Source
карайло | Врагу не сдаётся наш гордый «Варяг».1. Побудований в США з дефектамиКр...
312 Views/Reach
2025-05-05 14:29
Message №9314
Врагу не сдаётся наш гордый «Варяг».1. Побудований в США з дефектамиКрейсер було збудовано у 1898 році в Філадельфії, в 1900 році був переданий до Військово-Морського Флоту Російської імперії.Слабка ремонтна база і суттєві дефекти, допущені при будівництві, призвели до того, що вже через кілька років служби «Варяг» не міг розвинути швидкість понад 14 вузлів, що фактично зводило на нівець його переваги.2. Поразка у війніПід час бою у Чемульпо (1904), «Варяг» зазнав поразки від японських сил, що призвело до затоплення корабля та важких втрат серед екіпажу.3. Піднятий японцями та переіменований на «Соя»Після того, як російський крейсер «Варяг» був затоплений, його підняли японці 8 серпня 1905 року. 22 серпня 1905 року він був включений до складу імператорського флоту Японії та отримав нову назву — «Соя».4. Безлавний кінецьУ 1916 році, під час Першої світової війни, коли Росія і Японія стали союзниками, крейсер «Соя» був викуплений Росією. У лютому 1917 року крейсер вирушив на ремонт до Великої Британії, де був конфіскований британцями, оскільки радянський уряд відмовився виплачувати борги. У 1920 році його перепродали німецьким компаніям на металобрухт. Під час буксирування корабель потрапив у шторм і сів на мілину поблизу Шотландії. З 1923 року корабель розбирали на місці. Частину металевих конструкцій було знято місцевими жителями. До 1925 року те, що не було розібрано, потонуло, частину пізніше підірвали.