Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - МІНЕНЕРГО
Added 02 Nov 2023

МІНЕНЕРГО

@energyofukraine
Number of subscribers: 10 519
Photos: 5,560
Videos: 602
Links: 2,710
Description:
Офіційний канал Міністерства енергетики України
Source

МІНЕНЕРГО | Осінньо-зимовий період 2024/2025 був найскладнішим для енергетичного с...

Telegram community logo - МІНЕНЕРГО МІНЕНЕРГО @energyofukraine
104 500 Views/Reach 2025-04-09 12:19 Message №3721
Осінньо-зимовий період 2024/2025 був найскладнішим для енергетичного сектору України з початку повномасштабного вторгнення росіїАле, попри прогнози експертів щодо блекаутів та тривалих відключень електроенергії, Україна пройшла вже третю зиму в умовах війни зі світлом і теплом. Про це сказав міністр енергетики України Герман Галущенко на брифінгу за підсумками ОЗП 2024-2025 років.💬 «Блекаут, тривалі відключення – все, що пророкували експерти, не сталось. Всупереч апокаліптичним прогнозам, енергосистема вистояла. Не було масових відключень для побутових споживачів, попри високу інтенсивність масованих і щоденних точкових ударів по енергетиці. Навіть після наймасштабніших ударів енергетики швидко відновлювали енергопостачання – і за декілька днів обмежень не було. А з січня жодних обмежень електропостачання для населення взагалі не застосовувалось. Це – результат колосальної роботи, професіоналізму й неймовірної стійкості», – зазначив Герман Галущенко.Головні тези із виступу міністра:🔸Протягом опалювального сезону відбулося 9 масованих атак на енергосистему України. 13 грудня — найпотужніша  з початку повномасштабного вторгнення, коли енергетичну інфраструктуру одночасно атакували понад 300 засобів ураження. 🔸Відновлено 60% пошкодженої у 2024 році генерації.🔸 Усі 9 енергоблоків українських АЕС працювали на повну потужність весь ОЗП 🔸 Імпорт електроенергії з ЄС з грудня 2024 року було збільшено до 2,1 ГВт — це критично вплинуло на стабілізацію енергосистеми в пікові моменти.🔸 Допомога енергосектору через механізми Фонду підтримки енергетики України склала близько 1,2 млрд євро 🔸 Україна вистояла завдяки злагодженим діям центральної та місцевої влади, відданій праці енергетиків, постійній допомозі міжнародних партнерів.🔸 Триває адаптація українського енергетичного законодавства до європейських стандартів, здійснюється активна робота над об’єднанням енергетичних ринків України та ЄС. 🔸 Підготовка до наступного опалювального сезону вже розпочата і всі роботи виконуються згідно з графіком.🔸 Світло і тепло цієї зими в оселях українців – це передусім заслуга енергетиків, які без перебільшення героїчно працюють у надзвичайно небезпечних умовах.