Source
Ілля і його неправильні враження від фільмів | Той, що виганяє диявола (1973)Пішли далі по класиці. Ніколи не бачив ц...
2 440 Views/Reach
2025-11-11 09:29
Message №3446
Той, що виганяє диявола (1973)Пішли далі по класиці. Ніколи не бачив цього фільму. І виявилось, що подивився режисерську версію, бо ніхто не попереджає. "Нашо тобі взагалі театральна, коли є режисерська?" Така зараз логіка. А я дізнався, що режисерська (насправді просто "альтернативна") має гірші відгуки. Бо вони багато чого змінили, навіть кінцівку, та пододавали зайвих сцен, які збивають ритм. Хоча хтось пише, що нові сцени краще розкривають персонажів. Коротше, мої враження про фільм змішані. У фільмі усе ще багато лякалок, які й досі працюють. Майже усі найкращі лякалки виявляється були відсутні у театральній версії. Але напругу творці наганяють люту, і, що цікаво, у фільмі майже немає музичного супроводу. Однак загалом затягнуто і водночас рвано з точки зору оповіді.Насамперед мене розсмішили розкопки на початку. Просто дивишся на те, як вони там махають кірками і розумієш, чому усі глечики, що вони знаходять, биті. Знову ж таки, чи потрібне було та сцена взагалі? Виходить, що католицького священника повернув до віри шумерський демон? А чому на нього діяли католицькі молитви? Тут дуже заплутане питання яким молитвам має підпорядковуватися який демон.Потім цей священик. Не встигли нам показати його мати, як вона за кадром опинилась у лікарні. Не встигли ми їй поспівчувати, як хтось комусь вже починає розповідати, що вона померла. І отака рвана оповідь постійно. Важко слідкувати. З дівчинкою теж нічого не зрозуміло. Як саме вона почепила того демона? То демон грався зі священиком, то корчився, коли свята вода виявилась водою з крану. Який у нього був план, що саме і чому він робив не зрозуміло. Зате накидали купу риганіни. Ригачки це не страшно, коли вже Голлівуд зрозуміє?Коротше, кінцівка мене розчарувала, бо замість якоїсь вже повноцінної екшн-сцени з твістом, де все нарешті пояснять, там вони постійно перериваються на "драматично постраждати".Фінал мене взагалі заплутав. Словом суперечливі враження. Більше цікаво було подивитись, що саме викликало свого часу такий ажіотаж. Люди втрачали свідомість, вибігали з сеансів, була масова істерія. Наскільки я пам'ятаю, фільм тримався в кінотеатрах 2 чи 3 роки, здається, настільки він був популярним. "Ворнери" під нього тоді почали орендувати цілі кінотеатри, щоб забирати потім собі 100% з продажу квитків. Через цей фільм довелося навіть припинити моду на блексплатейшн. Довгий час це був найприбутковіший фільм в історії. Критики писали, що фільм зробив найбільшу рекламу церкви за часів написання біблії. Бо масова істерія тоді змусила людей знову зробити церкву популярною і саме тоді як протидію церкві з'явилась рок-музика якою ми її знаємо. Навіть оце подружжя Воренів з "Закляття" зробили собі кар'єру демонологів саме на довірливих людях, яких налякав цей фільм. Ну тобто культурний вплив у фільму чималенький і зараз я навіть не уявляю, що треба зробити фільму, щоб настільки вразити людей. Зараз, мені здається, це вже неможливо. Все це наводить на роздуми, наскільки культура впливає на суспільство і що цензура в такому контексті має сенс. Адже безвідповідально знімати кіно просто про що хочеться. #ікотікаподивився