Source
МІНЕНЕРГО | Розвиток розподіленої генерації і допомога енергосектору: зустріч з пр...
2 000 Views/Reach
2025-01-18 15:48
Message №3509
Розвиток розподіленої генерації і допомога енергосектору: зустріч з представниками МЗС НімеччиниЗаступник міністра енергетики України Микола Колісник провів зустріч з делегацією Міністерства закордонних справ Німеччини.Сторони обговорили напрямки співпраці для допомоги українському енергосектору в умовах триваючих російських атак.Микола Колісник розповів, що станом на січень 2025 року Україна втратила близько 10 ГВт генеруючих потужностей через ракетні атаки та дрони ворога.💬 «Водночас ми ефективно проводимо ремонтні та відновлювальні роботи, нарощуємо потужності розподіленої генерації. Станом на кінець 2024 року ми додали до системи 967 МВт, з них 835 МВт введено в експлуатацію у 2024 році. Це, зокрема, газопоршневі електростанції, газотурбінні установки, когенераційні установки, газогенератори, а також розконсервована газогенерація промислових підприємств», - зазначив він.Заступник міністра наголосив, що ефективним інструментом для розвитку цього напрямку стануть паспорти енергонезалежності регіонів, які дозволяють скоординувати дії центральної та місцевої влади, а також міжнародних партнерів, донорів та бізнесу на тих напрямках розвитку розподіленої генерації, які є найефективнішими для відповідної місцевості.Він ознайомив німецьку сторону з діючими програмами кредитування для населення та бізнесу у межах проєктів для посилення енергонезалежності, зокрема закупівлі і встановлення сонячних панелей та інверторів.📌 Сторони також обговорили поточні потреби енергосектору, зокрема в обладнанні. Микола Колісник подякував Німеччині за вже внесені до Фонду підтримки енергетики України понад 375,2 млн євро, які, зокрема, були спрямовані на закупівлю енергетичного устаткування, палива, газових і парових турбін, генераторів, пасивного захисту, спецтехніки, розподільних пристроїв, трансформаторів для 34 українських енергетичних компаній.Він наголосив, що продовження такої підтримки є критично важливим для відновлення енергетичної інфраструктури України та забезпечення її роботи в умовах агресії. У цьому контексті Микола Колісник закликав до впровадження жорстких санкцій на скраплений природний газ (LNG) з російської федерації та повного відходу від імпорту природного газу з рф.