Привіт, мої дорогі! Грудень для багатьох з нас дуже насичений і відверто трешовий місяць - якось в потоці всі справ, відключень, завершення звітів, сесії.. відчуваю, наскільки зараз темп не відповідає тому, чого б насправді хотілось.Тому з 1 грудня я розпочала Адвент спокою і світла в своєму Клубі, але фейл... я забула про нього вам розповісти( Зараз здаю сесію, диплом, друге навчання на КПТ і діти, діти, діти ... вони повсюди😁😁😁Тим не менш, в нас там дуже гарні коротенькі щоденні практики Адвенту, медитації на щодень і подкасти по 2 хвилини, які допоможуть сповільнитись і заземлитись в цьому потоці грудня.Я б хотіла цього року свята зробити більш глибокими і усвідомленими - і запрошую вас в свій неймовірний простір Інсайтера на цей грудень🥰Я поєднала свої знання і досвід інструктора майндфулнес і напрацювання Клубу за цілий рік і вивела те, що справді потрібно нам зараз - короткі, ефективні і дуже затишні паузи на щодень🤗🎙️ у аудіо-форматі.І в нас є чат, дуже підтримуючий і теплий, де ми ділимось своїми враженнями і відчуттями в цей період.Доєднатись можна до кінця цього тижня, до 7 грудня за посиланням:https://inna-turchyk.kwiga.com/o/J6xMAgKrQBJsОбіймаю вас!
Вчора я повернулася із 1-го модулю навчання на 4-річниму проєкті підготовки КПТ психотерапевтів в Українському інституті КПТ.На 1-му модулі ми обговорювали базові принципи когнітивного поведінкові терапії, а також знайомилися із процесом обстеження та підтримуючих циклів при депресії.Звісно сам процес навчання, якість подачі матеріалу, насиченість мене неймовірно вражає, навіть після того, коли я вже пройшла досить багато навчань у цьому інституті і вже дуже добре знайома із КПТ у форматі консультування і консультую вже останній рік застосовуючи ці техніки.Та найбільше мене вразила глибина людяності, доброти, і стосунку, який будується на цьому навчанні.В мене абсолютно зворушила та любов до людей, яка транслюється у кожній деталі — від 1-го початкового повідомлення про вступ на цю програму до маленьких деталей таких, як приємні подарунки кожного дня, книги, які хочеться берегти з яких хочеться навчати і досліджувати.Та найбільше мабуть цього і це саме та теплота, ті посмішки, той час, який виділяється абсолютно на кожну людину, на кожне питання, щоб її вислухати підтримати і навчити бути хорошими КПТ терапевтами.Ця фраза, зображена на картці, дуже відгукнулась мені тим, що працюючи із людьми, ти ніколи не маєш очікувати величезної вдячності чи визнання. Дуже важливо робити це з чіткою впевненістю, що ти допомагаєш ставати людині на ноги, будувати своє найкраще життя і відпускаєш її з довірою, що вона впорається і зможе розкрити весь свій потенціал.Звичайно що мені важливо отримувати відгуки від моїх клієнтів, та найкращим відгуком буде напевно побачити на вулицю людину з якою я працюю - радісною, легкою, щасливою, і відчути, що все це вона могла здобути у результаті партнерської співпраці і відкриття тієї сили, яка насправді в неї уже є, а моя підтримка та техніки лише допомагають в цьому вийти назовні.Тому хочу подякувати всім, хто читає мій канал, тому що без вас у мене не було би натхнення творити, ділитися, і допомагати знаходити свої шляхи🌱Дякую, що ви у мене є💚
Я обожнюю осінь - це моя улюблена пора! Цього року вона почалась дуже хаотично, хоча все було так добре на початку...Ковід в дітей, потім в чоловіка - не знаю, що чекати вже для себе)Але все ж вірою і надією на краще стартуємо цей новий сезон - бо він обіцяє багато.1. Почали осінь в Клубі - додалось нових учасниць, зараз в Клубі 48 учасниць - таке коло крутих натхненних жінок, з якими будемо зростати разом!
2. Почався мій останній семестр на магістерці - і мені треба піднажати, бо магістерська тільки на початковій стадії.3. Починається навчання на КПТ програмі в УКУ, довгий і насичений та довгожданний шлях в 4 роки попереду - і я вже не можу дочекатись!4. Я нарешті орендувала класне приміщення під офіс і студію - і тепер мене чекає цей приємний етап облаштування, старт зйомок відео, які я давно запланувала і просто мій простір, який буде дуже теплим - і де я зможу приймати клієнтів офлайн, друзів і просто бути в тиші час від час. Хоча певна, що куточок для дітей там таки буде🤗5. Старт роботи з 6 новими клієнтами у супроводі на Осінь. Тут до речі ще є місця - якщо ви бажаєте здійснити свою трансформацію вже цієї осені, вийти із замкнутого кола невпевненості, хаотичності і думок замість дій - ви можете заповнити анкету і ми розпочнемо цю подорож до ваших результатів разом!Окрім цього - якщо ви берете участь в коучинговому супроводі ви АВТОМАТИЧНО стаєте учасниками Клубу -❤️🔥 і зараз це єдиний шанс потрапити туди❤️🔥 - тому що наступний відкритий набір буде в грудні😉 В мене багато проєктів на осінь - але все по порядку. Переконуюсь, що з дітьми рух не такий швидкий - але він можливий. І основне - не втрачати віру в себе і свої внутрішні орієнтири, свої цінності. Вони зараз ведуть і дають сил!А як ви на початку цієї осінь? Розкажіть, що плануєте? Якісь навчання, чи відпочинок?
Осінній привіт, друзі 🍂Сьогодні я хочу зробити для вас щось особливе і поділитися тим, що зазвичай залишається всередині нашого Інсайтеру.Я відкриваю для всіх вас доступ до першого подкасту осіннього сезону Клубу - "Мислення зростання vs фіксоване мислення - Як відділити свою цінність від результатів".Мені дуже хочеться, щоб ви відчули атмосферу, яка панує у нас в Клубі, і щоб ця глибока та важлива тема надихнула вас на усвідомлену та спокійну осінь.У цьому епізоді ми говоримо про:💔Чому похвала "ти розумний/а", "талановина" - насправді може шкодити.💎Як просте слово "Поки що" змінює роботу нашого мозку при невдачах.✅Як перестати боятися помилок і почати бачити в них можливість.❤️Як відділити свою ідентичність від результатів, щоб рости без надриву.Але знання - це ж лише перший крок. Справжня трансформація починається тоді, коли ми перетворюємо їх на щоденну практику в колі підтримки.І саме для цього я активно розвиваю Клуб "Інсайтер". Це не просто чат - це простір, де ми не просто слухаємо, а вчимося жити цими ідеями: підтримуємо одна одну в моменти сумнівів, виконуємо щоденні практики та вчимося бути собою, а не ідеальними.
Якщо після прослуховування подкасту ви відчуєте, що хочете не просто знати, а й впроваджувати ці зміни разом з нами, я запрошую вас долучитися.✨ Двері до осіннього сезону відкриті лише до 7 вересня.📌 ВСТУПИТИ ДО КЛУБУ ІНСАЙТЕР НА ОСІНЬБуду рада бачити вас всередині. З теплом і вірою у ваше зростання 🤍 Лінк на доступ до Клубу є трішки вище⤴️⤴️⤴️
В цьому році День незалежності розпочався холодним і дощовим ранком. В той же час я мала змогу прокинутись в своєму теплому ліжку, заварити каву, запалити свічку, відкрити книгу і пірнути в сповільнення. Я змогла зробити це завдяки тому, що тисячі найкращих із нас боряться і вмирають за це щодня і супер важких умовах - і саме про це я хотіла б нагадати собі сьогодні. Наша незалежність виборюється силами мислимими і немислимими, і не тільки на фронті - але у серці в кожного та кожної з нас. Маючи такий захист наших захисників, захисниць, предків та культури і історії - ми просто зобовʼязані далі нести незалежність і тримати її гордо перед собою - бо бути українцями і українками це така неймовірна честь, що ми напевно таки її заслужили.Хочу побажати нам найперше сил і міці - внутрішньої і зовнішньої, щоб стояти на сторожі своєї честі та гідності. А також бажаю тепла і любові і радості від того, що маємо змогу бачити, чути, відчувати і захищати СВОЄ!Обіймаю вас, любі і з ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ!🇺🇦
Як ви знаєте, я глибоко цікавлюсь темою психологічної стійкості. І зараз я починаю дуже важливий для мене проєкт - магістерське дослідження про те, що ж допомагає нам, українцям, залишатися життєстійкими в умовах війни.Я буду досліджувати не просто загальні речі, а дуже конкретні та сучасні інструменти нашої психіки:🧘♀️ Майндфулнес (усвідомленість): Як вміння бути "тут і зараз" допомагає тримати контроль?❤️ Самоспівчуття- та ж доброта до себе про яку я говорю постійно: Чому так важливо бути собі другом, а не критиком?🧭 Цінності: Як розуміння "заради чого я це роблю" дає нам сили рухатися вперед? - без цінностей нікуди не заїдешЦе не просто наукова робота, це спроба знайти доказові відповіді на питання, які хвилюють кожного з нас і допоможуть збудувати свою стійкість і також стійкість наших дітей, які ростуть в умовах війни.А тепер увага! 😉Зовсім скоро мені знадобиться ваша допомога - я буду шукати учасників для онлайн-опитування. Це займе трохи вашого часу, але, обіцяю, буде цікаво та корисно для саморефлексії.І, звичайно, для всіх, хто долучиться, я готую дуже приємний бонус! 🎁 Поки це секрет, але він точно буде пов'язаний з темою самопізнання та психологічної підтримки.Будемо досліджувати нашу внутрішню силу разом - бо вже в грудні я буду захищати диплом магістра по спеціальності Психологія! 💪🇺🇦Це якщо мій НК не забракує ці фактори, які я обрала - подивимось)
І ось тут ми робимо головну помилку.Впізнавши себе в цьому циклі - страх, саботаж, зрив, почуття провини - ми думаємо, що нам треба більше сили волі. І намагаємося пройти цей складний шлях наодинці. І це відчувається як до біса самотня дорога..А тепер уявіть натомість інше.Уявіть місце, де можна сказати: «Я знову не змогла» - і почути у відповідь: «Це нормально, давай подивимось, що можна зробити».Де ваш страх не засуджують, а розуміють, бо тут зібралися ті, хто відчуває те ж саме і вчиться справлятись з ним екологічно.Де сам простір налаштований так, щоб підтримати вас, а не вимагати результатів.Саме такий підхід, заснований на підтримці та розумінні - а головне на принципах КПТ і майндфулнес, а не на "силі волі", я втілила в одному дуже особливому місці. Так, так це моя спільнота, мій Клуб Інсайтер. Так - і це про сталі зміни.Це не ще один курс чи марафон. Це спільнота, в якій не просто досягають цілей - а змінюють свої стосунки із собою🦋Зайти в Клуб в серпні за мега ціною можна за посиланням - з осені ціна для всіх нових учасників буде в 2 рази вищою - тому що цінність, яку ви тут отримаєте в 10 разів більша, ніж ви можете очікувати.📌Доєднатись до Клубу👇👇👇https://inna-turchyk.kwiga.com/o/y1oFVm1fQcl5Переходьте вже зараз, щоб ваш серпень став саме тим місяцем, коли в голові нарешті буде ясність - а спокій стане для вас не просто словом, а реальним відчуттям на щодень.
Є 2 типи людей - ті які загубились і ті, які знають, що загубились.Історія - про те, що колись в нас не було онлайн карт гугл мепс і орієнтування на місцевості було надзвичайно важким. Щоб поїхати на море в Крим, нам потрібна була паперова карта, а ще розписана на листочку дорога від наших знайомих, які прописати маршрут зі всіма поворотами, розпізнавальними знаками і мало не великими ямами на дорозі.Найбільше проблема буває тоді, коли водій звернув не туди - і продовжує їхати, тому що соромно зізнатись, що загубився на дорозі. І от здається саме той наступний поворот буде тим самим, і от це точно той памʼятник після якого по карті треба було наліво. Але не точно, і карту тримали якось не тим боком.Так от. Два типи людей. Ті, які загубились - але мають ілюзію, що це все ще та дорога і от вони виїдуть. Але пальне закінчується, сили теж, бутерброди всі зʼїли і спека неймовірна♨️І другий тип людей - яким не страшно визнати, що загубились і запитати в місцевих дорогу, до того моменту, як буде пізно і ми опинимось посередині посадки без пального і треба буде брати каністру та іти до найближчої заправки.Може я трохи додаю фарб у картину, але направду ми часто буваємо то першим, то другим типом людей. Я сама нещодавно опинилась в такій ситуації, коли я соромилась записатись на консультацію до людини, бо мені було дуже неприємно визнати, що я дуже довгий час робила щось на автоматі і це було не дуже добре (мʼяко кажучи це була лажа - і це не про роботу)Мені було страшно здатись дурною. Реально це страшно.Але що страшніше - це залишатись в цій ілюзії, що воно якось само вирішиться і не мати чесності навіть із собою.Оце страшно. Страшно не виявитись дурною, а бути настільки наляканою - що все життя ховатись від правди і так і ніколи не виправити ситуацію.Тож про що я. Про те, що загубитись можуть всі - абсолютно на будь-якому етапі життя. ДЖІ ПІ ЕС - може зламатись - але ваші внутрішні цінності точно є всередині і вони є найкращим компасом.І попросити про допомогу, щоб знову вийти на свою основну трасу - по якій можна рухатись так, як ти хочеш - це взагалі не про те, що можна здатись дурною чи ще якоюсь.Це про внутрішню сміливість не триматись більше за ті минулі повороти “не туди” - як може здаватись. Навіть якщо там вже було витрачено багато часу і пального і сил - далі кататись по колу, бо ще трошки, бо ше чуть-чуть.Це про сміливість зупинитись, вийти з машини, проматюкати всі ті повороти і побачити шалено красивий захід сонця💕І навіть якщо в цей конкретний в машині ниють діти/друзі і партнер злий/зла - як собака - вони також завжди на твоїй стороні. В глобальній перспективі - вони теж хочу в відпустку, там де гарно, сонце і добре - і мама ( чи тато) задоволені собою)Ось така от поїздочка вийшла в мене сьогодні і страшна ностальгія за поїздками в Крим. Якщо ж ви відчуваєте, що загубились в житті - це не кінець. Це нормальний етап, який буває у всіх - але якщо ви знаєте, що загубились - і визнаєте це - ви можете далі щось з цим робити і шукати свою дорогу.Це можна зробити самостійно, але памʼятаєте про місцевих - які показують шлях. Так само ви можете попросити допомоги у мене - бо як як місцева і спеціаліст в цих лабіринках мозку - можу допомогти розібратись, поставити вас на маршрут, де менше ям, розповісти де найкраще пальне, допомогти на шляху не зійти з дистанції.Як це зробити?До кінця літа діють дуже чудові умови на коучинг зі мною. І скоро новий набір в Клуб - в кінці липня.Тож не баріться, і знаходьте в собі сили - зробити цю паузу, попросити про партнерство, щоб знайти свою дорогу - на якій вже ніхто не зможе вас зупинити!Записуйтесь на коучинг в особисті зі словами “Хочу на коучинг”✍️ - кнопочка для повідомлень є внизу ліворуч.а в Клуб - по лінку передзапису⬇️https://forms.gle/ERSyJLY1xF32mUoK7
Життєстійкість та резильєнтність - які ключові відмінності та спільні рисиМабуть ви часто чули терміни "життєстійкість" та "резильєнтність" - вони використовуються як синоніми, вони описують різні, хоч і пов'язані, психологічні феномени. Зараз розберемось в цьому.Ключова відмінність полягає в тому, що життєстійкість (англ. hardiness) - це переважно стійка внутрішня риса особистості, яка допомагає протистояти тривалому стресу, тоді як резильєнтність (англ. resilience) - це динамічний процес, що включає зовнішні ресурси і дозволяє відновлюватися та адаптуватися після кризи.Життєстійкість розглядається як стабільна риса особистості, що спирається на внутрішні ресурси: самоконтроль, когнітивну гнучкість та почуття відповідальності. Її основна функція - забезпечувати опір та стабільність, дозволяючи людині ефективно функціонувати під час тривалого стресового впливу. Життєстійкість є індивідуальною властивістю, її фокус - протистояти руйнівному впливу труднощів. А вони є у всіх.Резильєнтність є більш гнучким та динамічним процесом. Вона залежить не лише від внутрішніх, але й від зовнішніх ресурсів, таких як соціальна підтримка, культурні фактори та взаємодія зі спільнотою. Резильєнтність характеризує здатність людини "повернутись у форму" після гострої кризи чи травматичної події, адаптуватися до нових умов і навіть здійснити особистісне зростання (ПТЗ - посттравматичне зростання)Отже, вона має сильний соціальний компонент і фокусується на процесі відновлення.Також ці поняття мають багато спільного!По-перше, вони стосуються активних стратегій подолання труднощів, а не пасивного уникнення проблем. По-друге, як життєстійкість, так і резильєнтність є передумовами високого рівня психологічного благополуччя, тому що вони знижують ризики розвитку тривожних та депресивних розладів. Також ці феномени мають потенціал для розвитку - це не щось з чим ми народились, а можемо розвивати!
Якщо говорити метафорою:🌳життєстійкість - це міцний дуб, що непохитно стоїть під вітром завдяки своїй внутрішній силі 🎋резильєнтність як гнучкий бамбук, що згинається під тиском, але потім випростується, використовуючи підтримку оточення, і стає ще сильнішим.
Липень - місяць в моєму Клубі і моєму життя, коли я глибоко досліджую радість. Саме таку глибинну радість, яка додає стійкості в наш час життя у війні.Я давно вміла помічати красиве, але раніше це було просто для підтримання себе і задоволення. А зараз - це для виживання і нормалізації роботи нервової системи. В 2022 році на одній коучинг сесії я сказала фразу "Радість не заперечує страждання". А тепер я можу додати - радість допомагає пройти крізь страждання і вийти з нього, щоб рухатись далі.На тему радості написано багато книжок, було здійснено багато досліджень - та головне зараз дозволити собі її відчувати, при цьому не ігноруючи реальність.В цьому місяці буду ділитись і науковими фактами про радість, і власними спостереженнями, і майндфулнес практиками для того, щоб повернути собі радість в життя і вміти створювати її.Насправді іноді варто бути трішки більш уважними і помітити її.Подивитись вгору, глянути під ноги, звернути увагу на кольори, форми. світло. Не гнатись на радістю інших людей - чи пробувати приміряти на себе їхні способи радості, а відкрито шукати свою - так ж набагато чесніше, правда? Нехай неділя буде спокійна і з вашими особистими моментами радості💛