Ватажок «ПВК Вагнера» Євгеній Пригожин опублікував коментар — перший, відтоді як закінчився його заколот. Ось основні тези 11-хвилинного аудіо:▪️1 липня Міноборони рф планувало розформувати «ПВК Вагнера». Тому Пригожин вирішив піти маршем містами росії «для демонстрації протесту, а не для повалення влади в країні».▪️Близько 30 «вагнерівців» загинули, за його словами, під час обстрілу тилового табору найманців з боку російських військ. ▪️Пригожину шкода знищеної російської авіації. Бійців «ПВК Вагнера» спровокували ракетними та бомбовими атаками. ▪️Під час маршу були поранені кілька бойовиків «ПВК Вагнера». Загинули двоє кадрових військових. ▪️Марш зупинився, коли «стало зрозуміло, що проллється російська кров». Пригожин підтвердив, що вирішити ситуацію мирним шляхом запропонував саме Олександр Лукашенко. Той запропонував «шляхи подальшого продовження діяльності ПВК в законній юрисдикції».▪️На початку заколоту Пригожин казав про помсту за обстріл польового табору найманців і бажання розібратися з «військовим керівництвом країни». Він звинувачував у зраді начальника Генштабу Валерія Герасимова та міністра оборони Сергія Шойгу. Ні про яку «демонстрацію протесту» взагалі не йшлося.
Сьогодні в бою загинув «Да Вінчі», герой України, доброволець, людина-символ, людина-хоробрість, – Дмитро Коцюбайло. Боєць 67-ї окремої механізованої бригади, комбат. Загинув в бою під Бахмутом, у бою за Україну.Він із 2014 року захищав нашу незалежність, гідність нашого народу. Один із наймолодших героїв України. Один із тих, чия особиста історія, характер, сміливість навіки стали історією, характером і сміливістю України.Уже понад девʼять років українські герої в жорстоких боях за державу виборюють майбутнє для України. Спокій і відносна безпека в тилових містах – це їхній подвиг. Наша впевненість у перемозі України – це їхня стійкість і сила. Україна завжди памʼятатиме своїх героїв. Наша памʼять про них не згине. Згине цей ворог, що прийшов в Україну.67-ма бригадо, воїни, слава вашій хоробрості! Усі українці, хто бʼється за Бахмут, слава вашому героїзму! Дякую всім воїнам, чия стійкість і наполегливість знищують армію окупанта на Донбасі! Вічна памʼять усім, хто віддав життя за Україну!
Найбільш жорстокі бойові дії протягом усього тижня зосереджені на Донбасі – це Бахмут і Соледар. Тримаємо наші позиції. На цих і деяких інших напрямках на Донеччині російська армія витратила вже стільки життів своїх людей і стільки боєприпасів, скільки, мабуть, не витрачала у двох Чеченських війнах, разом узятих. Але реальний рівень втрат Росії приховується від російського ж суспільства. І ця абсолютно божевільна впертість господарів теперішньої Росії – найкращий показник того, що так само брехливе й усе, що вони розповідають деяким іноземним лідерам про свою нібито готовність до переговорів. Коли хтось думає про переговори, він не шукає, як обманути всіх навколо, щоб послати ще десятки чи сотні тисяч людей у мʼясорубку – як мобілізованих чи якихось там найманців.Ми якраз готові до миру – до чесного й справедливого миру, формулу якого ми неодноразово озвучували. Нашу позицію світ знає: це повага до Статуту ООН, повага до нашої територіальної цілісності, повага до наших людей і належна відповідальність за терор – покарання для всіх, хто винен, і повне відшкодування Росією завданих нам збитків.Україна буде вільною. І весь наш кордон буде відновлений. Як на землі, так і на морі. Як на сході, так і на півдні.Слава Україні!