Source
From A | Все про IT | АІ та "заміна людей". Нижче буде логнрід про АІшку та нас, інженерів. ...
2 670 Views/Reach
2026-04-10 06:13
Message №704
АІ та "заміна людей". Нижче буде логнрід про АІшку та нас, інженерів. Короч, я чось почав думати шо багато людей не розуміють про шо йдеться мова коли кажуть шо "АІ замінить людей". Тут суть не в тому шо умовно прийде твій бос-начальник і скаже шо тепер то шо писав ти замість тебе буде писати АІ. Зовсім не. Це не так буде працювати. Вас звільнять через те шо для вас просто нема тасок та роботи. А чому нема тасок та роботи? Тому шо при переході на аджентік девелопмент міняється швидкість виконання задач. От уявіть - у вас є команда із 4 бекендерів, 3 фронтів, дізайнера, БА архітекта та менеджера. Олд-мані-стайл розробки це шикарно всі на чіле кнопають шось собі, тасочки в жире мувають а ПМчік питає нушотам. все в кайфу. Перші ітерації коли прийшла ШІшика — ібули по суті це — АІ каже - я друкую швидше. І всі бачили - ну тіпа даа але ти ще гамно ШІшика, я зннаю краще тебе, казали деви. Другі ітерації були такі тіпа ну шось таки є але я все ще круче. Треті - воно почало робити прототипи але вони банально навіть не запускались. Куча галюцинацій, куча багів, куча невідповідностей. В якийсь момент велика частина інженерів перестала пробувати тому шо зловили оцей байас до ШІшки шо воно завжди видає дікуху. Але пупупуууу час іде і пацани з опенаІ та антропіка не зря мільйони свої получають. В якійсь з ітерацій той же клод код почав видавати уже дуже доволі такі структуровані результати. писати апки без багів, які запускаються, які виконують вимоги, знаходити дірки в апках, фіксити баги та в цілому допомагати в роботі як помічник уже а не як джуніор. це все предисторія. Так от тепер найголовніше — як та чому вас звільнять? Все просто — при пришвидшенні виконанні задач то шо робило 4 інженера зараз буде робити 1 максимум 2. Бізнес же не зможе настільки швидшко генерувати ідеї, фічі та задачи. В якийсь момент у вашої команди просто скорость деліверінгу стане вище за скорость поставки. Виникне ботлнек у вигяді Продакт Овнера чи Клієнта які скажуть шо пацани задач нема — нам треба ті шо заделіверили протестувати на юзерах реальних та отримати фідбек. Власне постане питання а нашо нам тримати стіки людей які простоюють. ПО суті треба один матрьорий лід який буде ревьювати та оркуструвати і другий такий самий оркестратор. Тех ЛІд нікуди не дінеться бо треба людана з дуже вузьким і глибоким досвідом шоб відсікати дікуху яку ШІшка все ще робить інколи. А другий - це прото свободні руки шоб робили також задачі бо один лід не витягне. Ось і відублось зменшення ресурсів.Деякі ж ролі трансформуються. Ті ж БА — навіщо архітектору пояснювати то що він надізайнив повторно якшо у нього уже є повністью весь контекст у його АІ агенті і він просто може зделегувати це шоб створити всі артіфакти БА автоматично. Плюс не треба буде перевіряти чи вірно зрозумів БА контекст і чи вірно все напсиав - також - прибирається оцей вейст комунікацій шо для бізнеса тільки плюс. Тому архітектори стануть ще ближще до бізнеса і до команд. і приймуть роль БА. Аналогічно по дизайну — тепер не треба буде один дизайнер під кожен проєкт — треба матьорий дізйн лід який буде вести 4-5-6 проєктів і ревьювати після прототипування або пітримувати існуючю дізайн систему. Мені здається тільки мануальні тестувальникі у більшменш безцепі зараз бо тут чисто механічна робота з проклікування та придумування едж кейсів — її поки не бачу як пришвидчити прям суттєво. Так, звісно є буст у напсианні тестів, доки якоїсь але це 10-20%, не 3-5 разів як у девелопменті. Чи дам я якусь пораду? Відкладати гроші 😄 Але якшо без жартів то це — не боятись трансофрмуватись у своїй ролі та брати нові задачі на себе. Якшо ви БА - вивчайте дизайн та проєктний менеджмент. Якшо ви ПМ вивчайте БА, та дизайн. Якшо ви девелопер - вивчайте паралельний трек - бек вчить фронт, фронт вчить бек. Якшо ви куа - вчіть шо там БА робить та дизайнери. Якшо ви ЕМ - час згадати як писати код . Якшо ви архітектор - розберайтесь в артефактах БА та дизайнера, а можливо і прийде час шо і знову придеться писати код.