Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - МІНЕНЕРГО
Added 02 Nov 2023

МІНЕНЕРГО

@energyofukraine
Number of subscribers: 10 523
Photos: 5,560
Videos: 602
Links: 2,710
Description:
Офіційний канал Міністерства енергетики України

👥 Number of subscribers

10 523
Average/Day:: -5
Average/Week:: -20
Average/Month:: -67

👁️ Average views per message

3 018
Average/Day:: 1,080
Average/Week:: 4,559
ERR: 28.68%

📊 Messages per Day

2.8
Last day: 2
Week average: 2.6
Average per day: 2.8

Logo change history

Status change history

Officially confirmed 2025-05-01
Officially not confirmed 2025-04-30
Officially confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

👁 1,110 26-06-22 07:00
⚡️ Оперативна ситуація в енергосистемі України станом на ранок 22 червня➡️ Внаслідок бойових дій та обстрілів енергетичних об'єктів частина споживачів у Запорізькій, Миколаївській, Сумській, Харківській та Чернігівській областях тимчасово залишаються без електропостачання.➡️ Найскладнішою наразі є ситуація на Донеччині та Херсонщині, де через пошкодження енергооб’єктів знеструмлена найбільша кількість споживачів. ➡️ Енергетики роблять усе можливе, аби якнайшвидше повернути електропостачання для всіх абонентів. Відновлювальні роботи тривають цілодобово. ➡️ На Сумщині під час ліквідації наслідків ворожої дронової атаки внаслідок повторного удару поранення отримали двоє енергетиків. Постраждалих доставили до лікарні, де їм надають необхідну медичну допомогу.➡️ Застосування обмежень сьогодні не прогнозується. Про будь-які зміни з енергопостачанням дізнавайтесь на офіційних ресурсах своїх операторів системи розподілу.➡️ Активне енергоспоживання сьогодні варто перенести на денний час - з 10:00 до 16:00. Закликаємо споживачів раціонально споживати електроенергію.
👁 1,200 26-06-18 10:02
⚡️ Загальна потужність розподіленої газової генерації в Україні перевищила 1,8 ГВт.Регіони продовжують активно готуватися до наступного опалювального сезону та нарощувати потужності розподіленої газової генерації для зміцнення своєї енергонезалежності, забезпечення потреб критичної інфраструктури та промисловості.📌 Станом на сьогодні сукупна потужність усіх введених в експлуатацію генеруючих об’єктів в Україні становить 1 806,3 МВт. Лідерами серед регіонів є Київська (212,3 МВт) та Черкаська (124,6 МВт) області.📌 Лише за останні 3,5 місяці регіонами введено в експлуатацію 338,7 МВт. Найбільше — у Київській, Житомирській областях та м. Києві.📌 Наразі тривають будівельні роботи для встановлення 249 установок загальною потужністю 522,8 МВт. Завершення робіт на більшості об’єктів очікуємо вже у вересні-листопаді цього року.Міненерго продовжує покращувати умови для розвитку розподіленої газової генерації. Зокрема, запроваджуються прямі контракти PPA, додаткові стимули для споживачів і бізнесу, переглянуті підходи до формування граничних цін на ринку електроенергії, звільнення від плати за розподіл газу при бойових пошкодженнях та спрощення процедур розміщення нових установок.Дякую всім учасникам за системний діалог та готовність до співпраці для подальшого розвитку розподіленої генерації в Україні та посилення стійкості української енергосистеми.
👁 1,300 26-06-16 13:59
⚡️ Денис Шмигаль відвідав енергетичний об’єкт на Київщині та ознайомився з ходом відновлювальних робітПерший віцепрем’єр-міністр України – Міністр енергетики Денис Шмигаль разом із командою Міністерства енергетики відвідав один із енергетичних об’єктів на Київщині, де ознайомився з ходом відновлювальних робіт та провів нараду з керівництвом станції і представниками енергетичних підприємств.📌 Під час наради учасники обговорили забезпечення підприємств необхідним обладнанням для проведення ремонтних робіт, актуальні потреби енергокомпаній та можливі шляхи вирішення проблемних питань. Окрему увагу приділили формуванню резервів обладнання для оперативного реагування на можливі виклики та прискорення відновлення енергетичної інфраструктури у разі нових пошкоджень.Денис Шмигаль доручив оновити запити щодо потреб підприємств в обладнанні до Фонду підтримки енергетики України та подати відповідні запити у Міненерго для подальшого опрацювання.📝 Також учасники обговорили хід будівництва захисту та подальші кроки для посилення стійкості об’єкта. Київській обласній військовій адміністрації очільник Міненерго доручив опрацювати питання забезпечення фінансування та визначення замовників робіт з облаштування інженерно-технічного захисту критичних елементів енергетичної інфраструктури.Під час візиту Денис Шмигаль відзначив державними нагородами працівників енергетичної галузі за вагомий особистий внесок у забезпечення стабільної роботи енергосистеми та відновлення енергетичної інфраструктури в умовах воєнного стану.«Дякую енергетикам за професіоналізм, відданість своїй справі та щоденну роботу задля стабільного енергопостачання країни. Саме завдяки вашій праці українська енергосистема продовжує працювати навіть у найскладніших умовах», – зазначив Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр енергетики.
👁 1,150 26-06-15 10:02
💡 Посилення енергонезалежності лікарень у межах проєкту «Промінь надії»: з початку року власну генерацію електроенергії розпочали 17 закладів охорони здоров’яЗ січня до середини червня 2026 року в межах реалізації проєкту «Промінь надії» 17 закладів охорони здоров’я розпочали власну генерацію електроенергії. Загальна встановлена потужність введених в експлуатацію сонячних електростанцій становить 1 650 кВт.🏠 Наразі ще 100 об’єктів перебувають на різних стадіях реалізації, 7 закладів охорони здоров’я - на завершальному етапі, 141 медичний заклад перебуває на етапі розробки технічних рішень.Введення в експлуатацію 17 медичних закладів стало можливим завдяки міжнародній підтримці. Зокрема, 12 закладів забезпечено за фінансування Німеччини, ще 5 - за підтримки Швеції.📎 Нагадаємо, програма «Промінь надії» — це спільна ініціатива Європейської комісії, Міністерства енергетики України та Міністерства охорони здоров’я України, що реалізується в межах Фонду підтримки енергетики України за координації Секретаріату Енергетичного Співтовариства.📌 Мета програми — підвищити енергетичну стійкість закладів охорони здоров’я, забезпечивши їх сонячними панелями, системами накопичення енергії та іншим обладнанням для гарантованого електропостачання і безперебійної роботи навіть у складних умовах.
👁 1,090 26-06-09 10:20
⚡️ У травні через Фонд підтримки енергетики уклали контрактів на постачання критично необхідного обладнання для енергосектору на понад 25,7 млн євро Серед закупленого - обладнання для підсилення електромереж, забезпечення роботи генеруючих потужностей, модернізації енергетичної інфраструктури, підвищення стійкості енергосистеми, а також матеріали для захисту енергооб'єктів і проведення аварійно-відновлювальних робіт.✏️ Крім того, у травні українські енергетичні компанії отримали обладнання, закуплене через Фонд підтримки енергетики за раніше укладеними контрактами, на суму близько 8,5 млн євро. Йдеться про обладнання та матеріали, необхідні для підтримки стабільної роботи, відновлення та розвитку енергетичної інфраструктури.Також у травні міжнародні партнери оголосили про нові внески до Фонду: Норвегія надасть 40 млн євро на підтримку енергетичної стійкості України, а Італія спрямує додаткові 10 млн євро на відновлення енергетичної інфраструктури.🗒 Загалом до Фонду підтримки енергетики України вже надійшли грантові кошти на суму майже 1,93 млрд євро від 39 іноземних спонсорів з 26 країн-партнерів та 3 міжнародних організацій.
👁 1,270 26-06-08 10:30
🔥 Провели аудит ДП «Волиньвугілля»Результати показали: державне підприємство роками працювало в інтересах окремих груп, а не держави та шахтарів. Й поки борги із заробітної плати працівників зростали, з підприємства вибувало стратегічне майно, здійснювалися сумнівні операції з обладнанням, а контроль за вугільною продукцією був фактично втрачений. ➡️ Серед виявлених порушень:🔵 продаж критично важливого обладнання шахти “Бужанська” за заниженими цінами та непрозорими схемами. Обладнання, на придбання та ремонт якого держава витратила  10,6 млн гривень, у 2024 році реалізовано втричі дешевше - за 3,3 млн грн.  У торгах брали участь дві приватні компанії, пов'язані між собою через одну й ту саму особу. Тож про реальну конкуренцію не йдеться. Сьогодні державна шахта працює на устаткуванні, яке їй не належить, а власник вже вимагає повернення майна. Тобто державна шахта повністю залежна від приватної структури. Це створює реальний ризик зупинки видобутку;🔵 сотні тонн необлікованого вугілля на складах на понад 5 млн грн. Це понад 14 вагонів вугілля, якого не існувало по документах. Відповідальні особи відмовилися підписувати акт перевірки та давати пояснення. Поруч працює мобільна збагачувальна установка приватної структури, що обробляє вугілля прямо на місці, та розташований породний відвал, викуплений тією ж компанією, що придбала обладнання шахти “Бужанська”. Фіксація руху приватного транспорту пропускною системою підприємства не здійснювалася. Все це серйозний ризик маніпуляцій із обсягами, якістю вугільної продукції та її “тіньовим” збутом на користь комерційних структур;🔵 є серйозні питання й до використання державного майна. На державній шахті приватний бізнес почувався як вдома. За документами орендували 400 квадратних метрів,  фактично використовували втричі більше;🔵 майже 37 млн грн державне підприємство витратило на релокацію обладнання, яке так і не використало. Устаткування, привезене у 2024-2025 роках, й досі у виробничому процесі не задіяне;🔵 найбільш цинічною виглядає ситуація із зарплатами - безпідставні виплати керівному складу у той час, коли шахтарі чекали на оплату праці роками, а фінансовий стан підприємства стрімко погіршувався. Так, надбавки за інтенсивність праці апарату управління становили 2,46 млн грн. Понад 1,4 млн грн спрямовано на оплату дистанційної роботи працівників без підтвердження виконаних робіт,  а ще 400 тис грн - нарахували та сплатили директору та бухгалтеру санаторію «Шахтар» упродовж двох років після продажу цього об'єкта. Водночас на початок травня цього року заборгованість по заробітній платі підприємства вже становить понад 137 млн грн. Так більше не буде. Державні шахти мають працювати на державу та шахтарів, а не на схеми. Тож ми вже відновлюємо контроль над підприємством, змінили керівництво та забезпечили гарантований збут вугілля для державної генерації. Здійснюються заходи щодо погашення заборгованості із заробітної плати та оздоровлення підприємства.❗️ Всі матеріали аудиту будуть передані правоохоронцям. Сподіваємось на швидку реакцію.
👁 12,400 26-06-07 14:01
📍 Головне за тиждень1-7 червня🇺🇦🇦🇿 Підсумки візиту Дениса Шмигаля в БакуУкраїна готова ділитися з партнерами унікальним досвідом захисту енергосистеми від атакДенис Шмигаль в Баку провів зустріч з Прем’єр-міністром Азербайджану Алі АсадовимМіністри енергетики України і Туреччини обговорили нові проєкти для зміцнення енергетичної безпеки регіонуДенис Шмигаль та Міністр енергетики Молдови обговорили розширення транзитних можливостей у газовій та електроенергетичній сферахУкраїна розширює співпрацю з провідним виробником трансформаторного обладнання АзербайджануДенис Шмигаль обговорив з міністром енергетики Азербайджану поглиблення співпраці для розширення маршрутів постачання енергоносіїв⚡️ Енергетичний фронтВ ніч на 2 червня росія здійснила чергову масовану комбіновану атаку по території України. Внаслідок обстрілів енергетичних об'єктів частина споживачів у м. Київ, Київській, Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Сумській, Харківській та Черкаській областях тимчасово залишалися без електропостачання. Внаслідок ворожого обстрілу у столиці пошкоджений виробничий майданчик та інфраструктура енергетичного підприємства, а двоє енергетиків зазнали поранень7 червня росія завдала удару БПЛА по одній з будівель Централізованого сховища відпрацьованого ядерного паливаДенис Шминаль: Підрив Каховської ГЕС – це, ймовірно, одна з найбільших екологічних та гуманітарних катастроф для українського півдня і Чорного моря з часів Другої світової війни Цього тижня двоє наших енергетиків повернулися додому з російського полону У травні енергетики повернули світло для понад 4 млн споживачів🤝 Міжнародна співпрацяАнатолій Куцевол провів зустріч із представниками Шведського енергетичного агентстваМайже 939 млн грн з Фінсько-українського інвестиційного фонду Уряд спрямує на розвиток розподіленої газової генераціїГанна Лігун обговорила з представниками США розвиток газовидобувної галузі УкраїниАнатолій Куцевол провів зустріч з директоркою Іспанського офісу з питань відбудови України Кларою Ґузман Сапатер
👁 13,500 26-06-06 08:59
📌Денис Шмигаль, спогади про ранок 6 червня - день, коли росіяни підірвали греблю Каховської ГЕС6 червня 2023 року о пів на шосту ранку мені надійшло повідомлення від голови МВС. Відео, у якому вода стрімко тече крізь діру в греблі Каховської ГЕС.Слідом за відео пролунав дзвінок – керівник Укргідроенерго повідомив, що росіяни підірвали греблю Каховської гідроелектростанції. Я одразу повідомив про це Президента. Стався найгірший сценарій з усіх, які ми прогнозували…Ми розуміли схильність росіян до терактів, тому розглядали декілька сценаріїв того, що вони можуть вчинити з Каховською ГЕС. Підірвати шандори, частину греблі, зламати обладнання, розбити кран…І відповідно прораховували кубатуру води, яка буде затоплювати території, та час на евакуацію населення.Підрив греблі – найгірший сценарій – ми також розраховували, хоча не були впевнені, що це можливо. Гребля – потужна споруда, яку навіть масований ракетний удар не здатний зруйнувати. Пізніше з'ясувалося, що для підриву греблі росіяни у приміщення станції завозили вибухівку мішками.Після теракту ми мали лише одну добу, щоб евакуювати мешканців контрольованої Україною частини Херсонщини. Ми зібрали комісію ТЕБ і НС, де були прийняті рішення про організацію евакуаційної логістики і виплату коштів людям, щоб їх підтримати. Роботи тривали.Росіяни не давали евакуйовувати людей. Їхні дрони та артилерія завдавали постійних ударів по наших рятувальниках, пожежних машинах, машинах ДСНС та швидкої допомоги. Через обстріли, на жаль, ми втратили декількох рятувальників у Херсоні…Але завдяки підготовці, злагодженій роботі місцевої і центральної влади, героїзму наших рятувальників – ми встигли.Підрив Каховської ГЕС – це, ймовірно, одна з найбільших екологічних та гуманітарних катастроф для українського півдня та нашого Чорного моря з часів Другої світової війни.Наслідки бачив увесь світ. До останнього не хотілося вірити, що росіяни здатні на таке. Але, на жаль… Це факт. І це ще один великий воєнний злочин рф.Для нашої енергетики втрата Каховської ГЕС стала чималим викликом. По-перше, це майже один гігават втраченої маневреної потужності.По-друге, Каховське водосховище, найбільше в Європі, було джерелом для ставу-охолоджувача Запорізької атомної електростанції.Тобто воно забезпечувало стабільність охолодження атомних реакторів. Цей ризик залишається актуальним і сьогодні.
👁 1,140 26-06-03 07:00
⚡️ Оперативна ситуація в енергосистемі України станом на ранок 3 червня➡️ Внаслідок бойових дій та обстрілів енергетичних об'єктів частина споживачів у Дніпропетровській, Запорізькій, Харківській та Чернігівській областях тимчасово залишаються без електропостачання.➡️ Енергетики працюють у посиленому режимі, щоб якнайшвидше повернути електропостачання для всіх абонентів. Відновлювальні роботи тривають цілодобово. ➡️ Вночі внаслідок обстрілу росією одного з енергооб'єктів окупована росією Запорізька АЕС тимчасово втратила живлення з єдиної доступної лінії електропередачі та перейшла на живлення від дизель-генераторів. Українські енергетики оперативно відновили енергопостачання станції. Це вже 17-й випадок від початку повномасштабної війни, коли тимчасово окупована станція повністю втрачає зовнішнє електропостачання, що створює чергову загрозу ядерній та радіаційній безпеці.➡️ Застосування обмежень сьогодні не прогнозується. Про будь-які зміни з енергопостачанням дізнавайтесь на офіційних ресурсах своїх операторів системи розподілу.➡️ Просимо споживачів, за можливості, ощадливо використовувати електроенергію у вечірні години - з 18:00 до 22:00. Це допомагає знизити навантаження на систему.
👁 2,350 26-06-02 06:55
⚡️ Оперативна ситуація в енергосистемі України станом на ранок 2 червня➡️ Цієї ночі ворог здійснив чергову масовану комбіновану атаку по території України. Внаслідок обстрілів енергетичних об'єктів частина споживачів у м. Київ, Київській, Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Сумській, Харківській та Черкаській областях тимчасово залишаються без електропостачання.➡️ На жаль, внаслідок ворожого обстрілу у столиці пошкоджений виробничий майданчик та інфраструктура енергетичного підприємства. Двоє енергетиків зазнали поранень. Постраждалих доставили до лікарні, де їм надається вся необхідна допомога.➡️ Енергетики працюють у посиленому режимі, щоб якнайшвидше повернути електропостачання для всіх абонентів. Відновлювальні роботи тривають цілодобово. ➡️ Ворог також атакував об’єкти нафтогазової галузі. Внаслідок ударів зафіксовано пошкодження інфраструктури. На щастя, ніхто з працівників не постраждав. Рятувальники і оперативні служби працюють над усуненням наслідків атаки.➡️ Застосування обмежень сьогодні не прогнозується. Про будь-які зміни з енергопостачанням дізнавайтесь на офіційних ресурсах своїх операторів системи розподілу.➡️ Активне енергоспоживання сьогодні варто перенести на денний час - з 11:00 до 15:00. У вечірні години просимо споживачів, за можливості, ощадливо використовувати електроенергію - з 18:00 до 22:00. Це допомагає знизити навантаження на систему.