Source
МІНЕНЕРГО | Україна і Швеція поглиблюють співпрацю для відновлення та «зеленої» тр...
1 100 Views/Reach
2025-04-24 17:21
Message №3758
Україна і Швеція поглиблюють співпрацю для відновлення та «зеленої» трансформації енергосекторуУкраїна і Швеція поглиблюватимуть співпрацю у процесі відбудови критичної інфраструктури та відновлення українського енергосектору на принципах «зеленої» трансформації.Про це йшлося під час зустрічі заступників міністра енергетики України Миколи Колісника і Олександра Павліченка з міністром міжнародного розвитку і зовнішньої торгівлі Швеції Бенджаміном Дузою та Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Швеція в Україні Мартіном Обергом.💬 «Створення стійкої енергосистеми, яка відповідатиме вимогам Європейського Союзу щодо “зеленої” трансформації, — одне з наших ключових завдань. Швеція, як лідер у сфері зеленої енергетики та інновацій, є для нас надзвичайно важливим партнером. Разом ми будуємо енергетичну систему майбутнього — чисту, стійку та конкурентоспроможну», - наголосив Микола Колісник.Головне із зустрічі:🔹 Наголошено на важливості чистої атомної енергетики в енергетичному міксі України. Сторони вже мають значні досягнення у співпраці зокрема завдяки спільній розробці українських фахівців «Енергоатому» зі спеціалістами компанії Westinghouse у Швеції та розвитку газогенерації за технологіями Siemens energy. 🔹 Українська сторона висловила подяку шведській стороні за надане обладнання для розбудови розподіленої генерації, зокрема газових установок.🔹 Микола Колісник і Олександр Павліченко разом з Бенджаміном Дузою взяли участь у бізнес-форумі «Україна – Швеція: стале партнерство для зеленого відновлення».🔹 Обговорено напрямки співпраці між приватними компаніями обох країн щодо реалізації проєктів із “зеленої” трансформації України.