Source
iPlan.ua | Історія двох підходів до інвестування — Геннадія та ВітіГеннадій прийш...
5 900 Views/Reach
2025-04-06 14:12
Message №1717
📈 Історія двох підходів до інвестування — Геннадія та ВітіГеннадій прийшов на ринок у 2017 році, як тільки НБУ дозволив легально інвестувати за кордон. Вкладає по DCA $3600 кожні півроку в ISAC iShares MSCI ACWI UCITS ETF. 🗓 На 7 березня 2025 року:🔹 інвестовано — $57,600🔹 поточна вартість портфеля — $84,903У липні 2024 Геннадій додав в портфель Біткоїн та ефір на холодних гаманцях, а DCA по акцііям планує продовжувати до 2040 року. Більше про історію інвестицій Геннадія є на Сімейному Бюджеті. А от його друг Вітя… Всі ці 8 років тикався-микався по котлованам, позикам, крипто торговим ботам, і ледь ледь вийшовши в нуль в 2025 вирішив почати більш спокійне інвестування поговоривши з Геннадієм. 📆 Стартував DCA на $6000 3 січня 2025 року.Але замість ISAC вибрав CSPX (S&P 500) — спокусила висока дохідність останніх 2 років:📊 +25.9% у 2023📊 +24.7% у 2024Його міркування базувалися на дохідності, адже американський ринок за останні 8 років суттєво випередив інші розвинуті ринки. А останні 2 роки CSPX дав відповідно 25.9% (2023) та 24.7% (2024). Вітя очікує 10-15% середньорічної дохідності на свої інвестиції. Однак поки що за 2 місяці свого інвестування він в мінусі. Уявіть що ми з вами зайшли в період по S&P500 подібний до lost decade або швидше навіть у inflationary bear market як у 70-их (дивись картинку). І цей період тільки почався у січні 2025 року.