Source
МІНЕНЕРГО | Міненерго та JICA обговорили подальші кроки щодо зміцнення української...
1 150 Views/Reach
2025-08-21 16:23
Message №4338
🇺🇦🇯🇵Міненерго та JICA обговорили подальші кроки щодо зміцнення української енергосистеми Заступник Міністра енергетики України Роман Андарак провів зустріч з представниками Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) на чолі з керівником інфраструктурних проєктів місії Шигеру Сугіямою. Партнери обговорили питання підвищення ефективності двостороннього співробітництва та зміцнення енергетичної стійкості України на тлі посилення ворожих атак. «росія щоночі намагається завдати шкоди українській енергетиці: як і раніше, страждають об’єкти видобутку та транспортування газу, а також електричні підстанції. Ми маємо гостру потребу у посиленні фізичного захисту енергетичної інфраструктури, а також у накопиченні достатніх обсягів резервного обладнання для пришвидшення ремонтів пошкоджених енергооб’єктів», - наголосив Роман Андарак.
Заступник Міністра подякував JICA за своєчасне надання устаткування, що відіграло ключову роль у захисті критичної інфраструктури країни та забезпеченні безперебійної роботи лікарень, шкіл, систем водопостачання та інших життєво важливих об’єктів.«Ця допомога є не лише практичним внеском у відновлення енергосистеми, але й символом надійного партнерства та дружби між Японією та Україною», - зазначив Роман Андарак. 📌 Сторони обговорили подальші кроки для посилення стійкості української енергосистеми, зокрема фінансові, технічні та організаційні питання щодо передачі, встановлення та підключення вже закуплених генераторів, трансформаторів та іншого енергообладнання у прифронтових регіонах. Також на зустрічі йшлося про прискорення передачі трансформаторів, вантажних кранів, вітрових турбін та сонячних електростанцій державним енергетичним компаніям - ОГТСУ, НЕК «Укргідроенерго», НАЕК «Енергоатом» та іншим.