософське. Навіть не «що є істина», а хоча б «що є правда?». Платон колись намалював образ печери у якій усі ми живемо. Там назовні є світ, але ми бачимо лише його тіні. Думати що тіні це і є весь світ, це так… сумно, вузько, обмежено та страшно. Що як знати, нагадувати собі, вивчати «периметр» своєї печери, вірячи, що світ завжди набагато ширше, глибше, вище будь яких наших уявлень про нього? Мені здається, що десь тут і народжується бажання шукати правду більше ніж її казати. І перш за все свою, внутрішню правду. І думати кому, коли і як її сказати. І може частіше промовчати.А ми на нашій екзистенційній школі чимало часу приділяємо дослідженню «периметру своєї печери»: своїх упереджень, вірувань, цінностей. І це так захопливо. І стільки питань. І запис на наступний навчальний рік відкрито. Запис у Наталки+380 (98) 311 11 52