Source
МІНЕНЕРГО | ️🔥Україна переходить до нового етапу збільшення потужності для імпорту...
1 090 Views/Reach
2026-05-06 10:48
Message №6885
⬆️🔥Україна переходить до нового етапу збільшення потужності для імпорту газу з Польщі Оператор газотранспортної системи України отримав погодження НКРЕКП на реалізацію спільного проєкту зі збільшення потужності на міждержавному з’єднанні з Польщею. Це рішення відкриває новий етап розширення імпорту природного газу з Європейського Союзу та сприятиме подальшій інтеграції України до європейського енергоринку. 6 липня 2026 року на аукціонній платформі GSA (Gas System Auctions Platform) відбудеться спільний аукціон збільшеної потужності. Проєкт передбачає аукціонний розподіл двох рівнів збільшеної потужності, визначених в рамках оцінки ринкового попиту:➡️ рівень 1 — 6,98 млн м. куб/добу у газові роки з 2030/2031 до 2044/2045; ➡️ рівень 2 — 10,20 млн м. куб/добу у газові роки з 2032/2033 до 2046/2047.Подальша реалізація проєкту залежатиме від результатів аукціону та проходження економічного тесту. У разі підтвердження попиту ОГТСУ та польський оператор GAZ-SYSTEM перейдуть до практичної фази - розвитку відповідної інфраструктури. Згаданий проєкт отримав синхронне погодження з боку польського регулятора (URE). Це важливий сигнал підтримки з боку європейських партнерів та передумова для реалізації транскордонних інфраструктурних рішень. Збільшення потужностей на польському напрямку:🔵 розширює доступ України до газу з європейського ринку;🔵 зменшує залежність від ризикових маршрутів постачання;🔵 підвищує гнучкість та надійність енергосистеми в умовах війни. Розвиток інтерконектора також відповідає довгостроковій стратегії інтеграції українського і європейського газових ринків.