Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - МІНЕНЕРГО
Added 02 Nov 2023

МІНЕНЕРГО

@energyofukraine
Number of subscribers: 10 519
Photos: 5,560
Videos: 602
Links: 2,710
Description:
Офіційний канал Міністерства енергетики України

👥 Number of subscribers

10 519
Average/Day:: -4
Average/Week:: -25
Average/Month:: -73

👁️ Average views per message

3 033
Average/Day:: 1,380
Average/Week:: 2,819
ERR: 28.83%

📊 Messages per Day

2.9
Last day: 4
Week average: 2.3
Average per day: 2.9

Logo change history

Status change history

Officially confirmed 2025-05-01
Officially not confirmed 2025-04-30
Officially confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

👁 58,400 26-01-09 09:08
⚡️Брифінг заступника Міністра енергетики України Миколи Колісника щодо ситуації в енергосистемі станом на ранок 9 січня➡️Цієї ночі ворог здійснив масовану атаку на енергетичну та цивільну інфраструктуру України. Загалом було застосовано понад 240 ударних БПЛА та 36 ракет морського й наземного базування.➡️Внаслідок обстрілів зазнали суттєвих пошкоджень об’єкти системи передачі електроенергії - підстанції та повітряні лінії, а також об’єкти генерації. Станом на ранок у Києві та Київській області знеструмлено понад 500 тисяч споживачів. Через пошкодження мереж на Лівобережжі Києва та в частині Київської області запроваджені аварійні відключення. На Правобережжі столиці діють графіки погодинних відключень.➡️Через російські атаки на енергетичну інфраструктуру знову знеструмлене місто Славутич. Станом на ранок без електропостачання залишаються близько 3 тисяч абонентів у Чернігівській області.➡️На Дніпропетровщині від учора електропостачання відновлено для понад одного мільйона споживачів, які були знеструмлені через російські обстріли 7–8 січня. Станом на ранок без світла залишаються понад 34 тисячі абонентів. Відновлювальні роботи тривають. У Запоріжжі з учорашнього дня заживлені всі об’єкти критичної інфраструктури та населення. ➡️Через несприятливі погодні умови на ранок повністю або частково знеструмлені понад 1000 населених пунктів у низці областей, найбільше у Київській та Чернігівській. Ремонтні бригади працюють над відновленням електропостачання.➡️Для стабілізації ситуації в енергосистемі у кількох регіонах запроваджені графіки аварійних відключень. У більшості регіонів продовжують діяти графіки погодинних відключень та графіки обмеження потужності для промисловості й бізнесу. Протягом дня планується повернення до графіків погодинних відключень у всіх регіонах, окрім Лівобережжя Київської області.Більше про ситуацію в енергосистемі — у брифінгу заступника Міністра енергетики України Миколи Колісника.
👁 70,700 26-01-08 07:48
⚡️ Брифінг в.о Міністра енергетики України Артема Некрасова щодо ситуації в енергосистемі станом на ранок 8 січня➡️ Уночі ворог здійснив чергову масовану атаку на об’єкти енергетичної інфраструктури. Найбільше постраждали Дніпропетровська та Запорізька області. Внаслідок ударів регіони були майже повністю знеструмлені. Енергетики розпочали аварійно-відновлювальні роботи ще вночі.➡️ Станом на ранок у Дніпропетровській області без електропостачання залишаються близько 800 тисяч споживачів. Ремонтні роботи тривають, аби якнайшвидше повернути світло та тепло споживачам. Об’єкти соціальної та критичної інфраструктури заживлені частково.➡️ Внаслідок атаки на Дніпропетровщині було знеструмлено вісім шахт. Усіх працівників вивели на поверхню. У Запоріжжі електропостачання відновлено. Водночас, щоб уникнути повторних масових знеструмлень, просимо обмежити користування потужними електроприладами.➡️ Через несприятливі погодні умови на ранок повністю або частково знеструмлені населені пункти Чернігівської, Київської, Івано-Франківської та Закарпатської областей. Ремонтні бригади обленерго працюють над відновленням електропостачання.➡️ У Харківській, Полтавській та Сумській областях на ранок вимушено застосовувалися аварійні відключення. Триває поступова заміна аварійних знеструмлень на планові — погодинні. Графіки аварійних відключень - тимчасово продовжать діяти на Донеччині. 🔼 Більше про ситуацію в енергосистемі — у брифінгу виконувача обов'язків Міністра енергетики України Артема Некрасова.
👁 1,870 26-01-06 09:23
🇺🇦🇱🇹 Координуємо підтримку енергетичної стійкості з литовськими партнерами Заступник Міністра енергетики України Роман Андарак провів зустріч з новопризначеною радницею із питань енергетики Дайвою Матонієне Посольства Литовської Республіки в Україні.⚡️Під час зустрічі Роман Андарак поінформував про поточний стан енергетичної системи України в умовах постійних російських атак, зокрема ситуацію навколо Запорізької АЕС, а також виклики, пов’язані з безпекою ядерних та енергетичних об’єктів. Попри складну безпекову ситуацію українська енергосистема продовжує відновлюватися та працювати стабільно.Окрему увагу співрозмовники приділили питанню міжнародної підтримки. Роман Андарак подякував Литві за послідовну допомогу та відзначив її вагомий внесок у підтримку українського енергетичного сектору.«Литва є одним із найбільших постачальників гуманітарної та технічної допомоги для України. Обладнання, передане через Механізм цивільного захисту ЄС, уже використовується для аварійно-відновлювальних робіт у регіонах, що зазнали пошкоджень внаслідок російських атак, і допомагає підтримувати стабільність енергопостачання», - зазначив заступник Міністра. На зустрічі також обговорили євроінтеграційний курс України та внесок Литви у його просування, зокрема з огляду на майбутнє головування країни в Раді ЄС у другій половині 2027 року. Окремо підкреслили необхідність посилення координації у сфері енергетичної політики та подальшої гармонізації українського законодавства з нормами Європейського Союзу.📌 Крім того, сторони окреслили пріоритетні напрями розвитку «зеленої» енергетики, підвищення рівня енергоефективності та реалізації спільних ініціатив у сфері відновлюваних джерел енергії. Визначено ключові напрями потенційної співпраці, спрямовані на посилення енергетичної стійкості України та сталий розвиток енергетичного сектору.Роман Андарак підкреслив, що підтримка Литви має важливе практичне значення для українських енергетиків та є яскравим прикладом європейської солідарності з Україною в умовах повномасштабної війни.
👁 58,800 26-01-06 08:39
⚡️ Брифінг заступника Міністра енергетики України Романа Андарака щодо ситуації в енергосистемі станом на ранок 6 січня➡️ Протягом доби ворог продовжував атаки на об’єкти енергетичної інфраструктури у низці регіонів. Станом на ранок є знеструмлені споживачі у Харківській та Донецькій областях. На Чернігівщині, зокрема у місті Славутич, тривають роботи з відновлення електропостачання.➡️ В Одеській області після попередніх масованих атак продовжуються відновлювальні роботи. Відновлення триває всюди, де це дозволяє безпекова ситуація.➡️ Для стабілізації роботи енергосистеми у кількох регіонах запроваджені графіки аварійних відключень. По всій країні продовжують діяти графіки погодинних відключень та графіки обмеження потужності для бізнесу.➡️ У зв’язку з похолоданням та зростанням споживання зберігається необхідність в раціональному використанні електроенергії. Ощадливе споживання допомагає знизити навантаження на систему. 🔼 Більше про ситуацію в енергосистемі — у брифінгу заступника Міністра енергетики України Романа Андарака.
👁 48,800 26-01-05 07:49
⚡️ Брифінг заступника Міністра енергетики України Олександра Вʼязовченка щодо ситуації в енергосистемі станом на 5 січня ➡️ Цієї ночі ворог здійснив чергову атаку на об’єкти енергетичної інфраструктури у низці регіонів України. Станом на ранок є знеструмлені споживачі у Чернігівській, Харківській та Донецькій областях. Внаслідок ворожої атаки повністю знеструмлене місто Славутич. Також зафіксовано удар по одному з генеруючих об’єктів у Донецькій області. Аварійно-відновлювальні роботи тривають скрізь, де дозволяє безпекова ситуація.➡️ Під час виконання аварійно-відновлювальних робіт бригада АТ «Харківобленерго» потрапила під атаку ворожого БПЛА. Постраждалих немає.➡️ Загалом за минулий тиждень зафіксовано понад 100 випадків пошкодження електричних мереж унаслідок бойових дій. Майже у 20 випадках ворог цілеспрямовано завдавав ударів по об’єктах енергетичної інфраструктури. Ситуація складна, але контрольована.➡️ Довгостроково знеструмленими внаслідок бойових дій залишаються споживачі у прифронтових та прикордонних регіонах. Саме там ситуація є найскладнішою, адже відновлення електропостачання ускладнене постійними обстрілами.➡️ Для балансування енергосистеми здійснюється імпорт електроенергії та застосовуються обмеження споживання. У більшості регіонів діють графіки погодинних відключень і графіки обмеження потужності для бізнесу та промисловості.🔼 Більше про ситуацію в енергосистемі — у брифінгу заступника Міністра енергетики України Олександра Вʼязовченка.
👁 21,900 26-01-03 07:54
⚡️Оперативна ситуація в енергосистемі України станом на ранок 3 січня💡ГЕНЕРАЦІЯ ТА СПОЖИВАННЯ➡️Вночі ворог вкотре завдав ударів по енергетичній інфраструктурі Миколаївської та Херсонської областей. Внаслідок чого є знеструмлені споживачі на Миколаївщині. На Херсонщині знову була атакована Херсонська ТЕЦ. Аварійно-відновлювальні роботи тривають, енергетики працюють безперервно, щоб якнайшвидше відновити електропостачання.➡️На Одещині та Київщині продовжуються роботи з відновлення стабільного електропостачання після попередньої атаки ворога.➡️Довгостроково знеструмленими внаслідок бойових дій по країні залишаються споживачі у прифронтових на прикордонних регіонах. Тут ситуація найважча, адже відновлення електропостачання ускладнене постійними бойовими діями.➡️Актуальні графіки можна знайти на офіційних ресурсах обленерго вашого регіону.Дякуємо нашим енергетикам за справді нелегку роботу. Ворог може нищити обладнання, але міць енергосистеми тримається на людях!⚛️СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС➡️Вночі внаслідок бойових дій тимчасово окупована Запорізька атомна електростанція втратила живлення з однією з високовольтних ліній. ➡️За час повномасштабної війни російські обстріли неодноразово призводили до пошкоджень ліній живлення ЗАЕС та спричиняли 12 блекаутів на станції. Останній такий випадок стався менше ніж місяць тому. Крім того, росія навмисно виводить з ладу енергетичну інфраструктуру на окупованій території та тестує підключення Запорізької АЕС до власної енергосистеми в умовах бойових дій та окупації.
👁 16,200 25-12-31 14:05
З прийдешнім 2026 роком!2025 рік став для нас роком кілометрів відновлених ліній, десятків безсонних ночей, коли аварійні бригади виїжджали на обʼєкти, тисяч завмирань сердець, коли ракети летіли на газовидобуток, підстанції, теплоцентралі і ГЕС, мегаватів впровадженої розподіленої генерації. 2025 рік позначений болючими втратами і надлюдськими зусиллями. Низький уклін і шана тим, хто назавжди залишився у ньому. Але ми маємо світло, бо незнищенними є 50 ГЦ добра, єдності, професійності і взаємодопомоги. Ми вистояли, бо поруч з нами цивілізований світ, а освітлює нам шлях віра в перемогу добра і справедливості. Попереду 2026-й. І ми не зневірились. Ми на сьогодні впевнені, досвідчені, загартовані і, без сумніву, сильніші, ніж у лютому 2022 року. Ми не втомлюємось дякувати: ЗСУ, енергетикам, людям, які підтримують і розуміють, попри труднощі. Нехай прийдешній рік принесе в кожну оселю добро і достаток, любов і злагоду, нехай здійсниться головна мрія всіх українців - запанує мир на нашій землі, а слово "блекаут" залишиться ганьбою на сторінках історії загарбників. Разом вистоїмо🇺🇦
👁 19,000 25-12-30 14:43
💡2025 рік у енергетичній сфері України: дерегуляція та розвиток програмУряд створив умови для полегшення роботи підприємств паливно-енергетичного комплексу. Зокрема, у поточному році спрощено:➡️ процедури закупівель енергетичного обладнання. Дозволено не застосовувати тендерні процедури за умови співфінансування закупівель з міжнародними кредитно-фінансовими організаціями. У результаті термін закупівель зменшено на 21 день.➡️ процедури ремонтів об'єктів газотранспортної системи. Оператору ГТС під час ремонтів пошкоджених війною об’єктів дозволено використовувати державне майно, не залучене до транспортування газу та законсервоване у спрощеному режимі. У результаті термін ремонтів скорочено на 6 місяців.➡️ вимоги щодо оформлення дозвільних документів для будівництва та реконструкції елементів ГТС, а також ліній електропередачі. Зокрема, забезпечено пришвидшення відновлення та будівництва нових ділянок ліній електропередачі та газопроводів у критичних регіонах, зокрема поблизу зони бойових дій. Результат - зменшено час для оформлення дозвільних документів на 4-8 місяців.Ці заходи дозволяють:➡️ підвищити надійність роботи ОЕС України;➡️ мінімізувати ризики відключень;➡️ стабілізувати енергопостачання для населення й промисловості.➡️ Водночас для підтримки домогосподарств та зміцнення їх енергонезалежності  продовжувала діяти програма “Енергонезалежність фізичних осіб – власників домогосподарств”. Згідно з програмою, кожен, хто хоче встановити у власних домівках сонячні, вітрові електростанції разом із системами накопичення електроенергії, може отримати на їх придбання безвідсотковий кредит на 10 років - держава повністю компенсує відсоткову ставку. При цьому, сума кредиту  не має перевищувати 480 тисяч гривень.➡️ У 2025 році за цією програмою українці уклали понад 2815 кредитних договорів на загальну суму понад 1 млрд грн. Сумарна  потужність обладнання, на яке оформлювали кредити, -  25,55 МВт.Наразі Уряд працює над удосконаленням механізму Програми та вживає заходів для залучення на її реалізацію додаткових ресурсів від міжнародних партнерів.
👁 1,700 25-12-29 13:41
🇩🇪Німеччина внесла до Фонду підтримки енергетики найбільший разовий транш у понад 160 мільйонів євроФедеральне міністерство закордонних справ Німеччини перерахувало до Фонду підтримки енергетики України найбільший разовий внесок з початку діяльності Фонду – 160,11 мільйона євро.Ще 3 мільйони євро перерахувало у Фонд Федеральне міністерство економіки та енергетики Німеччини через німецький банк розвитку KfW, що було вже другим внеском за грудень цього року (на початку місяця вже було перераховано 4,5 млн євро).📌 Попередній рекорд щодо суми разової виплати також належав Німеччині - у 2022 році країна перерахувала до Фонду 99,5 мільйонів євро. Інший значний внесок у розмірі 96 мільйонів євро у 2024 році надійшов від Європейської комісії.Загалом з початку повномасштабної збройної агресії росії внески Німеччини перераховані до Фонду склали 552,4 мільйона євро.Міністерство енергетики України щиро дякує Уряду Німеччини за послідовну підтримку нашої країни у найскладніший період. Завдяки підтримці партнерів Україна продовжує протистояти енергетичному терору з боку росії, відновлювати пошкоджені об’єкти енергетичної інфраструктури й повертати світло і тепло в домівки мільйонів українців.«Такі внески є не лише вагомою матеріальною підтримкою, а й потужним сигналом солідарності, який зміцнює нашу віру в перемогу. Енергетичний фронт є невід’ємною частиною нашого спротиву російській агресії. Обладнання, яке буде закуплене за кошти внеску, дозволить розвинути мережу розподіленої генерації, відновити та посилити енергетичну систему. У період Різдвяних Свят варто пам’ятати - світло неодмінно переможе», - зазначив заступник Міністра енергетики України Роман Андарак.
👁 24,100 25-12-28 16:41
📍Головне за тиждень22-28 грудня⚡️Енергетичний фронтПротягом різдвяного тижня росія продовжувала прицільні атаки на українську енергетичну інфраструктуру. 27 грудня під ударами опинилися об’єкти генерації, передачі та розподілу електроенергії у Києві та Київській області. Тільки цього дня ворог застосував майже 500 ударних БпЛА та близько 40 ракет, зокрема типу «Кинджал». Станом на вечір неділі у Києві поступово відновлюється електропостачання споживачів, вже вдалось повернути світло близько 750 тис споживачів. У Київській області заживлені майже всі абоненти. Залишається складною ситуація у прифронтових та прикордонних з росією регіонах. На Чернігівщині після вчорашньої атаки, майже всі споживачі вже заживлені. У решті регіонів вимушено застосовуються заходи обмеження споживання електроенергії – графіки погодинних відключень і графіки обмеження потужності для промислових споживачів та бізнесу.Заява Міненерго щодо незаконного «ліцензування» енергоблока ЗАЕС російською федерацією Незаконні дії рф, спрямовані на чергову спробу легітимізувати окупацію Запорізької АЕС шляхом видачі так званої «ліцензії» на експлуатацію одного з її енергоблоків, є юридично нікчемними і не створюють жодних правових наслідків.🤝Міжнародна підтримкаНімеччина внесла найбільший разовий транш до Фонду підтримки енергетики України - понад 160 млн євро Протягом грудня до Фонду надійшло 245 млн євро нових внесків.Україна отримала через Механізм цивільного захисту ЄС теплову електростанцію з Литви Складна операція, що тривала 11 місяців, включала 149 поставок обладнання загальною вагою 2399 тонн.Швеція внесла до Фонду підтримки енергетики України додаткові 63,8 мільйони євро Тепер загальний обсяг внесків Шведського агентства з міжнародного розвитку (SIDA) до Фонду складає 203,08 мільйони євро. Швеція - другий найбільший донор Фонду після Німеччини.🖊Рішення Кабміну для посилення енергетичної стійкостіУряд посилив контроль за дотриманням суб'єктами господарювання вимог законодавства у галузях електроенергетики та теплопостачання Уряд продовжив строк експлуатації великих спалювальних установок до 31 грудня 2028 року Уряд врегулював питання, які необхідні для завершення конкурсу на будівництво нової генеруючої потужності