Source
Kito San news | Багато хто написав про навчання в Естонії, де пів-взводу українців роз...
1 770 Views/Reach
2026-02-14 06:43
Message №2059
Багато хто написав про навчання в Естонії, де пів-взводу українців розбили 2 батальони НАТО.Судя з опису, до речі, це не зовсім вірно. Скоріш за все наші забезпечили розвідку, виявення і цілевказання. Вогневе ураження наносили інші. Банально мало людей щоб зробити і те і те. Але це вже деталі. Війна змінилася і змінилася назавжди. По іншому вже не буде. Питання навіть не в зброї, а в тактиці. Комбінація дрон + можливість передачі відео (Старлінк) + системи ситуаційної обізнанності (Дельта+Вежа) роблять поле бою прозорим, що нівелює тактичні прийоми і хитрощі, з яких складається сучасне тактичне мистецтво. Будь-яка концентрація війсьск чи їх переміщення будуть виявлені на ранніх етапах, після чого наноситься вогневе ураження. Досить багато військових експертів (особливо з кадрових) лаються на сучасну війну: вона примітивна, все звелось до тактики Першої світової. Сидмов окопах як кроти, тільки окопи риємо гірше ніж тоді. Вони намагаються це пояснити низьким рівнем командирів на місцях, поганим плануванням і різними іншими моментами. А якщо взятися за ум, то...Не буде ніякого то. Поява кулеметів і насиченість артилерією в першу світову так само повністю нейтралізувала всю тактику того часу. Генерали цього не розуміли і вбили половину чоловічого населення Європи, спалюючи їх в тупих атаках день за днем. Ось зараз ще трохи і... Ще трохи не сталося.Знадобилося більше 20 років аж поки німці не створили абсолютно нову тактику маневренної війни та використання механізованих військ. Якою всі армії світу користуються до наших часів. Точніше користувалися.