Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Адвокат Гуміров Олександр
Added 06 Dec 2025

Адвокат Гуміров Олександр

@gumirov_lawyer
Number of subscribers: 412
Photos: 34
Videos: 2
Links: 22
Description:
Допомога у справах захисту прав громадян України в будь-якій точці світу - навіть в Україні. 🇺🇦 Контакт із адвокатом: @adwokat_dopomoga

👥 Number of subscribers

412
Average/Day:: +13
Average/Week:: +12
Average/Month:: +15

👁️ Average views per message

2 010
Average/Day:: 2,620
Average/Week:: 1,853
ERR: 487.86%

📊 Messages per Day

0.8
Last day: 0
Week average: 3.1
Average per day: 0.8

Status change history

Officially not confirmed 2025-12-06

Wall

Telegram statistics channel

На сайті Верховної Ради зареєстрували проект постанови №14334 “Про посилення ролі української мови в утвердженні Української держави”. Документ передбачає оновлення правопису, стандартизацію правничої термінології та розвиток українськомовного контенту, аби зміцнити національну ідентичність і захистити державну мову від чужих впливів.Чи є держава власником мови? Моя відповідь - ні. Не може жодна держава встановлювати стандарти жодної мови. Якщо я не правий, то чому би державі Україна не встановити стандарти татарської мови чи англійської, ці ж мови поширені і використовуються в Україні.Мова не є об'єктом права. Ніхто не наділений володінням нею. Носій мови (людина, яка думає мовою) - це суб'єкт "мово-застосування". Сукупність носіїв мови формують її стандарти.Український правопис повинна встановлювати не держава, а науковці. Шляхом вивчення органічно сформованих носіями мови стандартів, науковці повинні констатувати правила правопису. Також саме науковці, не як ті, хто "володорює", а як ті, хто вивчає, повинні сформувати й тлумачний словник.Ігри "влади" на мові - це самий примітивний і цинічний піар. Відстороніть владу і "володарів" від мовного питання. Мовне питання, якщо воно піднято "політиканом" - це червоний прапор, який криком кричить - женіть цього "володаря" з політики.
В Україні скасовано Господарський кодекс. Це рішення, як юрист із багаторічним досвідом, я вітаю. Але реформа не доведена до логічного закінчення, оскільки продовжує бути чинним Господарський процесуальний кодекс і радянський рудімент - система господарських судів.В сучасному світі бізнесові спори розглядають арбітражі. Зазвичай, ці суди не є "державними" і не входять в систему фінансованої урядом структури. Звичайною практикою є утворення арбітражів по принципу третєйських судів.Тобто, бізнес сам вирішує де розглядати спори між сторонами договору і за домовленістю сторін обирається склад суду, якому обидві сторони добровільно довіряють.В Україні натомість діє система державних господарських судів. Цій ланці судової влади я довіряю найменше і вважаю її найбільш безпринципно корумпованою. Навряд чи в Україні знайдеться юрист, який із цим не погодиться.Більше того. Останні десять років так звані "влади" запровадили низку законодавчих змін, які розширили компетенцію господарських судів на фізичних осіб (що не є учасниками господарських відносин) та на спори підприємців із державними органами (зокрема, оскарження штрафів в деяких відносинах). Це просто нонсенс. Отже, самій корумпованій системі судів передають частину компетенцій, що належать цивільному і адміністративному судочинству. І що апріорі не є господарським спором. Вважаю це шаленим ударом про правосудності.Система господарських судів в Україні, як корумпований рудимент радянського "надзору", повинна бути ліквідована.