Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Харків для Людей | Павло Храмов
Added 14 Jul 2024

Харків для Людей | Павло Храмов

@kharkiv_for_people
Number of subscribers: 3 343
Photos: 5,700
Videos: 586
Links: 3,420
Description:
Блог Павла Храмова про Харків, транспорт, урбаністику Запропонувати пост можна тепер за допомогою нової функції — написати на канал. Її знайдете внизу. Мої соц. мережі - https://linktr.ee/pavlo.khramov
Source

Харків для Людей | Павло Храмов | Друзі, є моменти, коли я просто не знаю, як коментувати подію. Розуміє...

Друзі, є моменти, коли я просто не знаю, як коментувати подію. Розумієш, що вкрай важливо якісно проінформувати громаду, тому відчуваєш відповідальність. Десятки думок в голові та всі наче правильні. Йдеться про громадські слухання щодо міського моніторингу.Спочатку зазначу, що процес відбувається, як завжди, непрозоро та максимально незручно для громадськості. Хтось розробляв 2 роки звіти, які складають понад 600 сторінок + графічна частина, а ми маємо то все вивчити за 2 тижні (вже один) та надати свої рекомендації… До того, презентація відбувається після громадських слухань, а не до них. Замість того щоб громаді пояснити простою мовою, що відбувається та на що це вплине, роблять процес максимально прихованим та формальним. Тому це вкрай важливо, щоб ми не залишили цю подію без уваги.🤷‍♂️ Що відбувається? На сайті Харківської міської ради опубліковане повідомлення про проведення громадських слухань до проєкту аналітичного звіту за результатами містобудівного моніторингу. 🤔 Що це таке? Моніторинг проводиться відповідно до вимог закону для змін в генеральному плані. Це оцінка стану і змін у забудові, використанні землі, інфраструктурі, демографічних процесах і т. ін. на території міста або громади. Цей аналітичний звіт лягає в основу до змін в генеральному плані.🙈 Хто це робить?Відповідно тендеру, який було проведено у травні 2023 року, роботу виконувало КП «ХАРКІВСЬКИЙ АРХІТЕКТУРНО-ПРОЕКТНИЙ ЦЕНТР». 💬 А що громадські слухання?Умови тендеру на основі закону вимагають проведення громадських слухань, про які і йдеться у цьому інформаційному повідомленні.📨 Як стати учасником обговорень?1) Подати пропозиції до 29 грудня. Можна в електроному форматі.2) Взяти участь в обговореннях 30 грудня о 16:00. Для цього треба фізично подати заявку, щоб надали посилання на Zoom. Весь процес описаний на сайті.❗️ Чому це важливо? В документі йдеться про суттєві зміни міста. Закладено чимало нових доріг, розв'язок та інших змін. Зокрема під центром планується прокласти декілька нових тунелів та створити якесь «підземне місто». Вулиця Сумська буде пішохідною — навіть найнахабніші урбаністи мріють про таке обережно. І це я пробігся лише по транспортній компоненті.Бентежить, що левову частину звітів щодо мобільності  готував той самий Чумаченко, який любить машинки та генерував всю цю автоцентричну політику Харкова при Кернесі. Це добре пояснює, чому демонтаж трамвая на Весніна фактично оцінюється як позитивний проєкт.До речі, частина для машинок розписана набагато краще — є навіть графічна частина з новою малою кільцевою, а от ГТ — нема мережі та про все написано загальними фразами. Типу у нас все майже ок, окрім поношених рейок та старого рухомого складу. Ну, і прильоти ж… Тут виникають питання зокрема до відповідності #ПСММ, який декларує інші цінності. Таке може бути, що в генплані раптом зникне кудись ще багато ліній. В тому числі й Весніна.🗓 Які перспективи?З однієї сторони, це проєкт 2023 року, який замовляли в інших умовах та є висока ймовірність, що він піде в стіл. Водночас це реальний документ, який може стати базою для генплану. Наші генплани без того тяжіють до різного роду нездійсненних мрій, тому чиновники їх нерідко ігнорують. Але, коли треба, їх використовують як аргумент — ми ж не можемо, бо генплан. Замість того щоб створювати реальні плани на нашу кишеню, ми пхаємо мегапроєкти…Тому заохочую вас вивчити хоча б якусь частину та взяти участь в обговореннях. Особливо, якщо ви профільний фахівець!І я наполягаю на тому, що дедлайни треба посунути хоча б на місяць! Вивчити якісно таке поспіхом просто неможливо! 30 грудня треба провести презентацію і лише потім починати приймати пропозиції.🚴🏻‍♂️ Підписатись 📹 Дивитись 🥳 Дивитись#транспорт #мобільність #генплан #проєкт #комунікація