Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - МІНЕНЕРГО
Added 02 Nov 2023

МІНЕНЕРГО

@energyofukraine
Number of subscribers: 10 519
Photos: 5,560
Videos: 602
Links: 2,710
Description:
Офіційний канал Міністерства енергетики України

👥 Number of subscribers

10 519
Average/Day:: -4
Average/Week:: -25
Average/Month:: -73

👁️ Average views per message

3 033
Average/Day:: 1,380
Average/Week:: 2,819
ERR: 28.83%

📊 Messages per Day

2.9
Last day: 4
Week average: 2.3
Average per day: 2.9

Logo change history

Status change history

Officially confirmed 2025-05-01
Officially not confirmed 2025-04-30
Officially confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

👁 12,100 25-08-01 12:12
🇺🇦🇺🇸 Україна та США обговорили посилення захисту критичної енергетичної інфраструктуриВідбулася робоча зустріч представників України та США щодо захисту критичної енергетичної інфраструктури. Участь у заході взяли заступник міністра енергетики України Олександр В’язовченко, директор департаменту Держспецзвязку Валерій Новак, представники Ради національної безпеки і оборони України, Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури (ДАРІ), а також експерти Робочої групи з питань України Офісу Міністерства енергетики США та Національної адміністрації з ядерної безпеки.💬 «Системне посилення захисту енергетичної інфраструктури – це ключовий пріоритет для стабільності енергопостачання. Ми вдячні американським партнерам за підтримку та готовність долучатися до спільних проєктів із впровадження сучасних технологій пасивного захисту», – зазначив Олександр В’язовченко.Під час зустрічі обговорювалися шляхи посилення пасивного захисту енергетичних об’єктів, зокрема системи протидії безпілотним літальним апаратам, та можливості впровадження другого рівня захисту критичної інфраструктури за технологією американської сторони. Також учасники зустрічі отримали інформацію щодо потенційних джерел фінансування цих заходів і перспектив підтримки інших напрямів зміцнення енергетичної безпеки.За результатами зустрічі сторони домовилися про подальшу координацію дій із захисту енергетичної інфраструктури та розширення можливостей фінансування спільних проєктів.
👁 1,160 25-07-31 14:55
📍 Модернізація Порталу ІПВГ: нові можливості для подання звітності Відбувся онлайн-тренінг «Звіт про платежі на користь держави: нові можливості Порталу ІПВГ України – 6.0» щодо оновлення цифрових інструментів для подання звітності в межах Ініціативи прозорості видобувних галузей (ІПВГ).Учасників ознайомили з новими формами звітності, що будуть застосовуватись із 2025 року, а також із базовим функціоналом оновленого порталу. Окрему увагу приділено презентації нових можливостей Порталу ІПВГ, які вже впроваджено, та функціям, що перебувають на етапі доопрацювання.🔸Загалом модернізовано 38 розділів форм і наборів даних;🔹Додано 11 нових розділів, серед яких:🔸Інформація про операторів транспортної системи в розрізі видів послуг;🔹Платежі в натуральній формі;🔸Кредити під державні гарантії;🔹Дані про непогашені кредити/гарантії, отримані від держави або державних підприємств та інші.Представники компаній мали змогу отримати індивідуальні консультації щодо користування платформою.Тренінг організовано ГО «НОВА Енергія» за підтримки проєкту «Ефективне державне управління завдяки GovTech і прозорості в Україні», який впроваджується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Уряду Німеччини у партнерстві з Директоратом ресурсоефективної трансформації Міністерства енергетики України та Багатосторонньою групою ІПВГ.
👁 9,640 25-07-30 15:58
⚡️Україна та Світовий банк посилюють співпрацю у відновленні та реформуванні енергетичного секторуМіністр енергетики України Світлана Гринчук провела зустріч з Регіональним директором Світового банку у справах країн Східної Європи Робертом Сомом, під час якої обговорено ключові напрямки відбудови та розвитку української енергетики.У фокусі переговорів – відновлення та захист енергетичної інфраструктури, створення резервів обладнання для оперативних ремонтів, розвиток наукового потенціалу Чорнобильської АЕС, а також реалізація поточних і нових проєктів у сфері енергетики.💬 «Співпраця зі Світовим банком є вкрай важливою для відновлення української енергетики та її модернізації відповідно до європейських стандартів. Спільні проєкти спрямовані на посилення стійкості енергосистеми, захист інфраструктури від атак та розвиток відновлюваних джерел енергії. Ми високо цінуємо підтримку Світового банку, яка дозволяє оперативно реагувати на виклики та рухатися до сталого енергетичного майбутнього», – зазначила Міністр енергетики України Світлана Гринчук.Сторони домовилися активізувати співпрацю за такими напрямками:🔸 залучення фінансування для закупівлі обладнання, необхідного для оперативного реагування на пошкодження, спричинені російськими атаками;🔹 розвиток відновлюваних джерел енергії та розподіленої генерації, зокрема шляхом залучення грантів та інвестицій;🔸 поглиблення співпраці у сфері ядерної енергетики, включно з дослідженнями та інноваційними рішеннями;🔹продовження реалізації проєкту Re-Power, що передбачає закупівлю обладнання, будівництво захисних споруд та розвиток розподіленої генерації;🔸 запуск нового проєкту Світового банку та ПрАТ «Укргідроенерго», спрямованого на підвищення гнучкості енергосистеми, розвиток накопичувачів енергії та підтримку процесу декарбонізації;🔹подальше впровадження реформ у секторі, зокрема європейської інтеграції, удосконалення корпоративного управління та створення сприятливих умов для розвитку відновлюваної енергетики.Світовий банк підтвердив, що енергетичний сектор залишається серед пріоритетів його діяльності в Україні, а команда банку буде розширена для посилення технічної та експертної підтримки.
👁 11,100 25-07-29 13:51
⚡️ Відновлення енергетичної інфраструктури Сумщини та підготовка до опалювального сезону: узгоджено першочергові заходиУ Міністерстві енергетики України відбулася нарада щодо стану енергопостачання в Сумській області, яка перебуває під постійною загрозою через збройну агресію росії. Під час наради обговорили ключові питання: відновлення пошкодженої інфраструктури, підготовку до опалювального сезону та посилення захисту об’єктів енергетики. Участь у заході взяли начальник Сумської ОВА Олег Григоров та керівники підприємств енергетичної галузі. За підсумками наради узгоджено першочергові заходи для усунення пошкоджень об’єктів системи розподілу електроенергії та визначено завдання для забезпечення подальшого функціонування енергосистеми області.💬 «Маємо бути готові до будь-яких викликів та забезпечити все необхідне для своєчасного виконання ремонтних робіт і стабільного електропостачання споживачів у безпечних районах», – наголосила Міністр енергетики України Світлана Гринчук.Завдання залишається незмінним – стабільне постачання електроенергії до кожного будинку, закладу охорони здоров’я, навчального закладу та підприємства навіть в умовах воєнних викликів.
👁 1,170 25-07-28 15:10
📍 Бронювання потужності Трансбалканського маршруту збільшено у 2,6 разаЗа результатами аукціону на платформі RBP на серпень 2025 року заброньовано 20% пропускної спроможності Трансбалканського газового маршруту. Раніше, завдяки зусиллям Міненерго, з’явилася можливість імпортувати газ до України по Трансбалканському маршруту — через Грецію, Болгарію, Румунію і Молдову.Завдяки новому спільному продукту бронювання потужностей, ініційованому Міненерго та ОГТСУ, вартість транспортування цим коридором зменшилася на 25%, відкриваючи нові можливості для диверсифікації постачання та використання українських підземних сховищ газу.💬 «Маршрут через Трансбалканський коридор розширює доступ України до ресурсів із південного напрямку та дає змогу закуповувати газ у нових країнах-експортерах. Це також створює додаткові можливості для використання наших ПСГ європейськими трейдерами», – зазначила міністр енергетики України Світлана Гринчук.Трансбалканський напрям став доступним для бронювання з червня цього року і вже демонструє зростання попиту з боку ринку. Наприкінці 2024 року встановлено гарантовану потужність на рівні 7 млн куб. м на добу. Зараз сторони працюють над збільшенням гарантованої потужності до 11,5 млн куб. м на добу вже у 2025 році.
👁 11,200 25-07-27 08:14
⚡️ Попри спеку та обстріли, дефіцит в енергосистемі відсутнійЕнергосистема покриває всі потреби споживачів, дефіцит електроенергії відсутній, але російські обстріли енергетичної інфраструктури залишаються потенційним фактором дестабілізації. Про це в ефірі телемарафону повідомив заступник Міністра енергетики України Микола Колісник.💬 «Основна загроза енергопостачанню — нові масовані атаки з боку рф. Але завдяки оперативному ремонту пошкоджень та сформованим запасам обладнання нам вдається уникати відключень», — розповів Микола Колісник.Заступник Міністра енергетики закликав споживачів ощадливо користуватися електроприладами, особливо в години пікового навантаження. Водночас він запевнив, що обмежень у постачанні електроенергії наразі не передбачається. Він пояснив, що хоча у спеку споживання зростає, зокрема через використання кондиціонерів, втім енергосистема залишається збалансованою, адже Міністерством енергетики враховано всі фактори, які впливають на споживання, у тому числі температурні.Микола Колісник також розповів, що Міністерство вживає комплекс заходів, спрямованих на підготовку паливно-енергетичного сектору до опалювального сезону. Зокрема, посилюється фізичний захист енергооб’єктів, збільшуються резерви обладнання з метою пришвидшення ремонтів. Крім того, Міненерго шукає додаткові можливості залучення коштів до Фонду підтримки енергетики України — як для закупівлі природного газу, так і для придбання обладнання для підприємств енергетичної сфери.💬 «Ми активно накопичуємо природний газ у сховищах, темпи закачування вищі, ніж минулого року. Також за рахунок міждержавних з’єднань практично з усіма країнами-сусідами ми диверсифікуємо постачання та можемо імпортувати енергоресурси протягом опалювального сезону», — підкреслив Микола Колісник.
👁 9,970 25-07-26 11:51
💡 Україна матиме достатньо ресурсів та потужностей для успішного проходження опалювального сезонуНезважаючи на те, що ворог продовжує масовані обстріли енергетики з метою послабити енергетичну стійкість країни та зірвати підготовку до опалювального сезону, енергосистема України залишається збалансованою. Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» повідомив заступник Міністра енергетики України Микола Колісник.💬 «Атаки на газову та електроенергетичну інфраструктуру наразі є основним ризиком для нашої енергетики. Але система функціонує стабільно завдяки завчасним заходам і професіоналізму енергетиків. Усі пошкоджені об’єкти оперативно обстежуються та відновлюються», — наголосив Микола Колісник.Заступник Міністра відзначив, що, попри регулярні удари, газовидобуток триває, а накопичення запасів, необхідних для проходження опалювального сезону, здійснюється за графіком. Наразі обсяги закачування газу до підземних сховищ навіть вищі, ніж минулого року.💬 «Завдяки підтримці Уряду зараз фіналізуються домовленості з фінансовими інституціями щодо закупівлі імпорту в необхідному обсязі. Тому Україна матиме достатньо газу перед початком опалювального сезону», — наголосив Микола Колісник.Він відзначив, що Міністерство енергетики забезпечило диверсифікацію джерел постачання газу за рахунок розширення потужностей імпорту з Польщі та по Трансбалканському коридору. Також гарантована потужність на міждержавних з’єднаннях надає можливість у разі потреби отримувати імпорт і протягом опалювального сезону.📌 Крім того, в ефірі обговорювалися ризики щодо забезпечення електроенергією у спекотний сезон, коли зростає споживання. Заступник Міністра запевнив, що наразі існує достатньо потужностей для балансування енергосистеми, і завдяки комплексу заходів, задіяних урядом, підвищення температурного режиму не призведе до перебоїв в електропостачанні.Микола Колісник також розповів, що ремонтна кампанія на українських атомних станціях триває згідно з графіком. Вона спланована так, щоб забезпечувати всі існуючі потреби у споживанні електроенергії.Заступник Міністра резюмував, що наразі найбільшим викликом, який постає перед українською енергосистемою, є комбіновані ворожі атаки з масовим застосуванням дронів. У цьому контексті Міністерство енергетики разом із представниками інших міністерств, відомств та підприємств енергетичної галузі зосереджує увагу на встановленні сучасних систем протидії дроновим загрозам та підсиленні фізичного захисту енергооб’єктів.
👁 1,410 25-07-25 08:42
💡 Міненерго та JICA узгодили подальші дії з відновлення енергоінфраструктури та зміцнення енергетичної безпеки УкраїниЗаступник Міністра енергетики України Роман Андарак взяв участь у засіданні Спільного координаційного комітету в рамках Проєкту екстреного відновлення та реконструкції між Міністерством розвитку громад та територій України, Міністерством енергетики України та Японським агентством міжнародного співробітництва (JICA).Під час зустрічі йшлося про узгодження подальших дій щодо забезпечення стабільного електропостачання та зміцнення енергетичної безпеки України.💬 «Ми високо цінуємо міцне партнерство між JICA та Україною в ці надзвичайно складні часи. Ваша підтримка допомагає не лише відновлювати зруйновану інфраструктуру, а й посилює захист нашого енергетичного майбутнього та зміцнює громади по всій Україні. Ми дякуємо народу Японії за цю солідарність, яка зміцнює зв’язки та закладає основу для подальшого розвитку співпраці між нашими компаніями, зокрема під час відновлення та відбудови», — наголосив Роман Андарак.Він також зазначив, що Міненерго активно працює над забезпеченням потреб енергетичних компаній України та створенням стратегічного резерву обладнання, необхідного для посилення та захисту регіональної енергетичної інфраструктури.Заступник Міністра щиро подякував японським партнерам за широкий спектр практичної допомоги, наданої Україні за більш ніж три роки повномасштабної війни. Це, зокрема, електрогенератори для об’єктів критичної інфраструктури, мобільні газові турбіни, засоби пасивного захисту ключових енергооб’єктів. Ця допомога є свідченням спільної відданості справі та взаємної довіри між Україною та Японією.
👁 1,190 25-07-24 12:35
📌 Міненерго окреслило пріоритети на зустрічі з оновленою Наглядовою радою ОГТСУУ Міністерстві енергетики України відбулася зустріч з новопризначеними членами Наглядової ради ТОВ «Оператор газотранспортної системи України», під час якої було окреслено ключові завдання галузі в умовах воєнного стану.❗️ Серед пріоритетів — захист газотранспортної інфраструктури, оперативне відновлення пошкоджених об’єктів, підвищення фінансової стійкості компанії, а також продовження корпоративної реформи управління.Війна докорінно змінила умови роботи газотранспортної системи: відмова від російського газу, постійні атаки на інфраструктуру, зміни в режимах роботи, переорієнтація маршрутів постачання та нові вимоги до безпеки — усі ці виклики потребують скоординованих і рішучих дій.💬 «Корпоративна реформа управління ОГТСУ, розпочата у довоєнний період, є основою стійкості компанії в умовах нульового транзиту та воєнного стану. Це не лише про ефективність, а й про довіру наших міжнародних партнерів», — зазначила Міністр енергетики України Світлана Гринчук.Міненерго очікує, що новий склад Наглядової ради забезпечить стратегічне бачення, прозорість та безперервність роботи Оператора ГТС України — одного з основних підприємств енергетичної галузі, яке відіграє визначальну роль у забезпеченні енергетичної безпеки держави та регіону.
👁 8,310 25-07-22 14:07
⚡️ Міненерго координує зусилля з МВС для посилення захисту енергетичної інфраструктуриМіністерство енергетики України та Міністерство внутрішніх справ України активізують співпрацю у сфері протидії загрозам, спричиненим збройною агресією росії проти України, зокрема — щодо захисту енергетичної інфраструктури.❗️ Від початку повномасштабного вторгнення зафіксовано понад 700 ворожих атак на об’єкти енергетики, а характер атак став більш цілеспрямованим та технологічно складним.На сьогодні основний виклик — масоване застосування безпілотних літальних апаратів. У 2025 році до 90 % ударів здійснюються саме БПЛА. У зв’язку з цим Міністерство енергетики акцентує увагу на необхідності встановлення сучасних систем протидії дроновим загрозам.💬 «Наше завдання — забезпечити максимальний захист об’єктів енергетики та підготуватися до швидкого відновлення їхньої роботи у разі пошкоджень. У фокусі — системне зміцнення стійкості енергосистеми та координація дій усіх відповідальних органів», — зазначила Міністр енергетики України Світлана Гринчук.Окрему увагу приділено безпеці персоналу енергетичних підприємств. Опрацьовується питання облаштування надійних укриттів на об’єктах критичної інфраструктури. Також триває вдосконалення алгоритмів взаємодії з ДСНС України для оперативної ліквідації наслідків можливих атак.Міністерство енергетики у взаємодії з силовими структурами продовжує реалізовувати комплекс заходів для забезпечення стабільної роботи енергетичної системи держави в умовах воєнного стану.