Source
Харків для Людей | Павло Храмов | Пане міський голова, якщо барига — це той, хто піклується про якість г...
994 Views/Reach
2026-04-14 10:54
Message №7949
Пане міський голова, якщо барига — це той, хто піклується про якість громадського транспорту, то як назвати людину, яка свідомо (сподіваюсь) вводить людей в оману, що метро має бути безплатним, бо це укриття? Дарую механізм, як вийти з цієї ситуації. Закриваємо очі на той факт, що метро як укриття — це не тільки платформа, це й вестибюль (до турнікетів), який як укриття не сильно поступається і місця там достатньо. Але ж ми так любимо маніпулювати високими стандартами при нагоді. Який механізм я пропоную? Це Proof-of-payment (POP) — відкрита система оплати в громадському транспорті, де турнікети не використовуються для валідації оплати, натомість застосовуються перевірки на станціях або в потязі.Берлін, Будапешт, Відень, Прага, Мюнхен, Копенгаген та багато інших міст мають таку систему оплати.Тут немає нічого суперпрогресивного для нас — така ж система використовувалась в трамваях, тролейбусах та частково в потягах. Різниця лише в тому, що ми не звикли, що воно так само може працювати в метро. Якщо ви думаєте, що турнікети — це єдиний ефективний метод контролю, то ви помиляєтесь, адже не все так просто. Це дуже залежить від культури оплати. Наприклад, в Парижі турнікети є, але кількість зайців складає 10-15%, а в Берліні турнікетів немає — 3-5%. В цілому турнікети без додаткових перевірок на платформі — це ненадійний варіант. Якщо ваша мета отримати найкращий результат, то модель «турнікети+перевірки» буде найкращою, але й найдорожчою водночас.Ціна турнікетів, валідаторів та їх обслуговування нерідко перевищує втрати від кількості «зайців». Тому чимало міст поекспериментували та вирішили залишити POP без турнікетів.Якщо наша мета не набити бюджет якомога більше, а отримати допомогу громадському транспорту, то така м'якіша система нам дуже добре підходить. А головне — під час тривог достатньо зупиняти перевірки контролерами та вже немає ніякої «недоступності найбільшого укриття». Ще більше, турнікети заважають масовій евакуації та сповільнюють трафік — це одна з причин, чому від них відмовляються. То якщо у нас дійсно дбають про легкий доступ до укриття, то демонтаж турнікетів — це гарне рішення. До того ж це просто комфортно.Трохи погуглив, чи забороняє закон відмовлятись від автоматичних контрольних пунктів? Наче як немає перепон. Треба лише змінити місцеві правила, які легко міняються на сесії міської ради.Можете не дякувати!🚴🏻♂️ Читати 📹 Дивитись 🥳 #безплатний_транспорт