ТЕСТ ЗАЛУЖНИМВарто було генералу Залужному розповісти журналістам про те як до нього у ставку ломилася з обшуками СБУ (як раз тоді коли ЗСУ звільняли Харківщину) та що контрнаступ літа 23-го провалився бо влада не дала достатньо ресурсів (про те що у Залужного забрали половину військ, роком раніше розповіло видання «Нью Йорк Таймс»), як стрічка сказилася. З усіх шпарин полилося який Залужний нездара, що і про напад росіян він не попереджав, і дисертацію він захистив неправильно, що і Харківщину та Херсон звільняв не він, та й взагалі – хто він такий?! У хід пішло все – штатні пропагандисти, ботоферми, прихильні до зелених військові та лідери думок… Залучили навіть «хороших русскіх» з числа тих, що черпають інформацію про Україну з Фонду Стерненка і подібних. Те що відбувається – це очікувана реакція Зеленої влади на того кого вони вважають своїм противником. Треба розуміти, зелені свято переконані в тому що у 2019 році Порошенка вони перемогли тому, що разом із своїми союзниками та прихильниками змогли завалити команду Порошенка потоками інформаційного бруду. Ви знаєте всі ці тези – убив брата, «мільярд Яценюка», «мальдиви», «свинарчуки» тощо. Нині коли організатор більшості акцій проти Порошенка комбат Семенченко посмакував буцегарнею, а жодне зі звинувачень проти «свинарчуків» не доведено у суді, стало очевидно, що все то була брехня та нісенітниця. Проте. Вся та брехня впала на благодатний грунт, до появи якого як раз зелені не мають жодного стосунку. Це класова ненависть. Зелені і їхні прихильники змогли гарно зіграти на тому факті що Порошенко – мільйонер і що таким він став у «лихі 90-ті». Пофіг, що корпорація Порошенка наразі – найвідоміший у світі український бренд, який дає роботу тисячам людей, платить величезні податки і витрачає шалені кошти на гуманітарні проєкти. В людях активували опцію «він багатій». Все, далі ніхто нічого не хотів чути. Але це заслуга не зелених. Вбивання в мозки українців класової ненависті до багатіїв, це результат роботи 70 років радянської влади. І вся ця класова ненависть так само легко може спрацювати проти самого ж Зеленського. Бо він такий самий мільйонер, який основні свої статки заробив розважаючи тих самих олігархів на корпоративах. І не тільки. Зеленський сам розповів як він розважав Медведєва з Януковичем у сауні. Додайте суди Міндіча і «двушечки на Москву»… Проте всього цього зелені явно не розуміють. Знову таки, пригадую Зеленського – мислити стратегічно йому нема коли. Зелені політтехнологи свято переконані, що стабільність їх перебування у владі залежить виключно від кількості медійних лайнометів. Що головне, кожного хто створює конкуренцію Зеленському якісно виваляти в медійному лайні – і вуаля. Проте. Новіша історія України, від 1991 року по сьогодні, свідчить, з українцями такий метод працює далеко не завжди. Бо так само як зараз зелена влада, намагалися діяти прихильники Януковича у 2004 році. Проте повалити підтримку Ющенка їм не вдалося, довелося вибори фальсифікувати, а далі ви знаєте. Зелені показали, коли ідеться про їхню владу, з багном вони змішають будь-кого. Залужний вчасно вивів бригади на бойові рубежі, всупереч діючому законодавству? Залужний зламав план Москви про «Київ за три дні»? Залужний звільнив Харківщину, район Лимана та Херсон і після нього не було нічого подібного? Та пофіг! Якщо треба, ЗЕботва з кожної праски волатиме що Залужний нездара, ухилянт і правильно зробили що звільнили. Всі вчинки будуть знецінені і заплямовані. Хоча, якби Залужний пристав би до Зеленського, ті самі люди зараз ліпили б з нього Бонапарта, Мольтке та Ейзенхауера водночас. Вже повірте. І от суспільство зараз перед вибором – повірити чи відкинути наклепи ЗЕботви. Це – тест який українці мусять пройти. Здатні вони відкинути побрехеньки влади, чи українцями можна маніпулювати? Якщо друге – невдовзі нам доведуть що росіяни то братський народ і взагалі вороги – то Польща і США. Бо якщо свідомість мас зумовлюється виключно кількістю лайнометів, то…
Шикарний документ оприлюднив депутат Ярослав Железняк. Виявляється, власники ТГ-каналів "Times of Ukraine", "Україна Онлайн" та "Інсайдер" уникають мобілізації через те, що перебувають...Па-бам! Всі вони перебувають у запасі Служби безпеки України. Я нагадаю що всі три ТГ-канали відомі тим, що перманентно старанно вилизують владу Зеленського і вивалюють в багні опозицію взагалі і Петра Порошенка особисто. Перелічені ТГ-канали регулярно публікують побрехеньки штатних пропагандистів влади на кшталт Олещука та Гладких, перепощують брехні ведучих каналу "Ухиляндія", вибачте "Ісландія" Іванова та Петрова тощо. До речі, згаданий пропагандист влади Вова Петров донедавна косив від армії на кладовищі - був оформлений працівником Національного військового меморіального кладовища. І досі ніхто не відповів як уникає мобілізації пропагандист Золкін. Додам від себе, я давно звернув увагу на той факт, що в низки блогерів, стрімко позеленівших після початку повномасштабного вторгнення, синів та чоловіків дивним чином теж не турбує ТЦК. Й натомість - на початку вторгнення мене з ТЦК смикали навіть коли я вже був під Бахмутом у 72-й. Призвати намагалися навіть літнього Тараса Чорновіла. Ну, наші ж ТГ-канали владу не вилизують.
Несподівано. Але приємно. Якось дивно вийшло, я маю кілька медалей та Прикордонний хрест за АТО. І кілька грамот за повномасштабку. "За оборону України"... Київщина... Слобожанщина... Бахмут... Вугледар... Навчальний центр, де я навчаю пілотів на БПЛА... Відрядження... 20+ бригад ЗСУ де воюють мої випускники... Запишу сюди ще роман "Пташники", написаний на фронті пальцем по смартфону. Роман про операторів БПЛА, написаний оператором БПЛА. Зустрів вже кількох курсантів, які розповіли що пішли на рекрутинг бо прочитали "Пташників" - і треба ж таке, автора зустріли прямо на БЗВП... Певно, за це все. І так. Спеціально для... не надто хороших людей, які заходяться глузувати, мовляв "відзнакою президента" нагородили критика Зеленського. Трактую подію так - Володимир Зеленський задоволений всім що я роблю - від навчання зовнішніх пілотів БПЛА до роману "Пташники" і цього блогу. Відтак, всі кому моя діяльність не подобається - російське ІПСО і московські посіпаки. Як всі хто не згоден з рішеннями самого. І хай їм :)
ЩО СТАЛОСЯ 4 РОКИ ТОМУ?Щоразу як мова заходить про початок повномасштабного вторгнення, у мене враження ніби я повертаюся в дитинство. Тоді я чув про початок війни і про те що країна до нього була неготова, а верховний правитель не вірив власній розвідці що ворог нападе. Нескладно здогадатися що ішлося про 22 червня 1941 року і про те що Сталін не вірив у напад Гітлера. Проте... Минули роки, вийшли книжки Віктора Суворова та інших дослідників, і нині ми знаємо до СРСР готував масштабну атаку на німецькі війська, але Гітлер встиг раніше. Тепер "були неготові бо не вірив" я чую щоразу як заходиться про початок повномасштабного вторгнення. Нам навіть не треба знати секретних даних - достатьно згадати. Хіба перед повномасштабним вторгненням у нас говорили про масштаби загрози? Та якби така дискусія була, уздовж річки Тетерів (вона тече паралельно кордону, південніше Чорнобильської зони) був би збудований повноцінний укріпрайон заповнений військами. Натомість практично вся "Слуга народу" волала "Війни не буде - то Омерика гробить нашу економіку", а сам Зеленський сказав історичну фразу про травневі шашлики. Очевидно, вище керівництво країни і президентська фракція у напад Росії... скажимо так, не вірили. А водночас... Щойно британське видання "Гардіан" оприлюднило матеріал де заявило - українські генерали знали про загрозу нападу. Ба-більше, генерал Залужний намагався довести, що загроза вторгнення реальна. Ба-більше, британці повідомили, що Залужний наказав низці підрозділів висуватися до кордонів, хоча головком не мав на те права, бо президент України ще не віддав відповідних розпоряджень. Британці процитували фрази українських генералів, що їх могли віддати під суд за такі пересування військ, бо то було перевищення службових повноважень у чистому вигляді. Практично, видання "Гардіан" підтвердило слова генерала Найєва з його інтерв'ю. Так, до ранку 24 лютого 2022 р. командування ЗСУ ні чорта не могло зробити для захисту України, бо не мали на те законних підстав - наказу президента України на застосування сил і засобів ЗСУ і постанови ВР про впровадження Воєнного стану. Ці документи з'явилися лише 24 лютого 2022 р. Тобто пересунувши війська до кордонів Залужний і група генералів свідомо пішли на порушення законів. За інших умов їх за це заарештувати мусили. Але саме от ці дії Залужного Україну врятували. Зразу зауважу, кожне слиняве рило яке заявить мовляв "генералам накази не потрібні, бо треба країну захищати" - баньте не думаючи. Бо закликати ігнорувати закони України може тільки ворог. Реальна розмова - чому таких законів вчасно не було. Доречне питання. Якщо висувати війська Залужному наказав Зеленський - чому він свій наказ не підкріпив наказом і не легалізував дії генералів? Чому, чорт забирай, не було наказано керівникам адміністрацій на місцях готувати евакуацію? Але й це не межа. Видання "Гардіан" повідомило, що не тільки Залужний готувався до війни потайки. За "Гардіан", тим самим займався... керівник ГУР генерал Буданов. "Гардіан" стверджує, що Буданов мав інформацію про вторгнення росіян зі своїх джерел і приготував спецпідрозділи ГУР для відбиття російського десанту на Гостомель. І от це вже за межею. Бог з ним із Залужним, але Буданов - особа наближена до Зеленського, його родина дружить з Марією Левченко, особистою секретаркою Зеленського. Якщо ТАКА людина мусила потайки готуватися до війни і не могла достукатися до президента - я не розумію що взагалі робилося в ОП. Написане "Гардіан" прочитав весь світ. "Гардіан" - почули. Офіс Зеленського на це... промовчав. І це опускаємо низку інших фактів, як то - Зеленського попереджав особисто керівник ЦРУ, росіяни везли до Києва парадну форму, а росгвардія - кийки та щити. Сепаратист Паша Губарєв в інтерв'ю розповів що його підрозділу ставили задачу зайти у Київ (!!) і зачистити загони "Правого сектору" (!!!). Тощо. Що все це означає? Як це скласти в єдину мозаїку? Наразі відповіді нема. Але відпровідь буде. Обов'язково. Свого часу.
Звичайне зелене лицемірство. Зелені дуже люблять корчити з себе патріотів і просторікувати як вони переймаються проблемами фронтовиків. Але от - канал пропаЗЕндиста, який колись розповідав про "ЗСУ обстрілює мирних мешканців", а щойно ховався від мобілізації на військовому цвинтарі, закидає генералу Залужному зв'язок з Москвою. Залужному. Завдяки якому НЕ стався "Київ за три дні". За якого ЗСУ реально йшли вперед і визволяли Українські землі.Чому? Просто тому, що вони можуть. Хіба то вперше? Саме такі істоти писали мені під Вугледар (пілоту БПЛА): "Щось ти сильно чистий - мабуть не на фронті". Саме такі мішають з багном Валеру Прозапаса - учасника АТО, який на фронті з перших днів. Тощо.Байдуже! Як би ти не воював, і що б не зробив для України - тебе ЗЕботва звинуватить в роботі на Москву, просто тому що мислиш не як вони. Яка різниця? Треба - обіллють брудом ще й Залужного во ім'я Боневтіка Найвпливовішого. Цим не треба обурюватися. Треба просто завжди пам'ятати - вони такі. Іншими не бувають.
В Москві музей історії ГУЛАГу вирішили перетворити на музей пам'яті, присвячений жертвам "геноциду радянського народу вчиненого нацистами під час Великої Вітчизняної війни". Власне, сам музей ГУЛАГу не працює від листопада 2024 р. Його тоді закрили через порушення пожежної безпеки (не смійтеся). Тепер - вирішили. Упевнений, в московському "Музеї пам'яті" будуть цілі відділення присвячені "жертвам українських нацистів" - тобто руху ОУН-УПА. І про жертв "Литовських нацистів" та "Латиських нацистів" - тобто лісових братів. І про "фінських нацистів" - обов'язково, пофіг що не фіни вломилися в совок, а навпаки. І "кримськотатарських нацистів" - недаремно ж виселили? І "польських нацистів" - не забудуть же діяльність Армії Крайової у Західній Білорусі. А от про Катинь там не буде. І про Биківню не буде. І про Харківський лісопарк. І про репресії у Західній Україні у 1939-1941 рр. Про Голодомор - й поготів. Москва знову переписує історію - під лекала сталінсько-брежневського совка. Що це означає? Тільки одне. Де забувають про ГУЛАГ - постає ГУЛАГ. Москва думає що вона псує мвйбутнє нам. Але наше майбутнє буде дивовижне. А їхнє - ні. Я гарно пам'ятаю часи коли з совка тікали на Захід, а не навпаки. ГУЛАГ здатен зламати багато доль. Він не здатен створити ефективне суспільство. Тільки рабовласницьке. І ще ГУЛАГ стабільно перемелює своїх творців. Доведено історією.
Як мені це подобається! Любима українська телеведуча Скабеєвої Наталка Мосейчук вже бачить "майбутніх Міндічів, Рокет, Сизигмундів" - але упритул не бачить Міндічів, Рокет та Сизигмундів нинішніх. Не бачить так само, як не бачить того чиїм діловим партнером був Міндіч протягом багатьох років, хто гостював у квартирі Міндіча, і хто призначав Сизигмундів, Алі-Бабів та інших персонажів. Наталка Мосейчук, бачте, щиро переймається за наївного недосвідченого генерала Залужного, якого топить його оточення. Вдумайтеся! За генерала! Який пройшов всі щаблі від курсанта до головнокомандувача. За генерала, який командував батальйоном, бригадою, військами оперативного командування, збройними силами України! Генерал не кривлявся зі сцени і не генерував дебілізуючий гумор. Генерал не тішив Януковича з Медведєвим у сауні. Генерал вирішував питання забезпечення своїх частин житлом, харчами, технікою, паливом тощо. Генерал воював, чорт забирай! Але Мосейчук - переймається. Цинічно і лицемірно. Типово, по-зеленому.
На колишнього лідера сепаратистів ДНР Пашу Губарєва в Таганському суді Москви склали протокол "за дискредитацію російської армії". Якщо далі так піде, Паша має всі шанси обжити камеру по сусідству з Гіркіним - надовго. Причина відома. Після того, як на Донбас замість клоунів-сепаратистів прийшли серйозні дяді з Кремля, Пашу викинули звідусіль і все що йому лишається це потрохи тявкати в інтернеті. Але в російському інтернеті можна дотявкатися. Губарєв вже не раз заявляв про величезні втрати окупантів в Україні і про те шо війну треба завершувати. І не тільки. От і наздогнало. Сподіваюся - не востаннє. Взагалі, до сказу цікаво спостерігати за долями сепарів зразка часів АТО. Гіркін - сидить. Командир банди "Спарта" (після Мотороли) "Воха", пропагандист Татарський і найманець "Іспанець" - від'їхали на страшний суд. Пропагандист Полинков - заарештований за дезертирство. Пропагандист Альохін - у списку іноагентів. Нарешті (моє улюблене) - сепаратистка Татьяна Монтян перебуває в списку терористів та екстремистів. Дещо краще виглядає колишній МММшик Пушилін, хоча очевидно - тримають його як зіц-голову Фунта, аби з часом на нього списати всі провали російської адміністрації. Мав шанси присісти цього літа - через ситуацію з водою. Але зорі зійшлися інакше. Ну, всьому свій час. Все просто. Коли Москва розпалювала війну - їй у великій кількості були потрібні клоуни, здатні волати про імперію, "єдіную Русь" та про подібну лапотну маячню. Коли ж прийшли серйозні дяді - клоуни більше нікому не потрібні. Клоунів позбуваються.
ПОГОДА ПРОТИ ЗЕЛЕНИХЗійшов сніг - зійшли дороги. Це - нова проблема з якою стикнулася влада. Так сталося, що проятягом останніх кількох днів я за кермом подолав багато сотень кілометрів по Україні. Я підтверджую - дороги розтанули разом зі снігом. Дороги стали протитанковими, і це спостерігається по обох берегах Дніпра. А це означає, що на наших очах розтанув міф, яким зелень годувала нас весь період перед війною - про "Велике будівнициво" і про те що "Зеленський побудував дороги". Так, щось побудувава. Дороги і до Зеленського будували. Які дороги побудував Зеленський, зараз вам розкаже кожен водій. І отому, зелені витягли наступну мульку - мовляв завдяки "Великому будівництву" ми чотири роки не знали проблем з дорогами. Не знали проблем? Точно? Ну, хай. Але. Якщо зелені забажали згадати минуле, я так само маю що згадати. По-перше, я згадаю що масовий ремонт і будівнициво доріг було розпочато не командою не Зеленського, а Петра Порошенка. Урядова програма "Капітальний ремонт доріг 2018 - 2022 рр." була розпочата у 2018 р. і запланована до 2022-го. Чули? До 2022-го. А у 2022-му "Велике будівництво" завершилося. Тобто, хвалене зелене "Велике будівниуцво" це прихватизована зеленими 3рядова програма команди Порошенка. Тут я пригадаю "по-друге". За Порошенка до будівництва доріг допускали всіх хто відровідав умовам тенедру. Навіть якщо фірма будувала 6-7 км. За "Великого ж будівництва" умови виписили так, що будувати змогли лише ЧОТИРИ фірми. Як нам там казали? Це тому що тільки ці фірми можуть побудувати дорогу яка стоятиме довго? Тепер ми знаємо, що "довго" по-зеленому, це до першої суворої зими. Саме через це в народі дорожну кампанію зелених охрестили "велике крадівництво".Бо давно помічено. Де відкритий конкурс - там якість. А де умови конкурсу виписують "під своїх" про якість можна забути. Це й сталося, зрештою. Про минуле можна багато пригадати. Але все це мало важить. Бо люди міркуватимуть так. Нам обіцяли дороги? Обіцяли. Нам що побудували? Лайно. Висновок який? Нас обдурили!!!І саме на стимулюванні отаких от настроїв зелені свого часу стали владою. Але як кожен брехун, зелені постійно забувають, що брехати іноді перешкоджають цілком об'єктивні причини. Наприклад - погода.
ЧОГО ХОЧЕ БУДАНОВ? Стаття на «Українській правді» «Генерал в Офісі» про перші кроки нового голови ОПУ Кирила Буданова, викликала украй неоднозначну реакцію навіть серед прихильників влади. Фразу «Біля президента завжди є людина, яка йому пи*дить, що всі навколо вороги. Раніше цим займався Андрій Борисович, зараз – Литвин» процитувала Скабеєва, чим викликала гучне обурення серед прихильників Зеленського. У статті справді згадувалося, що радник президента по комунікаціям Дмитро Литвин регулярно вдуває у вуха Зеленського тези, мовляв, навколо всі вороги і всі мріють повернути Зеленського назад у КВК, бажано в самодіяльності якоїсь з буцегарень. У цьому нема нічого дивного. Литвин колись заявляв що Україні вигідно розпустити армію, а ще колись він нахвалював Януковича. Відомо також що Литвин щиро і безкомпромісно ненавидить Петра Порошенка і всіх хто наважується критикувати Зеленського. Яка параноя панує в голові Зеленського з таким радником по комунікаціям, здогадатися не важко. Але не про Литвина мова. Стаття на УП по суті малює безрадісну картину. Буданов за місяць перебування на посаді ніяк не змінив кадровий склад ОПУ, взагалі не контактував з Верховною радою і вкрай нечасто буває в Україні. У статті прямо говориться, що основна задача Буданова – переговори із Заходом. Мовляв, саме для цього Зеленський його й призначив. Взагалі, у статті повідомлено, що крім Литвина, з відставкою Єрмака різко зріс вплив Олега Татарова – ще одного діяча часів Януковича. У той час як Буданов… займається взагалі не своєю роботою. Якось постійно лишається поза увагою той факт, що і Єрмак, і Буданов ведуть переговори від імені президента України, не маючи на те жодних повноважень, крім (можливо, але не факт) наказу президента. Бо керівник офісу президента не має законних підстав займатися зовнішньою політикою. Керівник ОПУ має гострити для президента олівці, забезпечувати кавою і керувати прибиральницями та кур’єрами. Те, що за Зеленського керівник ОПУ перетворився на такого собі «віце-президента», говорить в першу чергу про слабкість самого Зеленського, який постійно передає частину повноважень своєму офіс-менеджеру. Цікаво, а чому не якомусь електрику зі штату ОПУ? В таких умовах складається враження, що Зеленський використовує Буданова, аби його коштом підняти свій власний рейтинг. Бо Буданов не зможе підписати ніякого документу з представниками Заходу – повноваження підписувати такі документи має лише президент. Тобто, виходить так. Якщо Буданов домовиться – лаври здобуде Зеленський. А якщо Буданов не домовиться – його викинить з ганьбою, звинувативши у всіх смертних гріхах. І тим Зеленський позбудеться одного з конкурентів на виборах, опитування стабільно малюють Буданову доволі високий рейтинг. То правда, Буданов старий знайомець Марії Левченко – особистої секретарки Зеленського з часів «Кварталу». Але кидати старих знайомців для Зеленського – норма, згадаймо долю Богдана, Рябошапки та Ваганяна. Проте. Чи розуміє все це сам Буданов? Я думаю – розуміє. Буданов все ж таки довго керував одною з найпотужніших українських спецслужб – Головним управлінням розвідки Міноборони. Він точно орієнтується в розкладах внутрішньої політики і знає про Зеленського багато такого, про що давно забув сам Зеленський. Тоді чому ж Буданов погодився на таку невдячну роль? На мою думку, причина в тому, що Буданов справді бажає перйти у велику політику, але не завдяки Зеленському, а всупереч. Буданов діє як досвідчений розвідник – тихо і непомітно. Не міняє кадри, а вербує їх. Заміна кадрів станеться пізніше. Приблизно так на посадах голови ФСБ та прем’єра Росії діяв колись Владімір Путін. Якщо це припущення вірне, Зеленському треба боятися не опозиції, а як раз таки Буданова. Бо за якийсь час Зеленський має всі шанси перетворитися на іграшку в руках свого голови ОПУ, та таку, що часи Єрмака йому здаватимуться санаторієм. Чого насправді хоче Буданов – дізнаємося невдовзі.