Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - ЕнергоБізнес
Added 14 Jul 2024

ЕнергоБізнес

@energobiz
Number of subscribers: 1 813
Photos: 6,260
Videos: 358
Links: 5,180
Description:
Офіційний Telegram-канал журналу "ЕнергоБізнес" Наш сайт: https://e-b.com.ua Інформаційна співпраця і розміщення матеріалів, звертайтеся: [email protected] дзвоніть: 067-250-41-32 або 099-704-42-47

👥 Number of subscribers

1 813
Average/Day:: 0
Average/Week:: -43
Average/Month:: -545

👁️ Average views per message

440
Average/Day:: 373
Average/Week:: 436
ERR: 24.27%

📊 Messages per Day

3.3
Last day: 2
Week average: 3.9
Average per day: 3.3

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

👁 441 25-07-03 12:03
🇺🇦🇺🇸 Перший пілотний проєкт з видобутку літію стартує в Україні в межах угоди зі США🤝 В рамках українсько-американської угоди про інвестиційний фонд відновлення планується реалізація трьох пілотних проєктів протягом перших 18 місяців. Робота вже стартувала. Про це повідомила перша віцепрем’єрка та міністерка економіки Юлія Свириденко.🤝 «Комісія з організації укладення та виконання угод про розподіл продукції нещодавно ухвалила рішення про доцільність оголошення конкурсу на літієву ділянку Добра у Кіровоградській області. Найближчим часом маємо визначити всі умови конкурсу. Це родовище потенційно підпадає під мандат інвестиційного фонду і може стати першим пілотним проєктом у межах спільного інвестування», – повідомила Свириденко у Facebook.🤝 Потенційним інвестором виступає американська компанія TechMet, яка планує не лише видобувати літій в Україні, а й створити потужності для його збагачення. Водночас, американська сторона не матиме ексклюзивного права на цю ділянку – участь у майбутньому конкурсі буде відкрита для всіх зацікавлених інвесторів.🤝 Нагадаємо, Україна і США підписали угоду про економічне співробітництво (угоду про надра). Підписи під документами поставили міністр економіки України Юлія Свириденко і глава Мінфіну США Скотт Бессент. Президент США Дональд Трамп під час зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським заявив, що угода про корисні копалини є справедливою – передбачаються значні зобов’язання з боку США.#Слава_Україні🇺🇦
👁 410 25-07-01 11:56
🇦🇺 Австралія запускає свій план боротьби з надлишками електроенергії в години пікового вироблення ВДЕ🔋 Уряд Австралії запускає програму вартістю 2,3 млрд австралійських доларів ($1,5 млрд), яка передбачає компенсацію домогосподарствам 30% вартості накопичувача електроенергії, за умови, що в будинку також встановлені сонячні панелі. Розмір компенсації переглядатиметься не рідше одного разу на рік і поступово знижуватиметься до 2030 року.☀️ За статистикою, близько третини домогосподарств у країні вже встановили сонячні панелі, але лише одне з 40 із них встановило акумулятор. Влада вважає, що рішення допоможе пом'якшити різкі коливання цін, які роблять ринок електроенергії в Австралії одним з найбільш волатильних у світі через розвиток приватної сонячної енергетики. Місцеві експерти вважають, що надлишок ВДЕ не вплине на надійність енергопостачання промислових підприємств, особливо у деяких штатах. Швидше, навпаки, Австралії потрібно ще інтенсивніше розвивати ВДЕ, оскільки до 2028 року Новий Південний Уельс, Південна Австралія та Вікторія можуть зіткнутися з дефіцитом електроенергії.#Слава_Україні🇺🇦
👁 413 25-06-19 15:32
Сировинні доходи російської економіки пробили «дно» з початку війниЕкспортні доходи російської економіки від продажу за кордон вуглеводнів у травні 2025 року впали до мінімуму з початку вторгнення в Україну, підрахували у щомісячному звіті експерти CREA.💶За їх даними, минулого місяця вивезення за кордон нафти, газу, нафтопродуктів і вугілля приносило в країну 565 млн євро щодня.🚢Доходи від морського експорту нафти просіли на 8% порівняно з квітнем і на 22% рік до року— до 176 млн євро в день, що стало найнижчим рівнем з січня-2024. Хоча фізично обсяги експорту зросли на 4% у місячному вираженні, по доходах нафтових компаній вдарило падіння цін: російський сорт Urals коштував у середньому $57,3 за барель проти майже $70 на початку року.🛢 Доходи від прокачування нафти на експорт по трубопроводів впали на 8%, до 59 млн євро на день. Газовий виторг скоротився на 7% порівняно з квітнем — до 101 млн євро щодня. З цієї суми 51 млн євро приніс трубопровідний експорт, а 40 млн — продажу ЗПГ.Доходи від продажу нафтопродуктів, за підрахунками CREA не змінилися (101 млн євро на день). При цьому різко підскочив експорт вугілля: він приносив 74 млн євро в день — на 18% більше, ніж у квітні.Найбільшим покупцем викопного палива з 🇷🇺 залишився 🇨🇳, пише CREA: він закупив вуглеводнів на 5,7 млрд євро за місяць, з яких більше половини припало на сиру нафту.#Слава_Україні🇺🇦 #пошир|підпишись 📲|
👁 550 25-06-07 17:28
Путін почав боятися обвалу цін на нафтуРосійська влада 🇷🇺 побоюється, що в другому півріччі на нафтовому ринку виникне надлишок пропозиції, яка призведе до подальшого падіння цін. Про це Reuters розповіло джерело, знайоме з перебігом переговорів усередині картелю ОПЕК+, членом якого є РФ.На останньому засіданні, на початку червня, ОПЕК+ погодив збільшення видобутку на 411 тисяч барелів на добу, а з урахуванням аналогічних рішень у травні і квітні — на 1,2 млн барелів на день. До кінця року альянс планує вилити на ринок 2,2 млн барелів нових щоденних поставок — рекордний за 5 років обсяг.Росія на червневому засіданні виступала проти збільшення видобутку, розповіли джерела Bloomberg і підтвердив співрозмовник Reuters. Рішення продавила Саудівська Аравія 🇸🇦, до якої з проханням знизити ціни на нафту звертався президент 🇺🇸 Дональд Трамп.За новими квотами ОПЕК+ Росія отримала право збільшити постачання нафти на 262 тисячі барелів за добу. Але нафтовики не поспішають качати більше, оскільки побоюються падіння цін, пише Reuters.З початку року нафта Brent подешевшала на 12%, а вартість російського сорту Urals обвалилася на 21% - з $ 66 за барель у січні до $ 52 в травні. Слідом по швах затріщав бюджет, де кожен четвертий карбованець забезпечений сировинною рентою: нафтогазові доходи просіли на 12% за січень–квітень, а до травня спад прискорився до 34%.На початку серпня при розгляді квот на вересень між країнами ОПЕК+ може розгорнутися ще більш напружена дискусія, сказав Reuters аналітик БКС Кирило Бахтін. При цьому в Росії «немає можливості протистояти підвищенню нафтовидобутку Саудівською Аравією, якщо саудівці ухвалили таке принципове рішення», вважає він.#Слава_Україні🇺🇦
👁 514 25-06-06 15:07
Трамп🇺🇸 запропонував Німеччині🇩🇪 американський🇺🇸 газ замість російського🇷🇺‼️Президент Дональд Трамп на зустрічі з канцлером Німеччини Фрідріхом Мерцем запропонував збільшити постачання американських газу та нафти та прописати це у торговельній угоді, яку зараз обговорюють США та Євросоюз. ЄС і раніше був готовий наростити закупівлі енергоресурсів у США, щоб зняти побоювання Трампа щодо торгового дефіциту, і зараз це може бути вигідним для Німеччини. Адже після спроби налагодити зв'язки з Москвою остання почала намагатися залучити американців до відновлення постачання газу до Європи через «Північний потік», що змусило Мерца розпочати боротьбу з цими планами.♦️Торгова угода була однією з головних тем під час першого візиту Мерця до Білого дому. За словами Трампа, він сподівається, що вона приведе до збільшення експорту американських енергоносіїв, і Мерц цьому буде. Я маю на увазі, вважаю, що це в основному визначатиметься Європейським союзом, але ви дуже велика частина цього». Президент наголосив, що намагається підтримати виробництва енергоресурсів у США та знайти для них нові ринки збуту. "У нас так багато нафти і газу", - сказав Трамп, додавши, що сподівається зробити їх "частиною нашої торгової угоди".♦️2024 р. ЄС закупив близько 51 млрд кубометрів ЗПГ із США, які забезпечили 45% європейського імпорту ЗПГ, що становило США були найбільшим постачальником. Росія продала вдвічі менше ЗПГ (25 млрд кубометрів), проте якщо її трубопровідні постачання газу впали з 2. зі 155 млрд до 40 млрд кубометрів, то експорт ЗПГ до країн ЄС за цей період подвоївся.♦️ЄС поставив завдання повністю відмовитися від російських енергоносіїв до кінця 2027 р., і Єврокомісія готує відповідний план, але низка країн цьому протидіє. Угорщина та Словаччина не хочуть відмовлятися від трубопровідних поставок, а Франція і Бельгія вимагають. юридичні та економічні обґрунтування.
👁 377 25-06-02 08:09
✳️ АСЕУ звернулася до Ради з проханням продовжити пільги для зеленої енергетики🔆 Асоціація сонячної енергетики просить продовжити дію пільгового ввезення генеруючого обладнання в Україну та касового методу нарахування ПДВ виробникам "зеленої" електроенергії після 1 січня 2026 року.📃 Лист-звернення адресовано голові парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данилу Гетманцеву. Під пільгове ввезення в Україну підпадають такі товари як: електрогенератори, інвертори, літій-іонні акумулятори та зарядні станції на їхній основі, а також сонячні панелі для діючих сонячних електростанцій (СЕС).💸 Як зазначили в асоціації, сума боргів перед виробниками е/е за "зеленим" тарифом перевищує 22 млрд грн.❇️ "Тому, за відсутності повної та своєчасної оплати за продану е/е, необхідність сплати податкових зобов’язань за відсутності джерел для їх сплати ставить виробників е/е в скрутне фінансове положення та може призвести до заборгованості перед бюджетом", – наголосили в АСЕУ.#Слава_Україні🇺🇦
👁 416 25-06-01 06:46
😄 Газ у Росії дорожчатиме на 20% на рік Російська влада обговорює можливість різкого підвищення цін на газ для промисловості, щоб залатати бюджет «Газпрому», який зазнає збитків через втрату європейського ринку. За планом чиновників, газові тарифи для промислових споживачів індексуватимуть на 10% двічі на рік.😕 Інформацію підтвердив директор Ради виробників енергії Дмитро Вологжанін. «Буквально вчора з боку Міненерго надійшла інформація: обговорюється підвищення ціни на газ на 10% у першому та четвертому кварталах кожного року», – розповів він. Це більш ніж удвічі перевищує поточний план уряду. Він передбачає індексацію газових тарифів для промисловості на 10,3% цього року, а потім на 10,6%, 9% і 7% відповідно у 2026–2028 роках. На стільки ж має подорожчати газ для населення – сумарно на 42,2% за 2025–2028 роки. З урахуванням індексацій за попередні три роки, накопичене зростання газових тарифів для громадян з початку війни досягне 76%.😵 Але цього замало для «Газпрому», який після початку агресії Росії проти України втратив дві третини експорту газу. У 2023 році компанія зафіксувала рекордний в історії чистий збиток – 629 млрд рублів, а минулого року втратила ще 1 трлн рублів на газовому бізнесі. За власними оцінками «Газпрому», через втрату європейського ринку в найближчі 10 років компанія отримає 15 трильйонів рублів від’ємного грошового потоку.#Слава_Україні🇺🇦
👁 467 25-05-29 07:02
🇺🇦🤝🇵🇱 ТОВ "Оператор ГТС України" домовився з оператором газотранспортної системи Польщі Gaz-System про подовження до 1 жовтня 2026 року гарантованої потужності на точці входу в Україну, повідомляє ОГТСУ📄 "ОГТСУ та оператор ГТС Республіки Польща Gaz-System продовжили дію гарантованої потужності на вхід до України в обсязі 6,0 млн куб. м (при температурі 0°C) і в обсязі 6,4 млн куб. м (при температурі +20° C) на добу до 1 жовтня 2026 року", - йдеться у повідомленні.🔁 Інтерконнектор з Польщею дозволяє пропонувати Україні максимальні потужності від 2,2 млрд до 2,3 млрд кубометрів газу на рік залежно від температури повітря.Польський напрямок є важливим для доступу до LNG-поставок з усього світу через польські термінали. Крім того, Україна може пропонувати свої потужності для зберігання газу та балансування ринку.📊 Гарантована потужність на точці входу в Україну із польської ГТС діє із 1 січня 2025 року. За даними ExPro Consulting, від початку року із Польщі Україна імпортувала 190 млн кубометрів "блакитного палива".#Слава_Україні🇺🇦
👁 403 25-05-28 06:08
🧑🏼‍💻 Експрес-аналіз «ЕнергоБізнесу»🇦🇿 Знову Азербайджан. Знову газ?🔝 Минулого тижня в Азербайджані з офіційним візитом перебував міністр закордонних справ України Андрій Сибіга. У Баку він провів серію важливих переговорів – як на політичні, так і на економічні теми. Для нас найбільш цікаво те, що обговорювалося інвестиційне та енергетичне співробітництво. Причому порушувалися такі питання, які вже викликали дуже болісну реакцію в російському медіа-просторі.🛢 Як зазначено в офіційному пресрелізі, «окремою темою зустрічі стало співробітництво України та Азербайджану в енергетичній сфері, зокрема реалізація спільних проєктів, які дозволять посилити енергетичну незалежність і стійкість України та всієї Європи. Завдяки найбільшим газовим сховищам у Європі Україна готова стати енергетичним хабом для Азербайджану в регіоні».🛢 «Як і ЄС, ми розглядаємо Азербайджан як ключового контриб'ютора в енергетичну безпеку Європи та готові зробити свій внесок у це через нашу експертизу в транзиті і завдяки нашим газовим сховищам, які є найбільшими в Європі. Україна готова стати ключовим енергетичним хабом для Азербайджану в Європі», – написав Андрій Сибіга на своїй сторінці у Facebook.🛢 Сибіга підкреслив, що Азербайджан є надзвичайно важливим партнером для зміцнення української стійкості, передусім енергетичної, а також для адвокації України та її зусиль із досягнення справедливого й стійкого миру серед тюркських та ісламських країн: «Про все це в деталях я говорив на кожній зустрічі. Передусім з президентом Азербайджанської Республіки і другом України Ільхамом Алієвим. Особисто подякував за принципову позицію у питанні поваги до територіальної цілісності та суверенітету України. Окремо – за гуманітарну та енергетичну підтримку з боку Азербайджану з перших днів повномасштабного вторгнення і в найважчі зими, за прихисток для українців, оздоровлення наших дітей і відновлення Ірпеня».🛢 Як бачимо, маємо повний набір подразників для Росії. З якою останнім часом у Азербайджану, м’яко кажучи, не складаються відносини. І згадка про російську агресію тут – навіть не найважливіший чинник. Йдеться (знову, вже не вперше) про будівництво нафтогонів і газогонів із Каспійського регіону через Туреччину та Україну до Європи.🇹🇷 Роль Туреччини як фактичного власника Чорного моря цілком вписується у світогляд Анкари, Баку та Пекіна. Каспійський газ і нафта (виробники – Азербайджан, Казахстан і Туркменістан) повністю знищують монополію російського газу в Євразії. Його купуватиме лише Китай – і то зі знижкою.🇮🇷 Крім того, після послаблення санкцій, до цього проєкту (який повністю в інтересах європейців) цілком може долучитися і Іран. А це третя країна у світі за обсягом запасів газу. Результатом усього вищезазначеного стане повний крах бізнес-моделі Росії, всієї політики газової дипломатії Кремля, яка будувалася з початку 2000-х років, без можливості її відновлення. І, як вважають російські аналітики, Вашингтон теж грає на цій катастрофі, бажаючи викупити за безцінь трубопроводи, а в перспективі – й повністю «Газпром».🇺🇦 Картина, як бачимо, вимальовується грандіозна. А переговори України з Азербайджаном у ній – лише одна з важливих деталей. Так само, як і те, що цими днями Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), ухвалила рішення про погодження надання Оператором ГТС України спільного продукту послуг транспортування разом з операторами газотранспортних систем Республіки Болгарія (Bulgartransgaz), Грецької Республіки (DESFA SA), Республіки Молдова (VestMoldTransgaz SRL) та Румунії (Transgaz SA).🔹 Це рішення передбачає проведення єдиного аукціону для розподілу потужностей на всіх точках Трансбалканського коридору за маршрутом транспортування природного газу з Греції до України – орієнтовно 3 млн кубометрів на добу.#Слава_Україні🇺🇦
👁 438 25-05-26 06:47
🇩🇰 У Данії під час планової перевірки друкованих плат, які мали бути встановлені в обладнання для енергопостачання, виявили невідомі електронні компоненти😎 Не пояснені електронні компоненти були виявлені в імпортному обладнанні для енергомережі Данії, повідомила промислова група Green Power Denmark. Зараз триває розслідування, щоб дізнатися більше. «Йдеться про друковані плати, які мали бути частиною компонентів для енергопостачання, – сказав технічний директор Green Power Denmark Йорген Крістенсен. – Ми не знаємо, наскільки це критично і чи стоять за цим злі наміри».👀 Інцидент збігся з посиленим міжнародним інтересом до потенційних загроз безпеці критично важливої інфраструктури, такої як енергетичні мережі. У США та деяких інших країнах вже навіть готуються заборонити використання багатьох китайських електронних компонентів в енергетичному обладнанні.⚠️ Нещодавно агентство Reuters повідомило, що американські чиновники в сфері енергетики виявили несанкціоновані комунікаційні пристрої в сонячних інверторах і батареях китайського виробництва, які потенційно могли обходити міжмережеві екрани й дестабілізувати енергомережі.🚮 Крістенсен відмовився вказати, з якої країни походить обладнання, хто проводить розслідування або розповісти про можливості компонентів, зокрема, чи були вони призначені для обладнання сонячної енергетики. Він лише зазначив, що компоненти були виявлені нещодавно під час планової перевірки друкованих плат, які мали бути встановлені в обладнанні для енергопостачання.🈯️ Друковані плати могли бути розроблені для різних цілей, що могло б пояснити наявність додаткових компонентів, але Крістенсен наголосив, що їх не слід встановлювати в обладнання, призначене для енергетичної інфраструктури. «Можливо, у постачальника не було злого наміру. На даний момент ми не можемо сказати напевно, але це не змінює того факту, що цих компонентів там не повинно бути», – сказав він.#Слава_Україні🇺🇦