📢До уваги мешканців громади!Городнянська дільниця Чернігівської філії ТОВ «Газорозподільні мережі України» повідомляє, що будуть проводитись планові технічні обслуговування внутрішніх систем газопостачання. Зокрема:✅планове випробовування систем на щільність;✅технічне обслуговування систем газопостачання (після першого вимикаючого пристрою на газопроводі-вводі до першого вимикаючого пристрою в приміщенні споживача (включно з ним), запірних пристроїв (які розташовані після першого вимикаючого пристрою на газопроводі-вводі до першого вимикаючого пристрою в приміщенні споживача (включно з ним), газовикористовуючого обладнання призначеного виключно для опалення місць загального користування;✅перевірка на герметичність з’єднань газопроводів і газового обладнання;✅усунення виявлених витоків газу з повторною перевіркою газових мереж на герметичність.⚠️Повідомляємо, що за відсутності актів ДВК дані мешканці не будуть підключені до газопостачання.Наявність власника або представника в кожній квартирі ОБОВ'ЯЗКОВА.Пуск газу буде проведений тільки при наявності всіх мешканців будинку.
✍️У межах ІV Міжнародного саміту міст і регіонів підписав Угоду про співпрацю з Регіональною радою Іль-де-Франс. Направду ми просто підкріпили наше партнерство, яке триває ще з 2022 року. 🇺🇦🇫🇷Це якраз та історія, коли Меморандум не залишився виключно договором на папері, а дорівнював реальним діям. Область отримувала від французів фінансовий ресурс для відновлення, будматеріали, котельні, генератори, швидкі, планшети і ще багато чого. Перед підписанням Угоди зустрівся з Віцепрезидентом Регіональної Ради Іль-де-Франс Грегуаром де Ластері та заступником генерального директора регіону Іль-де-Франс Седріком Гійон-Лавокатом. Обговорили ті проєкти, які вже в роботі. Зокрема, спільний проєкт «Калина», спрямований на забезпечення спеціалізованого навчання з управління європейськими фондами. Окреслив напрями, які потребують уваги французьких партнерів. Подякував за незмінну підтримку. І ще - сьогодні Президент передав почесну відзнаку «Місто-рятівник» меру Сен-Жермен-ан-Ле, що в регіоні Іль-де-Франс, - Арно Перікару. Вітаю і дякую за допомогу нашим людям🤝
У Шевченківському та Подільському районах Києва продовжуються роботи з ліквідації наслідків вчорашніх російських ударів. Майже 100 працівників ДСНС залучено до робіт. Загалом у Києві було пошкоджено близько 300 обʼєктів. Найбільше серед них житлових будинків – протягом дня вчора надійшли заявки щодо різних ступенів пошкодження у майже 150 приватних і багатоповерхових будинках. Станом на зараз відомо про 87 поранених у столиці, серед них троє дітей. У лікарнях госпіталізовано 21 людину, решта отримують допомогу амбулаторно. Вдячний медикам, які лікують і підтримують наших людей. Дякую всім, хто працює над відновлювальними роботами, усім службам.Загалом від вчорашнього обстрілу постраждали шість наших областей. Захисту має бути більше: підтримка ППО – це щоденний пріоритет зовнішньополітичної роботи України на всіх рівнях. І обовʼязково тиск на агресора має бути та відповідальність за всі ці удари. Дякую партнерам, які засудили вчорашній удар, і всім, хто готовий нам допомагати реальними кроками.
Підписав сьогодні новий наш український пакет санкцій, які ми обовʼязково маємо поширити в інших юрисдикціях. Санкції проти окупантів – російських військових, більше сотні їх, – які причетні до ракетних, дронових ударів по нашій країні, по наших людях. Також є пакет проти суден, які використовуються Росією для перевезення вантажів для війни – зброї, боєприпасів, перевезення техніки. Ми готуємо нові наші санкційні рішення – як далекобійні, так і юридичні. І ще одне. Активно ведемо дипломатичну роботу з нашими партнерами у Євросоюзі, щоб наблизити членство України в ЄС. Україна бореться за своє життя, за свою незалежність і за ту Європу, яка найдовше живе в мирі, захищає людей і життя, захищає культуру і саме завдяки такому захисту має справді глобальну роль. Без України не може бути повноцінного європейського проєкту, і присутність України в ЄС також має бути повноцінною – повноправною. Важливо відкрити кластери. Важливо змістовно рухатись у перемовинах. Важливо працювати на 100% заради безпеки, заради наших людей. Дякую всім, хто з нами, хто з Україною! Слава Україні!
🪵Ціни на дрова, забезпечення соцсфери і деревообробних підприємств деревиною - про це сьогодні спільно з головою обласної ради Оленою Дмитренко говорили з лісівниками і керівниками наших громад. Були також очільники наших структурних підрозділів й управлінці деревообробних бізнесів.Звітував директор філії «Північний лісовий офіс» ДП «Ліси України» Вячеслав Киченок.🤝Передусім дякую нашим лісівникам. Особливо тим, хто працює в північних громадах. Були прильоти по лісництвах на Чернігівщині. Була масштабна лісова пожежа через обстріли, яка охопила 5,8 тисячі гектарів. Якраз тоді першими включилися лісівники. Дякую! Що стосується заготівлі деревини. Дефіциту немає. На цей рік по Чернігівщині у ДП «Ліси України» планують заготовити понад мільйон кубічних метрів. Уже є понад 25%. 💰Ціна на дрова варіюється і залежить від логістики - це верхній (біля місця вирубки) чи проміжний склад. Так, один кубічний метр берези чи дуба на верхньому складі можна придбати за 1380 грн, а на проміжному - 1584 грн. Купити дрова можна в найближчому лісництві або онлайн черз «ДроваЄ». ☝️Для закладів соцсфери і бюджетних установ продаж тільки через систему Prozorro. Тут важливо, щоб ДП «Ліси України» брало участь у торгах - очевидно, що їхня пропозиція більш вигідна. Заслухали наших деревообробників. Прикордонним - найважче. Із проблемного - ціноутворення, доступність лотів на проміжних складах, уніфікація і якість сировини. Невеликі підприємства повинні мати доступ до сировини - це питання виживання деревообробного бізнесу на Чернігівщині. Спільно з бізнесом і ДП «Ліси України» готуємо пропозиції змін до нормативної бази. Основний запит від підприємців - можливість отримувати частину продукції по стартовій ціні. Координуємо зусилля, щоб підтримати наш бізнес.
Хороша зустріч із керівниками громад Київщини та Чернігівщини. Дякую всім за змістовну роботу й те, що так дбаєте про свої громади та людей і всю нашу Україну.Обговорили захист від потенційних російських загроз на Чернігівсько-Київському напрямку та зміцнення ППО й захисту від дронів на півночі України. Міністерство оборони має відповідне завдання. Загрози, які були з перших днів повномасштабної війни, не зменшуються і зараз. Усі прекрасно розуміють, що Україна не може допустити навіть відсотка повторення таких ризиків для наших людей, які були тоді, у лютому 22-го. Виконання планів стійкості, посилення оборони Чернігівсько-Київського напрямку, посилення фортифікаційних споруд на напрямку, кількість і підготовка особового складу – всі ці наші сигнали зменшують шанс повторної ескалації. Окремо говорили про ремонт місцевих доріг. Логістика дуже важлива, і необхідно якнайшвидше виконати всі роботи. Є завдання в наших урядовців і щодо більшої підтримки колективу ЧАЕС. Міністр фінансів України пообіцяв, що вже в червні будуть рішення щодо питання про зарплати. Дякую кожній громаді за активність. Будемо продовжувати цей формат взаємодії з громадами та оперативного вирішення питань.
Рідним полеглих Захисників вручили державні нагороди🎖Указом Президента України від 24 лютого 2026 року № 147/2026 за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов’язку Горбанича Івана Івановича - солата, нагороджено орденом “За мужність” ІІІ ступеня (посмертно).🎖Указом Президента України від 24 лютого 2026 року № 148/2026 за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов’язку Мазняка Віктора Івановича - старшого солдата, нагороджено орденом “За мужність” ІІІ ступеня (посмертно).🎖Указом Президента України від 04 березня 2026 року № 218/2026 за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов’язку Споду Андрія Олександровича - старшого солдата, нагороджено орденом “За мужність” ІІІ ступеня (посмертно).Фото: Чернігівська РДА
Національний кешбек переходить на новий етапВстигніть скористатися накопиченим кешбеком до 30 червня — програма переходить на новий етап. Пояснюємо, як усе працюватиме далі:👉🏻 кешбек за квітень надійде наприкінці травня — використати потрібно до 30 червня;👉🏻 кешбек за покупки у травні буде виплачено в липні — це вже новий етап програми;👉🏻 надалі нарахування відбуватимуться за звичним графіком.💰Максимальна сума кешбеку — 3 000 грн на місяцьВикористовуйте кошти на оплату комунальних та поштових послуг, ліків, медичних виробів, книг, українських товарів або на благодійність, зокрема донати для ЗСУ.Перевіряйте суму нарахувань у Дії або застосунку банку. Підтримуйте своє, підтримуйте українське🇺🇦Координатором програми «Національний кешбек» є Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України. У реалізації проєкту беруть участь Міністерство цифрової трансформації України, Державна податкова служба, Ощадбанк та вповноважені банки України. Технологічним партнером у реалізації програми є міжнародна платіжна система Mastercard. Операційний партнер проєкту — міжнародна компанія платіжних технологій Visa.
Сьогодні дуже масштабно Сили оборони України, наша Служба безпеки України, наша розвідка відпрацювали по Московському регіону. Хороша хвиля наших дипстрайків – забезпечуємо Україні цю можливість. Дистанція до цілей цього разу – більш ніж 500 кілометрів, це вагомо ще й тому, що Московський регіон найбільш насичений російськими засобами ППО. Вони свій район влади бережуть найбільше. Але українські далекобійні кроки вже це долають.Як я вчора й казав, росіянам треба думати про свої НПЗ, про свої нафтові об’єкти, про свої підприємства, а не про те, як зламати життя інших народів – в Україні, чи в Молдові, чи в будь-якій іншій країні-сусідці. Також наші Сили оборони відпрацювали за цю добу по об’єктах на тимчасово окупованій території, зокрема в Криму.І ця наша далекобійність – це те, що значно змінює ситуацію та й загалом сприйняття російської війни у світі. Багато партнерів зараз дають сигнали, що бачать, що відбувається і як усе змінилося і в настрої щодо цієї війни, і в досяжності російських цілей на російській території. Війна цілком передбачувано повертається в «родную гавань», і це чіткий сигнал, що не варто зв’язуватися з Україною та йти несправедливою загарбницькою війною проти іншого народу – саме проти народу.
Чітко розуміємо, що обговорюється між Росією та керівництвом Білорусі. Пішла зараз більша активність росіян – я маю на увазі, у розмові з Олександром Лукашенком. Хочуть значно більше втягнути Білорусь у війну та саме з території Білорусі розпочати додаткові агресивні операції – або проти нашого Чернігівсько-Київського напрямку, або проти однієї з країн у НАТО, які поруч із Білоруссю. Звісно, ми будемо і надалі захищати Україну, захищати наших людей, українців. Я доручив нашим Силам оборони та безпеки України підготувати план реагування, і на Ставці ми розглянемо та затвердимо. Чернігівсько-Київський напрямок ми будемо посилювати. Партнери теж знають, що відбувається і до чого схиляють Білорусь. Є в нас і російські документи, у яких пропонуються цілі для ударів по Києву та інших наших містах – по політичних та військових обʼєктах, де може бути керівництво армії, уряд, і тут, по Банковій. Давно вони виношують цей план. Зараз, після Ірану, знов активізувались – шукають, де ми знаходимось, де ми буваємо. Так само про інших людей з українського керівництва, з розвідки, наших спеціальних служб. Дехто там, у Москві, так і не зрозумів, що українці ніколи не здадуть свою незалежність, і в будь-якому випадку – на Банковій чи без Банкової – свою землю, свій суверенітет, свою державу ми не здамо.