Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - МІНЕНЕРГО
Added 02 Nov 2023

МІНЕНЕРГО

@energyofukraine
Number of subscribers: 10 523
Photos: 5,560
Videos: 602
Links: 2,710
Description:
Офіційний канал Міністерства енергетики України

👥 Number of subscribers

10 523
Average/Day:: -5
Average/Week:: -20
Average/Month:: -67

👁️ Average views per message

3 018
Average/Day:: 1,080
Average/Week:: 4,559
ERR: 28.68%

📊 Messages per Day

2.8
Last day: 2
Week average: 2.6
Average per day: 2.8

Logo change history

Status change history

Officially confirmed 2025-05-01
Officially not confirmed 2025-04-30
Officially confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

👁 41,000 24-12-16 19:16
💡Анонсовані внески до Фонду підтримки енергетики перевищили €1 млрдЗагальний обсяг зобов’язань донорів щодо грантових внесків до Фонду підтримки енергетики України перевищив 1 млрд євро.Кошти Фонду спрямовуються на відновлення зруйнованої росією енергетичної інфраструктури і забезпечення невідкладних потреб громад в електропостачанні.💬«Щиро вдячні партнерам за солідарність у такій необхідній для всієї України підтримці нашої енергетики, а також Секретаріату Енергетичного Співтовариства за допомогу в пошуку необхідного обладнання, організації закупівель», – зазначив міністр енергетики України Герман Галущенко.Фонд підтримки енергетики України був створений у квітні 2022 року за спільної ініціативи міністра енергетики Германа Галущенка та Єврокомісара з питань енергетики Кадрі Сімсон при Секретаріаті Енергетичного Співтовариства. За час свого функціонування він став ефективним інструментом надання міжнародної допомоги в енергетичній сфері, завдяки якому українські енергетики мають змогу відновлюватися після російських атак, здійснювати ремонти, встановлювати нові потужності.Донорами Фонду виступають державний та приватний сектор з майже всіх країн ЄС, Великої Британії та США, міжнародні та регіональні організації.
👁 2,000 24-12-13 19:20
Міжнародна підтримка критично важлива для України і її енергосектору у протидії рф: зустріч з представниками держав Нордично-Балтійської вісімкиЗаступники міністра енергетики України Роман Андарак і Микола Колісник провели зустріч з директорами департаментів країн Східної Європи міністерств закордонних справ держав Нордично-Балтійської вісімки (Швеція, Норвегія, Данія, Фінляндія, Ісландія, Латвія, Литва та Естонія).Під час зустрічі представники української сторони зазначили, що у 2024 році Україна втратила через ворожі обстріли понад 10 ГВт генерації і поінформували про наслідки сьогоднішньої, вже 12-ї за цей рік масованої атаки рф.💬 «Сьогодні енергетика – друга лінія фронту у війні, яку веде росія. Ворог атакує всі сектори української енергетики, починаючи від об’єктів генерації та системи передачі електроенергії, закінчуючи газовою інфраструктурою. Міжнародна підтримка за таких обставин є надзвичайно важливою для України, вона відіграє вагоме значення як для стійкості нашої енергосистеми, так і країни в цілому. І найбільшою допомогою на сьогодні для нас є системи протиповітряної оборони», - зазначив Роман Андарак.На зустрічі обговорили потреби України в енергетичному обладнанні.🔹 Роман Андарак наголосив на ефективності Фонду підтримки енергетики України, який вже акумулював понад 900 млн євро внесків.🔹 Микола Колісник закликав посилити санкції проти рф, зокрема встановити виключні  санкції на експорт російського газу LNG та нафтопродуктів, атомної енергетики рф. Це допоможе позбавити агресора ресурсів для фінансування війни.Партнери підтвердили готовність і надалі підтримувати Україну, зокрема збільшуючи допомогу енергетичному сектору.📲Більше за посиланням
👁 2,500 24-12-12 17:49
⚡️Рада Міністрів енергетики ЄС обговорила енергетичну безпеку України На 22-му засіданні Ради Міністрів Енергетичного Співтовариства 12 грудня у Відні (Австрія) міністри енергетики Європейського Союзу обговорили ситуацію з енергетичною безпекою України і складність проходження зими у зв’язку з посиленням російських атак на українську енергетичну інфраструктуру. Одним з ефективних способів підтримки є внески донорів до Фонду підтримки енергетики України, які наразі сягають понад 900 млн євро. Міністр енергетики України Герман Галущенко закликав представників європейських країн активізувати цю підтримку. 💬«Обстріли тривають щодня, і ми потребуємо обладнання, ремонту, заміни зруйнованих високовольтних трансформаторів та багато іншого обладнання, яке необхідне. Ми обговорюємо з нашими партнерами, яке саме обладнання ми можемо отримати, ми вже поділилися всіма необхідними вимогами з нашого боку. Звісно, ми маємо дуже тісно співпрацювати, щоб швидко придбати це обладнання та забезпечити його постачання. Я дуже вдячний Секретаріату Енергетичного Співтовариства за те, що вони роблять для організації цих закупівель, для пошуку цього обладнання. І я дійсно дуже вдячний усім нашим партнерам за солідарність у підтримці української енергетичної системи.Разом ми пройдемо через цю зиму», - сказав він у своєму зверненні до енергетичної спільноти. Рада міністрів підтвердила свою солідарність з Україною, зазначивши, що останніми тижнями росія дійсно посилила свої атаки на енергетичну інфраструктуру України, загрожуючи постачанню критично важливих енергетичних ресурсів і забираючи життя енергетиків.📲Більше за посиланням
👁 1,500 24-12-11 19:49
⚡️Ми змінюємо підходи до енергетики, щоби вистояти — Герман Галущенко Україна змушена змінювати підходи до розбудови енергетичної системи і ухвалювати надзвичайні технічні рішення, щоб забезпечувати її роботу в умовах постійних ракетних та дронових атак росії. 📌Про це зазначив міністр енергетики Герман Галущенко на Німецько-українському бізнес-форумі в Берліні. Міністр розповів західним партнерам про виклики, що постали перед українською енергетикою через постійні атаки на інфраструктуру, і наголосив на важливості швидких та ефективних рішень, які дозволяють країні залишатися зі світлом. 💬«Ми змінюємо підходи до енергетики, щоб вижити в умовах щоденних і масованих атак на інфраструктуру», — наголосив міністр, звертаючись до учасників форуму. Зокрема, здійснюється активна розбудова розподіленої генерації, у регіонах встановлюється обладнання, наприклад, газові турбіни, газопоршневі установки, генератори, які працюють наразі в надзвичайних умовах. «Це виклик і для виробників обладнання, щоб перевірити, як воно функціонує в екстремальних умовах», – додав міністр. Герман Галущенко також зазначив, що досвід, набутий Україною під час війни, є унікальним і може стати цінним для міжнародної спільноти. 💬«Багато технічних рішень, які ми ухвалили цього року, дозволили нам вистояти. Після війни Україна матиме величезний досвід, яким буде готова ділитися. Але я завжди сподіваюся, що цей досвід вам ніколи не знадобиться в майбутньому», — зазначив він. Україна продовжує інтегруватися в європейський енергетичний ринок, демонструючи стійкість навіть у найскладніших умовах. Міністр додав, що ми досягли значного прогресу в реформуванні енергетичних ринків, що підтверджується позитивною оцінкою останнього звіту Європейської  комісії. Герман Галущенко зазначив, що створені нормативно-правові рамки для сприяння інвестиціям в енергетичний сектор, зокрема, зробивши акцент на великий потенціал розвитку ВДЕ в Україні. 💬«Минулого року ми ухвалили новий закон про відновлювані джерела енергії, і зараз ми дуже швидко впровадили його у багатьох інших законодавчих актах, що дозволило змінити підхід до цієї галузі. Ми бачимо величезний інтерес до України. З погляду військової безпеки ми бачимо, що відновлювані джерела енергії – це не лише екологія чи «зелений» перехід. Це також тісно пов'язано з безпекою постачання, що є питанням національної безпеки», - сказав він.
👁 48,100 24-12-09 17:46
Переговори з ЄС у сфері енергетики: Міненерго провело установче засідання  української частини переговорної групиМіністерство енергетики провело установче засідання робочої групи щодо підготовки позиції України за розділом 15 «Енергетика» під час переговорів з Європейським Союзом про вступ України до ЄС. Робоча група відбулась за участі представників Уряду, Верховної Ради України, Офісу Президента України, Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції, НКРЕКП, громадянського суспільства та бізнес-асоціацій. 💬 «У травні цього року у нас вже відбулась пояснювальна сесія з Європейською Комісією, де ЄК представила основне законодавство у сфері енергетики. У липні 2025 року буде наша черга представити стан наближення національного права до європейського. Основна задача, щоб Європейська Комісія отримала якомога більш точну картину функціонування енергосектору України», – пояснив заступник Міністра енергетики Роман Андарак.🔸 Робоча група найближчим часом буде зосереджена на опрацюванні стану наближення права України до права ЄС. 🔸 В цьому процесі важлива підтримка від представників громадських об’єднань та бізнес-середовища. Учасникам наради було запропоновано надати пропозиції до Плану заходів з підготовки до двосторонньої зустрічі з Єврокомісією, а також обрати напрями, до яких готові долучитися представники громадськості та бізнес-спільноти. 🔸 Обговорили оцінку, яку цього року надала Єврокомісія у звіті з Пакету розширення. Зокрема, з метою виконання рекомендацій Єврокомісії має бути проведена робота щодо ухвалення інтеграційного пакету у сфері електроенергетики, посилено незалежність НКРЕКП, забезпечено імплементацію Регламенту ЄС про безпеку газопостачання, а також траспоновано Регламент ЄС щодо транс'європейської енергетичної інфраструктури. 📲Більше за посиланням
👁 48,100 24-12-08 17:09
📍Головне за тиждень Нормативні зміни:Міненерго внесено зміни до Інструкції про складання і застосування графіків відключенняЗмінено підхід до складання графіків погодинного відключення електроенергії для забезпечення справедливої і рівномірної черговості розподілу використання доступної потужності та електроенергії між споживачами 🌍 Міжнародне співпраця та енергетична безпекаГерман Галущенко закликав країни-члени ООН докласти максимум зусиль, щоб зупинити агресивні атаки росії на критичну для ядерної безпеки інфраструктуруВ Україні до 60% електроенергії виробляється атомними електростанціями, і систематичні сплановані удари ворога по підстанціях, критичних для роботи АЕС, свідчать про те, що ризик ядерної аварії є надзвичайно високим.Український біометан у перспективі може витіснити російський газ із ринку ЄС Заступник міністра енергетики України Микола Колісник взявучасть у щорічній конференції Ukrainian Energy Security Dialogue, присвяченійактуальним питанням енергетичної безпеки України та Європейського регіону.Українсько-данське енергетичне партнерство – ефективний інструмент розвитку стійкої енергетики в Україні Енергетичне партнерство між нашими країнами набуває важливого значення, особливо в умовах процесу створення в Україні стійкої і децентралізованої енергосистеми. Міненерго зацікавлене у розширенні співпраці з GIZ у проєктах трансформації вугільних регіонівЗаступник міністра енергетики України Анатолій Корзун обговорив з делегацією GIZ подальшу підтримку вугільних регіонів у переході до більш стійких енергетичних рішень для підвищення енергетичної безпеки.
👁 172,400 24-11-17 13:29
🕯 На жаль, сьогодні під час ворожої атаки сталася трагедія — загинуло два енергетики НЕК «Укренерго» – Дмитро Камінний і Максим Шаргородський. Вони працювали на одній з підстанцій компанії в Одеській області, в яку сьогодні був скерований прямий ворожий ударДмитру Камінному був 41 рік. Він працював в НЕК цілих 16 років, прийшовши електромонтером з обслуговування підстанції, за кілька років ставши черговим інженером підстанції, а до трагічної події вже 12 років працював диспетчером підстанції. Дмитро був професіоналом високого рівня, надійним другом. У нього залишилась 10-річна донька.Максиму Шаргородському було 44 роки. Енергетичній галузі він віддав майже 20 років життя. З 2005 року працював на підстанції, прийшовши електрослюсарем з ремонту устаткування розподільних пристроїв, за 6 років став електромонтером з обслуговування підстанції, виконував обов’язки диспетчера ПС, був досвідченим фахівцем. З початку повномасштабного вторгнення до травня 2023 року Максим був мобілізований до лав ЗСУ, після повернення продовжив працювати електромонтером. У нього залишилась 14-річна донька.Весь колектив Міністерства енергетики України та українські енергетики висловлюють щирі співчуття родинам та близьким загиблих. На жаль, такі втрати є жахливим нагадуванням про мужність і відданість українських енергетиків, які боронять світло в оселях українців. Світла памʼять!
👁 2,700 24-11-16 17:26
Україна працює над відновленням і захистом енергетичної системи: країни НАТО та міжнародні партнери допомагають зміцнити критичну інфраструктуру За участю керівництва Міненерго та ЗСУ в Посольстві Польщі відбулося стратегічно важливе засідання Ради Україна-НАТО на рівні послів, присвячене захисту критичної енергетичної інфраструктури. Обговорювалися питання:🔸 Протидії російським атакам та посилення протиповітряної оборони енергетичних об'єктів.🔸 Незважаючи на систематичні ворожі атаки на енергетичну інфраструктуру, Україна демонструє хороші темпи відновлення. 🔸 Важливим напрямом роботи стає розвиток розподіленої генерації, де використовуються менші потужності, що суттєво підвищує надійність енергосистеми. Такі об'єкти стійкіші до атак, потребують менших витрат на відновлення та краще захищені від кібератак.🔸 Паралельно впроваджується багаторівневий захист критичної інфраструктури. 🔸 Для стабільного проходження опалювального сезону розгортається мережа резервної генерації. 🔸 Завдяки підтримці партнерів вже зараз реалізуються проекти з лізингу генеруючого обладнання, впроваджуються регіональні проєкти когенерації.📲Більше за посиланням
👁 17,600 24-11-10 14:05
📍Головне за тиждень: ⚒️Україна провела найбільшу ремонтну кампанію з підготовки енергетики до опалювального сезонуНаше завдання – максимально підготувати енергосистему для стабільного проходження ОЗП 2024-2025 📌Спрощено підключення виробників біометану до газорозподільних системЦе рішення сприятиме енергетичній незалежності держави через розвиток власного виробництва газу та диверсифікацію джерел постачання. ⚡️Урядові програми підтримки: банки схвалили майже 12 млрд грн пільгових кредитів для посилення енергонезалежності З червня по жовтень 2024 року банки отримали 2927 заявок від бізнесу на  кредитування проєктів зі встановлення енергетичного обладнання для посилення енергонезалежності на загальну суму 66,2 млрд грн, з них схвалено заявки на 11,7 млрд грн.  💡Розвиток розподіленої генерації сприяє енергетичній незалежності регіонів: досвід Волинської областіЗа 9 місяців 2024 року кількість індивідуальних побутових споживачів, які встановили сонячні панелі у громадах Волинської області, зросла на 42% проти довоєнного періоду. 🤝Міжнародні партнери за координації Міненерго передали газопоршневу установку ОдесіЦе перша з чотирьох установок, які планується поставити до Одеси за фінансової допомоги урядів Японії, Норвегії та Швеції за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні. Це може забезпечити 45% потреб енергопостачання критичної інфраструктури міста.
👁 1,600 24-10-31 08:26
📢 Міжнародна енергетична конференція ReBuild Ukraine 4.0 у Варшаві!13-14 листопада 2024 року у Варшаві під егідою Міністерства енергетики України зберуться лідери енергетичної галузі, високопосадовці з України та міжнародні експерти для вироблення спільних стратегій відновлення енергетичної інфраструктури України. Подія присвячена розвʼязанню нагальної проблеми – масштабних пошкоджень енергетичних об'єктів України, спричинених тривалою війною росії проти України, в результаті якої значно постраждали енергетичні потужності країни.Основні теми:🔹Висока політична панель: Пріоритети відновлення енергетичного сектору      України – підтримка ЄС і потреби у фінансуванні.🔹 Інвестиції в енергетику: Можливості та виклики для іноземних і вітчизняних інвесторів.🔹Проєкти електромереж: Декарбонізація, розумні мережі, мікромережі та мобільні підстанції.🔹Відновлювана енергетика та зелені гази: Перший біометан у газовій мережі, запущені зелені аукціони CfD, довгострокові корпоративні договори купівлі-продажу електроенергії (РРА – powerpurchase agreement), гарантії походження.🔹 Прикладні інновації у сфері штучного інтелекту та апаратного забезпечення: Посилення енергосистем за допомогою технологій.🔹 Розвиток людського капіталу: Нарощування потенціалу, гендерний баланс і підвищення кваліфікації кадрів в енергетичному секторі.🌍 ReBuild Ukraine 4.0 – це платформа для дієвої співпраці між державою та бізнесом.Деталі та реєстрація 👉 Energy for recovery of Ukraine