12 років тому, у лютому 2014 року, розпочалася сучасна російсько-українська війна - Війна за Незалежність України.19–20 лютого 2014 року стали першими днями відкритої збройної агресії: у центрі Києва пролилася кров мирних громадян, а через Керченську протоку було зафіксовано незаконне вторгнення російських військових підрозділів на територію України.Росія готувалася до нападу заздалегідь. Протягом років вона вела проти України інформаційну та економічну війну, формувала агентурну мережу, вербувала зрадників і системно підривала українську державність зсередини.Першою мішенню агресії став Крим і Севастополь, а вже згодом ворог розпочав бойові дії на Донеччині та Луганщині.Так почалася війна за незалежність, яка триває й сьогодні, перетворившись у повномасштабне вторгнення у 2022 році.19 лютого — це нагадування про ціну свободи. Це день пам’яті, мужності та єдності. Українці довели і продовжують доводити всьому світові: наша держава була і буде незалежною.✍️Городнянський історико-краєзнавчий музей
Українські хактивісти отримали доступ до онлайн-наради робочої групи Департаменту ОПК Мінпромторгу РФ (28 жовтня 2025, Москва). Тема — запобігання банкрутствам стратегічних оборонних підприємств. Сам факт такої зустрічі свідчить: російська оборонка у кризі.Що відбувається:- Борги по зарплатах - десятки і сотні мільйонів рублів.Деяким працівникам не платять майже рік. На окремих підприємствах залишилися одиниці співробітників.- Податкові борги - понад 3,3 млрд рублів.Частина заводів під загрозою банкрутства, рахунки заблоковані, деякі — вже в ліквідації.- Провали держконтрактів - виконані замовлення не оплачуються через проблеми в ланцюгах підрядників. Це створює касові розриви та паралізує виробництво.- Кадровий колапс - підприємства втрачають до 40% персоналу через затримки зарплат.Попри заяви Кремля про «зростання виробництва», реальність інша: мільярдні борги, невиплати, блокування рахунків і ризики масових банкрутств.Війна збільшила обсяги замовлень, але фінансова та управлінська система РФ не витримує навантаження. Це вже б’є по стабільності виконання оборонних контрактів і виробництву озброєння.https://24tv.ua/problemi-rosiyi-cherez-viynu-yak-opk-voroga-zaginayetsya-cherez_n3011479
Тривають рятувальні та ремонтні роботи в багатьох наших регіонах після масованої російської атаки. Комбінований був удар, спеціально прорахований, щоб якомога більше пошкодити нашу енергетику. Використали майже 400 дронів і 29 ракет різних типів, у тому числі балістику. Значну кількість було збито, але, на жаль, є і влучання. В Одесі без тепло- та водопостачання після удару дронів десятки тисяч людей. Усі необхідні служби працюють, щоб допомогти. Загалом під ударом були 12 областей, і, на жаль, відомо про дев’ятьох поранених, у тому числі – діти. Є пошкодження більш ніж десяти житлових будинків, залізниці. Партнери мають реагувати на всі ці удари проти життя. Росія повинна відповідати за агресію. Наша дипломатія буде ефективнішою, якщо буде справедливість і сила. Сила тиску на РФ – тиску санкцій, постійної та швидкої підтримки української армії, нашої ППО. Щоб мир був реальним і справедливим, діяти потрібно на єдине джерело цієї агресії. Тому що саме Москва продовжує вбивства, масовані атаки, штурми.
Провів нараду по ситуації на Чернігівщині.📲Наявність зв’язку по всій області – ключове завдання для профільного управління, РВА і мобільних операторів. Усі базові станції повинні бути забезпечені генераторами на випадок тривалих знеструмлень. Громади переважно готові до співпраці. Очікую відповідних дій від операторів. Треба швидко передати генератори на місця.🛜Фіксуємо звернення від громад щодо нестабільного інтернету. Доручив розібратися моєму профільному заступнику Сергію Зенченку.Заслухав доповіді по ситуації в районах. Новгород-Сіверська РВА – триває відновлення після російського удару по будівлі адміністрації. Є руйнування, знищені всі комунікації та електромережа. Від нас – максимальна допомога. Треба організувати роботу в новому форматі. Добре, що не постраждали люди і це головне. Продовжується евакуація. Робота з жителями триває. За два останні тижні виїхало ще 18 осіб, у тому числі ті, хто раніше писав відмови. Всього з початку року: 76 евакуйованих. У найнебезпечнішій 5-км зоні залишається мешкати 220 людей. Добре, що вдалося евакуювати всіх дітей. 🧑🏫Освіта. 208 шкіл вийшли на очне навчання. Дистанційно працюють 24 заклади освіти. Ще 89 – у змішаному форматі. 🚑Медицина. У цьому році продовжують працювати мобільні бригади лікарів. Так, за минулий тиждень було 13 виїздів. Вдалося охопити 5 громад. Лікарі оглянули 290 пацієнтів. 😷Що стосується рівня захворюваності: за минулий тиждень до закладів охорони здоров’я звернулося більше 4,5 тисячі пацієнтів із симптомами ГРВІ. Майже 130 – ушпиталили. Епідпоріг перевищений у Сновській, Борзнянській, Прилуцькій і Сухополов’янській громадах. Незначне перевищення – по Коропській, Ніжинській і Ладанській ТГ.Окремо проговорили ситуацію на дорогах. Багато переметів. Спецтехніка продовжує працювати і працює майже цілодобово. Райони залучають ДСНС там, де ситуація критична. Я в постійній комунікації з очільниками РВА і тримаю це на особистому контролі. ❗️І знову наголосив: на всіх об’єктах життєзабезпечення повинен бути запас пального і справні генератори. Кожному відповідальному – ще раз перевірити. Альтернативні джерела живлення мають бути готові до запуску. Ворог атакує виключно цивільну інфраструктуру. Не нехтуйте сигналами повітряної тривоги.
Активуй не активуй – усе одно дістанеш… 155 калібр📡 Мабуть усі вже бачили в мережі інформацію, що росіяни намагаються знайти «дропів» серед українських громадян, які за 30 криптошекелів готові активувати на себе російські старлінки.Це й не дивно, адже різкий перехід із капіталістичного зв’язку на «аналоговнетні» технології спричинив обвал комунікацій ворога, зупинку штурмів та дронових атак кацапа на багатьох напрямках фронту.💡Розуміючи, як відчайдушно ця пліснява шукатиме можливості відновити роботу тарілки Елона Маска і які загрози це несе, ми, разом із InformNapalm та MILITANT, вирішили «допомогти» їм та створили мережу каналів і ботів, де пропонували послуги з активації за скромну винагороду.За тиждень роботи ми отримали:📌 2420 пакетів даних на ворожі старлінки та точні позиції ворога;📌 31 звернення від зрадників охочих стати «дропами» для активації;📌 5870 $ донату від російських вояк, які відчайдушно шукали вирішення проблеми зі зв’язком.У підсумку:📌 інформація про ворожі термінали надана пану Стерненку для їхнього остаточного переведення у режим цегли (разом із особовим складом поблизу);📌дані про зрадників уже опрацьовуються працівниками наших силових структур;📌шекель, який «налутали» в кацапа, закриє кілька актуальних зборів для Сил оборони.P.S. Цей пост зʼявився після того, як офісники наробили пачку нашвидкоруч створених ботів і каналів, які були моментально ідентифіковані ворогом і дискредитували всю тему загалом.
Громада втратила ще одного ГерояЧорна, важка звістка знову торкнулася нашої громади. Війна забрала ще одне життя — ще одного Захисника України.11 лютого в останню путь проводжатимуть Віталія Ступака.Віталій народився 28 січня 1979 року в селі Невкля. Саме тут минули його дитинство й юність. Спочатку навчався у школі, згодом — у професійному училищі №10 міста Чернігова, після чого пройшов строкову військову службу.Повернувшись додому, Віталій працював у місті Чернігові, зокрема в магазині «Вена». У 2008 році він створив родину — разом із дружиною виховував донечку, був люблячим чоловіком і турботливим батьком.З 2009 року Віталій перейшов до ТВО «Есель-Компані», де пропрацював 15 років. Колеги згадують його як відповідального працівника, справжнього професіонала й людину великого серця — спокійну, надійну, завжди готову підтримати й допомогти.У жовтні Віталій був мобілізований до лав Збройних Сил України.29 грудня 2024 року, під час виконання бойового завдання на Курщині, він зник безвісти. Розпочалися довгі й болісні місяці очікування, надії та молитви. Рідні вірили до останнього…Та, на жаль, у лютому 2026 року стало відомо про збіг ДНК.11 лютого ми проведемо Віталія в його останню земну дорогу. Поховання відбудеться в місті Чернігові.Для тих, хто бажає віддати шану Герою, буде організовано автобус. Відправлення — о 7:30 від Будинку культури до села Невкля, де приєднаються рідні та друзі. Звідти — до Чернігова та назад.Щирі співчуття рідним і близьким. Нехай Господь дасть сил витримати цей невимовний біль утрати.Світла пам’ять і вічна шана Герою. 🕯
⚡️ Уряд запустив програму енергодопомоги ФОПам до 15 000 грн💡 Протягом лютого-березня малий бізнес зможе отримати від держави до 15 тисяч гривень одноразової грошової допомоги для забезпечення енергонезалежності. Програма стартувала 2 лютого. 💰 Розмір допомоги — від 7 500 до 15 000 гривень, залежно від кількості найманих працівників.🔌 Кошти можна спрямувати на забезпечення роботи під час відключень електроенергії: придбання або ремонт генератора чи іншого енергообладнання, пальне для генератора або оплату комунальних послуг.👤 Хто може отримати допомогу?✅Подати заяву можуть підприємці, які відповідають таким умовам:• ФОП 2 або 3 групи спрощеної системи оподаткування;• зареєстровані не пізніше 1 грудня 2025 року;• мають хоча б одного найманого працівника;• не мають заборгованості зі сплати ЄСВ;• працюють у соціально важливих сферах.👤 Які сфери діяльності?• Їжа: пекарні, кав’ярні, їдальні, малі виробництва, продуктові крамниці.• Здоров'я: аптеки, приватні медичні кабінети, амбулаторії.• Сервіс: ремонтні бригади, майстерні, сервісні центри, малі будівельні ФОП.• Соціалка: дитсадки, центри розвитку, догляд за вразливими групами.• Логістика: кур’єрські служби, малі логістичні компанії.💵Яка сума допомоги?👥Розмір допомоги прямо залежить від офіційно працевлаштованих осіб: • 1 працівник — 7 500 грн • 2 працівники — 9 000 грн • 3 працівники — 10 500 грн • 4 працівники — 12 000 грн • 5 працівників — 13 500 грн • 6 та більше працівників — 15 000 грн 📝Алгоритм отримання на порталі Дія1️⃣ Авторизуйтеся на порталі Дія2️⃣ Перевірте дані про себе3️⃣ У категорії Підприємництво перейдіть на сторінку послуги Допомога ФОП на енергостійкість4️⃣ Оберіть, на що плануєте витратити допомогу;5️⃣ Підтвердіть, що допомога буде витрачена за цільовим призначенням;6️⃣ Відкрийте Дія.Картку;7️⃣ Оберіть Дія.Картку;8️⃣ Перегляньте дані заяви та підпишіть її;9️⃣ Очікуйте нарахування.⏳Далі заява передається до Державного центру зайнятості, який перевіряє коректність заповнених даних. Після перевірки упродовж 10 днів бізнес отримає сповіщення та нарахування коштів, а статус заяви в Дії зміниться. Кошти надійдуть на Дія.Картку. ⚙️На що можна витратити допомогу:• генератори, акумулятори, інвертори, СНЕ;• сонячні панелі та комплектуючі;• стабілізатори, захисні пристрої, кабелі, монтаж;• пальне для генераторів;• оплата послуг електропостачання;• послуги з ремонту, монтажу та введення обладнання в експлуатацію. 🏦Банки, в яких можливо відкрити Дія.Картку • ПриватБанк• Монобанк (Універсал Банк)• А-Банк• Банк Кредит Дніпро• Sense Bank🔗 Деталі програми за посиланням: https://diia.gov.ua/services/dopomoha-fop-na-enerhostiikist
⚡️ ЗБИТО/ПОДАВЛЕНО 38 РАКЕТ ТА 412 ВОРОЖИХ БПЛА➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖У ніч на 03 лютого (з 18:00 02 лютого) противник здійснив комбінований удар по Україні із застосуванням ракет різних типів повітряного, наземного базування та ударних БпЛА. Усього радіотехнічними військами Повітряних Сил зафіксовано 521 засіб повітряного нападу:- 4 ракети “Циркон”/“Онікс” (район пуску ТОТ АР Крим);- 32 балістичні ракети Іскандер-М/С-300 (район пусків – Брянська обл. – рф., ТОТ Криму);- 7 крилатих ракет Х-22/Х-32 (із повітряного простору Брянської обл. – рф);- 28 крилатих ракет “Х-101/Іскандер-К” (акваторія Каспійського моря, Курської обл. – рф);- 450 ударних БпЛА типу Shahed, Гербера, Італмас і безпілотники інших типів із напрямків: Брянськ, Курськ, Орел, Шаталово, Міллерово, Приморсько-Ахтарськ – рф., близько 300 із них – "шахеди".❗️Основні напрямки удару – Київщина, Харківщина, Дніпропетровщина, Вінниччина, Одещина.Повітряний напад відбивали авіація, зенітні ракетні війська, підрозділи РЕБ та безпілотних систем, мобільні вогневі групи Сил оборони України.💥 За попередніми даними, станом на 09:30, протиповітряною обороною збито/подавлено 450 цілей – 38 ракет та 412 безпілотників різних типів:- 4 ракети “Циркон”/“Онікс”;- 11 балістичних ракет Іскандер-М/С-300;- 3 крилаті ракети Х-22/Х-32;- 20 крилатих ракет “Х-101/Іскандер-К”;- 412 ударних БпЛА різних типів.Зафіксовано влучання 27 ракет та 31 ударних БпЛА на 27 локаціях, а також падіння збитих (уламки) БпЛА на 17 локаціях.Інформація щодо 6 ворожих ракет уточнюється.Атака триває, в повітряному просторі декілька ворожих БпЛА. Дотримуйтесь правил безпеки!✊ Тримаймо небо!🇺🇦 Разом – до перемоги!
Від сьогодні стартує державна програма «Скринінг здоровʼя 40+». Перші сповіщення в Дії вже отримують українці та українки, які народилися 1 січня. Запрошення надалі надходитимуть усім українцям віком понад 40 років за тим самим порядком — через 30 днів після дня народження.Щоб скористатися програмою, достатньо підтвердити готовність у застосунку Дія. Після цього кошти для оплати медичного обстеження зарахують на Дія.Картку протягом 7 днів. Якщо ви не користуєтеся застосунком Дія, можна оформити пластикову картку зі спеціальним рахунком у банку-партнері та звернутися до ЦНАПу. Там допоможуть подати заявку та вказати рахунок для зарахування коштів.Скринінг 40+ дозволяє оцінити стан здоровʼя та вчасно виявити ризики серцево-судинних захворювань, цукрового діабету й порушень психічного здоровʼя.До програми вже долучилися понад 900 місць надання послуг закладів охорони здоров'я, як комунальних, так і приватних, що готові приймати громадян у межах Скринінгу здоров'я 40+. Перелік закладів регулярно оновлюється і доступний на сайті МОЗ: https://screening.moz.gov.ua
Провів спеціальний селектор по ситуації в регіонах України та відновлювальних роботах. За минулу ніч не було ударів по енергетичних обʼєктах, але ще вчора вдень були ураження саме енергетичної інфраструктури в кількох регіонах. Фіксуємо зараз переорієнтацію російської армії на удари по логістиці. Також тривають удари дронів по звичайній забудові в містах. Було застосування і балістичної ракети проти Харківщини – пошкоджено склади звичайного цивільного виробництва, і це американська компанія. У Запоріжжі «шахеди» вдарили по одному з районів міста. Майже цілодобово тривають удари FPV-дронів по Херсону, по містах Дніпровщини, і найбільше по Нікополю. Складна ситуація в прикордонні Чернігівщини, Сумщини, Харківщини. Була доповідь по Донеччині. Окремо розглянули ситуацію в Черкаській області: потрібно зробити значно більше, щоб гарантувати людям базові потреби, і особливо для будинків з електроопаленням. Додаткові сили залучаються для Києва: станом на цей ранок було 378 багатоповерхових будинків без опалення. Звітували також по ситуації на Київщині, Полтавщині, в Кіровоградській області, на Одещині, Миколаївщині, Вінниччині, в Чернівецькій області, на Хмельниччині та Житомирщині. Окремі завдання – для міністра оборони України та командувача Повітряних сил ЗСУ щодо розбудови захисту від дронів по лінії між Херсоном і Запоріжжям. Торік були відповідні рішення Ставки, які на сьогодні реалізовані тільки частково. Доручив провести відповідну перевірку та представити заходи реагування. Дякую всім, хто допомагає! Слава Україні!