Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Вова і свідома компетентність
Added 06 Dec 2025

Вова і свідома компетентність

@good_design_manager
Number of subscribers: 1 132
Photos: 13
Videos: 17
Links: 80
Description:
Як бути хорошим дизайн-менеджером, а не херовим. Канал для лідів, хедів, менеджерів, і тих хто хоче ними стати. Гайд як прокачатись в дизайн-менеджменті і лідерстві: https://safonov.us/guide
Source

Вова і свідома компетентність | Різниця достатньо проста.По-перше, CDO - це людина, яка працює на рівн...

Різниця достатньо проста.По-перше, CDO - це людина, яка працює на рівні C-level, і це значить, що компанія бачить дизайн як елемент стратегії. Зазвичай люди потрапляють на C-level тоді, коли компанія бачить функцію як стратегічний інструмент. Наприклад, туди потрапляє маркетинг або технології - тому що вони можуть давати якусь конкретну перевагу на маркеті. Тобто, це історія про роботу зі стратегією і вплив на неї.Дизайн потрапляє туди, наприклад, в моєму випадку (попередній експіріенс), бо фаундерам було чітко зрозуміло, що компанія хоче конкурувати за рахунок комунікацій, креативу, експіріенсу в цифрових продуктах. І в принципі це відбулося - дизайн став елементом стратегії.Плюс, з точки зору керування функцією. У монопродуктовій компанії наявність CDO, коли всього 30 людей, і з них 6 запихувати на C-level - це типу ту-мач. Але якщо ми говоримо про кілька продуктів, які ще, можливо, працюють на різних ринках і мають різні бренди, то цю функцію треба консолідувати. Знову ж таки, працювати з нею на стратегічному рівні: навіщо вона треба, які пріоритети, які задачі і так далі.Тобто, давай так: CDO - це людина, яка будує дизайн як одну зі стратегічних переваг компанії. За рахунок чого будується бренд, за рахунок чого будується комунікація, а взаємодія з цифровими продуктами виходить за рамки цифрового середовища - наприклад, у магазини. І в цьому велика відмінність.Для мене це дуже зрозумілий і чіткий меседж - коли та чи інша функція є на C-level, а коли ні.