З Президентом України Володимиром Зеленським побували на місці російського удару в Києві. 31 липня 2025 року залишиться болем у наших серцях. Російська ракета забрала 31 життя. Серед загиблих - п’ятеро дітей.Після вибуху - зруйнований будинок, крики, пил, кров і тиша. І кроки… Тисячі кроків наших рятувальників, які відразу стали до боротьби за кожне життя.Понад 30 годин тривали пошуково-рятувальні роботи. На місці залучалися інженерна та аварійна техніка, роботизовані системи, пожежні автомобілі, кінологічні розрахунки, психологічна служба, медики ДСНС. Вони йшли туди, де інші не змогли б ступити і кроку. Розбирали завали з ювелірною точністю, аби не допустити нових обвалів. Медики рятували чоловіка просто під завалами, поставили крапельницю і надавали допомогу, коли відкрилася кровотеча, поки рятувальники по сантиметру розбирали конструкції, аби витягти його живим.Найстрашніша ніч - з 31 липня на 1 серпня, коли дістали з-під завалів 10 тіл. Серед них - вся сімʼя: чоловік, жінка, дитина.А на шостому поверсі знайшли мертву матір із двома дітьми. Здавалося, в цей момент серце зупиниться в усіх присутніх від болю та відчаю.Пошуково-рятувальні та аварійно-відновлювальні роботи завершені. Завали розібрані, щоби вберегти тих, хто вижив, від нових загроз.Поруч із будинком продовжують працювати мобільні підрозділи Міграційної служби і Головного сервісного центру МВС. Дав чітку вказівку: ▫️Бюрократію - мінімізувати ▫️Документи - відновити ▫️Знищені авто - зафіксувати й розпочати процедуру вибракуванняЛюди не мають залишитися наодинці з бідою.Низький уклін кожному, хто ці 30 годин був на межі життя і смерті. Ми памʼятаємо кожне втрачене ім’я.Шануємо та відзначимо тих, хто рятував.
Вони не рахуються ні з особистим часом, ні з будь-якими труднощами. Роблять дива тоді, коли це здається вже неможливим: сьогодні в Україні відзначають День медичного працівника.У цей день Президент України Володимир Зеленський відвідав один із медичних центрів системи МВС, який нещодавно розпочав роботу. Уже зараз тут наші військовослужбовці отримують кваліфіковану допомогу. А під час візиту були також продемонстровані можливості мобільного шпиталю - саме той формат, який рятує життя в гарячих точках.Дякую Президенту за підтримку медичної системи МВС і за визнання тих, хто щодня бореться за життя. Державні нагороди й почесні звання сьогодні отримали:🔹 Іван Яворський – начальник Головного медичного клінічного центру МВС;🔹Ірина Полуян – начальник Територіального медичного об’єднання МВС у Сумській області;🔹Андрій Савчук – начальник Харківського військово-медичного клінічного центру ДПСУ;🔹Марина Каменна – старша медична сестра військової частини НГУ;🔹Олена Любавіна – фельдшер аварійно-рятувального загону ДСНС.Щиро вітаю всіх медичних працівників: лікарів, фельдшерів, бойових медиків, медсестер і медбратів. Ви - надія наших захисників та захисниць. Ваша стійкість і професіоналізм рятують не лише життя - ви відновлюєте віру в людяність.Зі святом, наші герої в білих халатах!
Там, де гартуються нові перемоги і професійне військоСьогодні Президент України - Верховний Головнокомандувач ЗСУ Володимир Зеленський відвідав навчально-тренувальні локації підготовки бійців Національної гвардії України.Командувач НГУ представив Главі держави сучасне оснащення та навчальні симулятори, на яких гвардійці опановують тактичні навички й відпрацьовують дії в умовах, максимально наближених до бойових.Тренування, злагодження - це основа, адже, як зауважив Президент: «Ефективна підготовка наших воїнів – це сила нашої армії та безпека держави»
Також разом з Президентом поспілкувалися з нашими героями, які відновлюються після важких поранень в одному з медичних реабілітаційних центрів МВС. Тут є простори для ерготерапії, зали психофізіологічного розвантаження, каністерапія. Це про комплексну підтримку тих, хто втратив зір, переніс ампутацію чи пережив полон.Щиро дякую Президенту України за постійну увагу до наших захисників і до системної роботи, яку проводить МВС. Це важлива мотивація для кожного, хто на передовій і в тилу.Ми продовжуємо працювати, щоб наші бійці мали все необхідне - на полі бою та після повернення.Захист і підтримка героїв - наша відповідальність 🔍
Світла памʼять командиру, побратиму, людині честі і слова – полковнику поліції Максиму Казбану!Він казав: «Питання не в тому, чого ти боїшся. Питання в тому, що ти зробиш». Казав – і робив: без показовості, просто й переконливо. Його поважали, довіряли і за ним йшли.Він був командиром, який не боявся брати на себе відповідальність. Командиром, для якого життя кожного бійця було цінністю. Командиром, який тримався на внутрішньому стержні й завжди залишався вірним своїм принципам і людям. А ще – вірив у сильну, справжню поліцію, яка воює, яка бореться і яка будує майбутнє. Максим Олександрович завжди говорив, що пишається бути командиром бригади «Лють». Однак ми точно більше горді, що мали честь стояти з ним пліч-о-пліч…Ми втратили великого командира, але залишили в собі його силу, приклад і настанови: «Несемо на своїх плечах величезну відповідальність – захищати кожен метр рідної землі».Спочивайте з миром, командире! Ваша «Лють» тримає стрій!#поліція_на_війні #Назавжди_в_строю 👮 Facebook | X | Instagram | TikTok
Президент України відзначив державними нагородами двох бійців стрілецького батальйону поліції Тернопільщини 🇺🇦 💪Орденом «За мужність» III ступеня нагороджено майора поліції Андрія Боденчука та лейтенанта поліції Сергія Гринчишина, які брали активну участь у бойових діях на найгарячіших напрямках фронту.Поліцейські з перших днів повномасштабного вторгнення ворога стали на захист України. Раніше вони служили в роті поліції особливого призначення. У червні 2024 року, коли розпочалося формування стрілецького батальйону поліції Тернопільщини, одними з перших приєдналися до його лав.На передовій пліч-о-пліч із військовими бійці стрілецького батальйону відбивали штурми, знищували ворожу техніку та стримували наступ російського агресора. 23 квітня під час виконання бойового завдання на Донеччині обидва поліцейські отримали важкі поранення, а їхній побратим — старший лейтенант поліції Василь Паньків — загинув.Під час церемонії нагородження тернопільські поліцейські передали Президенту шеврон стрілецького батальйону, як символ вдячності та незламного духу підрозділу, бійці якого сьогодні виконують бойові завдання на передовій.#Наші_Герої #поліція_на_війні👮 Facebook | X | Instagram | TikTok
Важлива зустріч з Міністром закордонних справ Німеччини Йоганном Вадефулем. Візит пана Міністра - це вагомий знак підтримки та солідарності.Німеччина - один із ключових партнерів Міністерства внутрішніх справ України. Надана допомога - це не просто техніка і обладнання. Першочергово це - врятовані життя українців Завдяки підтримці Уряду Німеччини ми змогли:🟢 Посилити кордонДержавна прикордонна служба отримала вантажну та інженерну техніку для укріплення державних рубежів та оперативного реагування на загрози.🟤 Зміцнити захист критичної інфраструктуриНаціональна гвардія України отримала транспорт, засоби зв’язку та системи для протидії ворожим безпілотникам.🔵 Підвищити безпеку громадянНаціональна поліція отримала техніку для розмінування, забезпечення публічного порядку та документування воєнних злочинів.🟠 Посилити спроможності рятувальниківДСНС України отримала понад 500 одиниць техніки різного типу: від пожежних автодрабин до спецмашин для розчищення завалів та рятування людей.Окрема подяка за надані засоби захисту від хімічних, радіаційних та біологічних загроз. Вони критично важливі для ліквідації наслідків атак на промислові об’єкти.Ця техніка вже працює там, де найбільше потрібно. Німеччина для нас - надійний партнер у розбудові системи безпеки, яка здатна відповідати сучасним викликам.Дякуємо за співпрацю і спільну роботу заради безпечної України.
Сьогодні виповнюється 2 роки з моменту запуску Єдиного реєстру зброї: сучасного та ефективного інструменту контролю за обігом вогнепальної зброї в Україні.Впровадження ЄРЗ було в переліку наших першочергових завдань, адже ми прагнули не лише покращити контроль, а й спростити процес оформлення зброї для громадян.За цей час до органів поліції надійшло понад 770 тисяч заяв на отримання різних видів дозвільних документів. З цієї кількості поліцейські прийняли більш як 750 тисяч рішень про надання дозвільних документів. Ці цифри свідчать про масштабність і важливість роботи ЄРЗ. У березні цього року ми у співпраці з Мінцифрою модернізували ЄРЗ для повноцінної інтеграції із застосунком Дія. Завдяки цьому ця послуга стала зручнішою і доступнішою. Тепер перевірити статус дозволу або отримати витяг можна у декілька кліків на смартфоні.За чотири місяці користувачі Дії сформували понад 80 тисяч витягів з ЄРЗ.Продовжуємо вдосконалювати систему контролю за обігом зброї, адже кожна зареєстрована одиниця зброї – це високий рівень відповідальності громадян і прозорість роботи державних органів.
Цинізм без меж: росія перетворює репатріацію тіл загиблих на інструмент маніпуляції та тиску. Ворог навмисно ускладнює нам ідентифікацію, породжує хаос, змішує тіла російських військових з тілами українців. Так, у нас є факти. У нас є встановлені імена цих непотрібних «родінє» солдатів та офіцерів.Труп №192/25. Одягнений у форму зразка збройних сил росії. При ньому - паспорт громадянина рф, військовий квиток, талон атестату військовослужбовця №1252, виписки з наказу командира в/ч №52 від 26.12.2023, жетон з написом: «ВС РОССИИ МТ-146004».Особу встановлено: Бугаєв Олександр Вікторович, 1974 року народження, військовослужбовець 1-го батальйону 39-ї окремої гвардійської мотострілецької бригади рф (в/ч 35390). Його родичі почали пошуки ще наприкінці березня після його зникнення у районі Новомихайлівки на Донеччині.Це черговий доказ того, як росія зневажливо ставиться до своїх людей, підкидаючи їхні тіла до тіл українських військових. Це свідчення того, наскільки дріб’язковий для росії є людське життя. Або ж це просто спосіб уникнути виплат родинам. Та платити все ж доведеться: ми повертаємо ці тіла. Світ бачить різницю: поки Україна повертає кожного свого воїна - з ім’ям та честю, росія приховує своїх, використовує їх як матеріал, а потім забуває. Стратегія ворога - не тільки вбивати, а й брехати про смерть.
Сьогодні ворог здійснив одну із наймасованіших атак за час широкомасштабної війни, у столиці наразі відомо про 139 постраждалих, з них – 15 загиблих. Про це повідомив Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко в етері телемарафону «Єдині новини».✔️ Ця цифра, на жаль, може змінюватись, тому що аварійно-рятувальні та пошукові роботи тривають. Та кількість ударів, яка була цієї ночі може свідчити лише про одне, що росія продовжує свою терористичну місію і все більше дронів та ракет запускається по Україні. На жаль, у першу чергу страждає житлова інфраструктура та мирні люди. Ви бачите, тут і дитячий садок, пошкоджено будинки. У Києві постраждали близько 50-ти будинків. Саме у цьому мікрорайоні проживає близько 50 тисяч людей – це густонаселений район, саме сюди росія спрямувала удар. Лише у Києві 27 локацій, де сьогодні працювали і працюють рятувальники, поліцейські, комунальні служби», – зазначив Міністр.Глава МВС уточнив, що у дев’ятиповерхівку влучила крилата ракета, яка зайшла на рівні четвертого поверху. Вибух був такої сили, що вся конструкція під’їзду склалася.✔️ На даний момент працює на усіх локаціях близько 2 тисяч рятувальників, правоохоронців. 100 одиниць інженерної техніки працювало лише на цій локації. Всього в Києві зараз працює 200 одиниць такої техніки ДСНС. Також на місцях працюють пошукові собаки», – додав Ігор Клименко.🇺🇦 Підписатися | Міністр | МВС | Гвардія наступу
❗️Повернення тіл загиблих - одна з найважчих, але вкрай необхідних місій. Після кожної репатріації розпочинається кропітка робота: розтин, ретельний огляд слідчим, проведення ДНК-експертиз, перевірка кожної деталі.Цей процес і так складний та тривалий. А росія ще й навмисно ускладнює нам процес ідентифікації. Тіла повертаються у вкрай понівеченому стані, частини тіл – в різних мішках. Є випадки, коли рештки однієї людини повертають навіть під час різних етапів репатріації. До того ж, під час останніх репатріацій нам передали й тіла російських військових - змішані з тілами українців. На жаль, це факт. Це могло бути зроблено росіянами навмисно, щоб збільшити кількість переданих тіл та завантажити роботою наших експертів, доповнюючи все це цинічним інформаційним тиском. А може й бути звичним для них недбалим ставленням до власних людей. У будь-якому разі ці тіла ми теж ідентифіковуємо. Наші експерти працюють на межі можливого. Кожна експертиза проводиться ретельно і не один раз. Фахівці підготовлені, лабораторії оснащені, процеси відпрацьовані. Найбільший виклик - час. Ми розуміємо біль і очікування родин. Максимально прискорюємо процес ідентифікації. Та з кожною великою репатріацією робити це стає складніше, і можливо - саме це є метою росії.Ми не маємо права на помилку. Для нас це не статистика. Це - люди, і кожен з них заслуговує на гідне ставлення.