Source
Харків для Людей | Павло Храмов | Вчора експрем'єр-міністр та згодом президент похвалили підготовку Харк...
1 720 Views/Reach
2026-01-15 11:11
Message №7507
Вчора експрем'єр-міністр та згодом президент похвалили підготовку Харкова до блекаутів, порівнюючи його з поганою підготовкою Києва. Кращого подарунка на день народження Ігоря Терехова уявити складно.Чесно кажучи, мене дивувало, що останні дні всі носяться з прикладом Житомира, а Харків, який так звик хизуватись, на офіційному рівні мовчить. Сьогодні вже офіційний Харків заговорив: мовляв, на найвищому рівні відзначили харківський досвід. Заговорив, бо можна — цілий президент в приклад поставив.Але є одне «але». Той самий пан Шмигаль, який каже, що Харків підготувався добре, ще в жовтні 2024 року говорив таке:У межах підготовки до зими уряд приділяє увагу дев'ятьом прифронтовим та прикордонним територіям. Зокрема до Харкова надійшло або підтверджено надходження 127 когенераційних та восьми газопоршневих установок.
Далі він розповідав, звідки гроші та чому надається ця допомога — бо вибили основні ТЕЦ. Подивіться повне відео, якщо не вірите — це його слова.Так от, якщо все це скласти в одне рівняння, то трохи незручно виходить, бо, виявляється, що: а) Харкову надали суттєву допомогу, щоб мати достатню стійкість, а Києву — ні; б) Харків не підготувався до цієї зими 2025-2026, а рятував ситуацію після обстрілів 2024. Нагадаю, що навесні 2024 було значно пошкоджено ТЕЦ-5. Восени Шмигаль вже звітував про пророблену роботу. До речі, тоді, як ми пам'ятаємо, було чимало скандалів щодо того, що насправді когенераційні установки не встигли під'єднати та запустити. Приблизно в такому ж статусі зараз знаходиться Київ. Щобільше, Київ виділяв мільярди з власного бюджету на когенераційні установки. Всього було спрямовано 12 млрд, але не дуже зрозуміло, скільки з них кредити за програмами, а скільки міських коштів. Натомість Харків на ці потреби якщо щось взагалі виділяв, окрім трансферів, то йдеться про сотню мільйонів. Так, я розумію, що некоректно порівнювати бюджети міста, яке за 30 км від фронту з бюджетом столиці. І я не порівнюю. Я просто хочу показати, що зараз за допомогою приклада Харкова б'ють столицю. У центральної влади вже давно системний конфлікт з Кличком і Харків тут лише інструмент. Тобто Київ мав ледь не самотужки все це собі забезпечувати — ніхто йому стільки допомоги не давав, як Харкову, а тепер на нього тикають пальцем та кажуть: дивись, який він поганий. Київ зараз проходить те, що ми проходили майже пару років тому. Тоді була трохи інша реальність — мало хто думав, що у 2026 до Києва буде діставати майже все, що обстрілює наразі й Харків. Тому ресурси концентрували на найбільш ризикованих ділянках. Припускаю, що це і є причиною, чому офіційний Харків мовчав до сьогодні — бо заслуга місцевої влади тут лише в координації.Наголошую, що це не знімає питань із багатої столиці: чи міг Київ підготуватись краще? Чи міг витрачати менше на великі проєкти та більше інвестувати в енергетичну безпеку? Я впевнений, що так. І фора у них була порівняно з Харковом. Колеги справедливо лупцюють зараз міську раду. Але не треба нам, харків'янам, це плутати з якістю міського менеджменту. Між іншим, ми не менше грішимо з піарними проєктами замість важливих.🚴🏻♂️ Підписатись 📹 Дивитись 🥳 Дивитись#най