Source
Нацспротив | Київщина | Звертання “друже” – це не просто традиція, а глибоко вкорінена етика п...
1 440 Views/Reach
2025-06-19 13:22
Message №848
Звертання “друже” – це не просто традиція, а глибоко вкорінена етика побратимства. Воно служить своєрідним кодом взаємоповаги, що зменшує соціальну дистанцію між військовослужбовцями, незалежно від їхнього звання, віку чи статусу.Коли ти звертаєшся до когось “друже”, навіть не знаючи його позивного, ти автоматично демонструєш йому свою прихильність, визнання і готовність сприймати як рівного. Це формує горизонтальні зв’язки, де замість субординаційної відстані – взаємна довіра. Саме в цьому й полягає суть побратимства.📌 Трохи історії.Традиція використання звертання “друже” бере початок ще з доби козацтва. Згодом її перейняли учасники української скаутської організації “Пласт“ ще до Першої світової війни. У 1930-х роках це звертання стало звичним в Організації Українських Націоналістів, де, залежно від ситуації, вживали як “пане Провідник”, так і “друже Провідник”.Згодом саме УПА закріпила традицію в бойових умовах. У лавах повстанців зверталися “друже командире”, “друже стрільцю”, або ж просто “друже”, додаючи позивний. Таким чином підкреслювали рівність у боротьбі та спільну відповідальність. Це була не просто мовна конструкція, а прояв глибокої довіри, гідності та єдності.Сьогодні ця традиція не втратила своєї актуальності. Звертання “друже” поширене у підрозділах сучасної української армії. Воно виконує ту саму функцію: зближує, підтримує, об’єднує. Особливо важливо це в умовах, коли в одному підрозділі воюють пліч-о-пліч люди з різним життєвим досвідом.Зрештою, звертаючись “друже”, ми не просто відтворюємо історичну традицію – ми втілюємо її в сучасному бою за Україну. Це – наша культура гідності.Центр підготовки до нацспротиву в інших соцмережах:▫️Instagram▫️Facebook▫️YouTube ▫️ Сайт 🇺🇦 Нацспротив | Київщина