Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - From A | Все про IT
Added 06 Dec 2025

From A | Все про IT

@from_artur
Number of subscribers: 5 268
Photos: 171
Videos: 62
Links: 390
Description:
Привіт. Я Артур — Software Architect, Head of Engineering, Ph.D. Пишу про програмування, тестування, автоматизацію, архітектуру та айтішку. По питанням пишіть @ar2r_s
Source

From A | Все про IT | понеділковий-песимістичний пост або чому нам всім трошечки хана і рино...

Telegram community logo - From A | Все про IT From A | Все про IT @from_artur
3 620 Views/Reach 2026-03-16 08:30 Message №694
понеділковий-песимістичний пост або чому нам всім трошечки хана і ринок буде переформатований значно. зараз АІ настільки несеться і настільки скорость розробки збільшується що ботленеком уже стають продакт овнери та архітектори. звідси випливає друга штука - що в такому обсязі як зараз, інженерні команди уже стають непотрібні. адже то шо раніше могли робити 3 інженера - зараз робить один. це прям уже підтверджені кейси з реальних багатьох команд. продуктивність зростає колосально. і тобто, здавалось би, круто шо швидше деліверимо більше кайфу але фічі імлементяться настільки швидко що бізнес не встигає досліджувати ринок, юзерів та потреби. а деліверити фічі раді фічей без дослідження ідея завжди так собі. саме тому стіки інженерів як було раніше уже не треба буде ринку. компаніям треба буде доволі сіньорний оператор-АІ який зможе якісно поревьювати код нагенерований АІшкою, дати рекомендації та продовжити роботу. В свою чергу арзітектори все більше зміщаються в сторону продакт овнерства та бізнес контексту і, я думаю, навіть в сторону інженірінг-менеджменту. Через це позиція "я архітектор рісую діаграмки і на команду мені пофігу" теж скоро трошки зміниться на "я даю технічний контекст та управляю командою". Взагалі дуже страшно та водночас цікаво зараз відбувається все. Компанії гіганти на декілька кроків попереду серед великий відсоток ерлі-адаптерів ніж аутсорс та маленькі продукти які не хочуть нести зміни в собі. Моя порада — макимізувати використання АІ але при цьому максимізувати свої ТЕХНІЧНІ навички. бо абізян-клацальщіков буде все більше а технічно грамотиних спеців - все менше. виживуть гібріди