Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - It's Work-In-Progress
Added 20 Jul 2021

It's Work-In-Progress

@itworkinprogress
Number of subscribers: 566
Photos: 6
Links: 56
Description:
Простими словами про роботу менеджера ІТ-проектів Олександр Тучков | Senior Project Manager @ GlobalLogic
Source

It's Work-In-Progress | Мені особисто важко писати про щось у новому році, враховуючи новини в...

Telegram community logo - It's Work-In-Progress It's Work-In-Progress @itworkinprogress
1 100 Views/Reach 2023-01-23 18:20 Message №124
Мені особисто важко писати про щось у новому році, враховуючи новини в країні. Але новини про масові звільнення по всіх чатах й вони додають нервовості й невпевненості у завтрашньому дні всім хто працює в ІТ. Тому хочу сказати свою особисту думку (й на остаточну правду я тут не претендую). Перестаньте перейматись цими звільненнями й продовжуйте навчання\роботу над проєктом, вони ніяк на вас не вплинуть. Тенденції для звільнення в штатах і в Україні - різні. Там це інфляція й намагання компаній "охолодити" нездорове зростання. Ба більше, компанії, що масово звільняють - це великі "продуктові" компанії. Такі нездорові "тенденції" зовсім нерелевантні для України, де більшість компаній - аутсорсингові. Аутсорс звільняє людей, якщо йдуть великі клієнти. Й типовий український аутсорс клієнт це не Гугл чи Майкрософт, вони брендінг\статус клієнти. Типовий клієнт - це бізнес, який намагається автоматизувати\диджиталізувати себе. Вони також знаходяться під впливом рецесії й також будуть звільняти людей й економити гроші, але вони не можуть зупинити бізнес й тому будуть і далі рухатись вперед. На противагу, у MAANG є надлишок людей після ковідного екстразростання.Тож, якщо ви не планували завтра влаштуватись на роботу у Гугл, або не тримаєте їх акції - то кількість звільнень це інформація цікава, але вона точно не повинна жахати пересічного іт-спеціаліста. Краще продовжуйте ваше навчання, роботу на поточному проєкті, бо якщо ви плануєте працювати в іт наступні 3-5-10 років, то фон із негативних новин на ваші плани не повинен впливати. Але, знов же таки особиста думка, що вартує уваги, то обговорення наскільки культура ринку праці в штатах відрізняється від культури у нас:а) як люди, що працювали 1+ рік приймають такі звільнення 1-м днем. Вони очікували такого і мали план-б, це був повний сюрприз й вони криють прокльонами минулих роботодавців?б) як командам, що залишились, розгрібати залишки. Всі задачі що не були передані, весь код, що не був запушений в репозиторії, незакінчені проєкти. Наскільки ці втрати будуть великими й значущими. в) Там у звільнених будуть значні severence packages\виплати і їх звільнили не з простих компаній, тому вони на вулицю не потраплять. Чи будуть вони робити нові бізнеси, чи просто візьмуть саббатікали до нового циклу зростання в економіці?Про такий культурний контекст варто памʼятати всім, хто планує релокацію\легалізацію.