Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Печера Дракона
Added 14 Jul 2024

Печера Дракона

@dragonspech
Number of subscribers: 36 253
Photos: 4,610
Videos: 44
Links: 4,650
Description:
Канал Дмитра "Калинчука" Вовнянка, блогера і письменика. Політика, економіка, історія, література - потрохи про все. Мій контакт: [email protected]

👥 Number of subscribers

36 253
Average/Day:: -55
Average/Week:: -287
Average/Month:: -602

👁️ Average views per message

8 801
Average/Day:: 9,130
Average/Week:: 6,544
ERR: 24.28%

📊 Messages per Day

2.7
Last day: 1
Week average: 3.1
Average per day: 2.7

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

👁 6,600 25-09-25 17:06
​​Новина від якої в мене сьогодні був шок і розпач. Мій роман "Пташники", про пригоди операторів БПЛА на сучасній повномасштабній війні, увійшов до довгого списку літературної премії Книга року ВВС-2025. Всього номіновано 15 творів.П'ятнадцять авторів - і з ними я... Для мене це подія в яку я досі не можу повірити до кінця. Коли біля Бахмуту, на бойовому чергуванні, перечікуючи обстріл у підвалі, я набирав на смартфоні перші глави цього роману, я й думки не мав що мій твір буде номіновано на Книгу року ВВС. Зараз це реальність. Я дуже хотів аби люди дізналися про деталі роботи операторів-дронарів. Про їхній внесок в справу захисту України. Про роботу де доводиться поєднувати мужність з гарним знанням техніки. А ще - про волонтерів. Про виробників. Про всіх хто створює і вдосконалює українську дронерію. Це відбувається.І ще. 25 - 28 вересня в Києві на ВДНГ (просп. Академіка Глушкова 1) проходить літературний фестиваль "Книжкова країна". У суботу 27.09. О 16-00. Буду радий зустрітися з вами усіма. Буду підписувати книжки. Буду відкритий для спілкування. Ласкаво прошу!
👁 22,800 25-09-21 15:56
​​Заснована Катериною Гандзюк агенція громадянської журналістики "МОСТ" повідомила, що 317 000 кв. м. антидронових сіток по ціні 6,3 мільйони грн. Херсонська обладміністрація (голову якої призначив Зеленський) придбала у луцької ФОП Наталії Борщевич, якому лише три місяці. Бо доти мадам Борщевич була вебкам-моделлю і виставляла в мережу порно-відео за своєї участі. Навіть потрапляла за це під кримінальне впровадження. Тут одне з двох. Або, вебкамщиця нарешті прийшла до успіху та знайшла собі багатого "папіка" який через її ФОП розпилює бюджетні кошти. Або - працьовита дівчина накопила собі стартовий капітал у дещо креативний спосіб, і тепер чесно працює. Ще й зміцнює обороноздатність країни. Навіть не сумніваюся, якщо скандал не загасне, влада буде поширювати саме другу версію. У влади достатньо блогеринь потужністю у 100-200 лайків, які заходяться волати: "Ну й що що вебкамщиця? Зеленський оно за кордоном Україну з порноактрисою порівнював і кіно знімав на московські гроші. А нині - орел! Усвідомила дівчина, працює! Які претензії?!" Та нуль претензій, насправді. Якщо тільки не з'ясується, що правдива таки перша версія і на обороні країни тупо тирять гроші. Бо я пригадую як деякі блогерині доводили що яйця по 17 грн - це об'єктивна реальність і благо. А от щойно САП передала до суду справу про крадіжки на харчах в МО. Цікаво - тут таке не повториться?
👁 6,280 25-09-07 18:36
​​Українські дрони убивають економіку агресора. Ворог б'є по наших містах. Ворог відкидає всі обмеження і діє максимально цинічно з безжально. Такому остервенінню ворога існує просте пояснення - сухі цифри економічної статистики. Експортні доходи від енергоресурсів за півріччя для Росії впали на 20% (п'яту частину). ОПЕК щойно збільшив видобуток нафти в світі - і вже анонсував нове збільшення у жовтні, що звісно знову обвалить ціни. 20% нафтопереробних потужностей Росії виведені з ладу. Бо з ними, з Кубанню та з Далеким Сходом - на соцмережах заговорили про дефіцит пального у Московській області! Явно незабаром той час коли в чергах за пальним стане Москва. Зростання цін на пальне - це зростання цін на харчі та на все інше. а враховуючи, що в Росії поглиблюється бюджетна криза... А попереду - зима. Українські дроноводи б'ють і б'ють. Знову і знову. 5 вересня запалав (вкотре) Рязанський НПЗ. Що палає часто, це дуже добре. Значить не скоро відновиться. Слабке місце російських НПЗ - обладнання, значна його частина куплена в Європі і докупити його не вийде - бо санкції. Китайці таке не роблять - вони теж купують у Європі. Тому чим більше прильотів... Того ж дня запалала нафтобаза в окупованому Луганську. Це дуже добре, бо з тих потужностей живляться не тільки транспорт окупаційної адміністрації, а й транспорт армії-агресора. Сьогодні українські дроноводи атакували Ільський НПЗ у Краснодарському краї. Паралельно призупинили роботу російські аедророми у Москві (Жуоквський), У Новгороді та у Волгограді. І зовсім веселе. Під час чергових переговорів між лідерами Європи і Трампом, Трамп наїхав на Європу, мовляв, чого вона купує нафтопродукти у Росії? В Україні натяк Трампа зрозуміли правильно. І знову врізали по нафтопроводу "Дружба" по якому нафтопродукти отримують Угорщина та Словаччина, лідери яких дуже дружать з Трампом. Ну, Словаччина з Угорщиною - вони ж у Європі? Правда? Підрозділи ракетних військ (!!) та Сил безпілотних систем здійняли в повітря лінійно-виробничу діспеччерську станцію на магістральному нафтопроводі "Стальний кінь" що входить до комплексу нафтопроводу "Дружба". Хай палає. Ми знаємо про подвиги дроноводів що б'ють на далекі дистанції. Їхня робота у ЗМІ та у всіх на вустах. Але водночас тисячі екіпажів БПЛА працювали по всьому фронту. Зовнішні пілоти БПЛА з бригад ЗСУ в режими нон-стоп розвідували, корегували артилерію, давали цілевказання ракетам і дронам, скидали на ворога броєприпаси, атакували дронами камікадзе. І так - безперервно. Раз за разом. Цілодобово. Аби показати роботу зовнівшніх пілотів БПЛА я написав мій художній твір. Дмитро КАЛИНЧУКПТАШНИКИ. Роман про пілотів БПЛА і про війну дронів. Про тих хто боронить українське небо і хто щодня атакуж ворога з неба.
👁 6,850 25-09-04 16:51
"А ти чув що Путін хоче жити більше 150 років?!" - запитують мене в приватних повідомленнях. Чув. І дуже-дуже цьому радий. Чому? Бо я дуже хочу аби пуйло прожило 150 років. Але за умови що останні 77 років життя він проведе в готелі "У діда Лук'яна", в апартаментах на харківській Холодній горі або на львівських Бригидках. Хто вам сказав що всі ці роки він має бути каганом Росії? Життя бентежне, знаєте. Грос-адмірал Редер коли отримував перший адміральський чин, теж не здогадувався що доведеться топтати буцегарню, як нацистському злочинцю засудженому в Нюрнбергу. Це, по-перше. А по-друге, повторюю, я дуже радий що пуйло хоче дожити до 150 років. Знаєте чому? Бо той хто хоче довго жити, ніколи не кинеться випалювати світ ядерними ракетами. Бо воно хоче ЖИТИ! А значить хоче аби його доньки жили. А значить він ніяк не бажає він жити з нащадками виключно в Росії, насолоджуючись нуклідами та ренгенами. Не хоче стати ціллю N1 для всього світу. Я гарно знаю це по фронту. Людина яка не змирилася зі смертю і не стала переконаним фаталістом, завжди зайнята самозбереженням. Таких абсолютна більшість. І це нормально. Людина хоче жити, смерть її лякає. Пуйло суто випадково відкрив свій головний страх - він боїться смерті. А значить, він до останнього буде чіплятися за життя. Це дає всім нам неабиякий шанс. На жаль - не 100%-й. Просто тому, що важко передбачити як поведеться скажений.
👁 16,400 25-09-02 17:18
Зелена влада, яка не надала допомогу Парубію, заходилася виправдовуватися у найбільш дебільний спосіб. Їхня ЗЕботва здійняла лемент: "А чого Порошенко Парубію охорону не надав - він же багатий?!" Ну тобто за законом надавати охорону мусить держава, але... Повторюється історія з КОВІДом. Чому, мовляв, в Україні вакцини нема - а думали що Порошенко психане і всю Україну "Пфайзером" забезпечить! Так от, ЗЕботва пішла далі і почала верещати "а Порошенка на вшануванні пам'яті Парубія сорок охоронців охороняло - бачте, Парубію він зажав!" І аби підтвердити свої слова, ЗЕботва виклала відео. Сорока охоронців... Подивіться уважно цей ролик "Порох-баба і сорок охоронців". Нескладно помітити, що в "сорок охоронців" ЗЕботва записала перехожих, журналістів, депутатів Чийгоза, Геращенко і Павленка. І на біс Марину Порошенко! Подивилися? А тепер порівняйте з отим взводом охорони, з яким по Книжковому Арсеналу пересувався Зеленський! Аж в черзі стояв за дідусем... на фотках з ОПУ. Відчуваєте різницю?
👁 14,500 25-08-20 07:13
​​Вчора на суді по санкціях проти Петра Порошенка з'ясувалося, що Зеленський має всі підстави оголосити себе в межах України імператором галактики. Бо за твердженнями представників офісу ЗЕ президент має право накладати санкції на будь-кого просто з власного бажання. Тої... Превентивні - аби дисциплінувати. Які унеможливлюють особі участь у виборах. Тобто обиратися разом із Зеленським може тільки той кому дозволяє сам Зеленський. І документ на підставі якого санкції впроваджуються, показувати нікому не можна, бо то секрет секретний! А ще з'ясувалося, що в межах санкцій Порошенкові тепер заборонено запливкти в українські порти на авіаносці! Це не жарт. Уявляєте собі? Придивиться Петро Олексійович собі авіаносець - а фіг. Не можна заходити в українські порти. Ви ж в курсі, що в Порошенка приятель працює на авіаносцевій фабриці? Коротше суд по санкціях проти Порошенка все більше перетворюється на фарс, поруч з яким відпочиває навіть "Квартал 95".І знаєте що найбільш цікаво. За логікою представників офісу президента виходить так, що єдиним шляхом для зміни влади в Україні лишаються народне повстання або військова хунта.Це дуже небезпечні ігри. Я сильно сподіваюся, що в офісі ЗЕ збагнуть з якими матеріями вони почали гратися. Збагнуть, що санкції проти Порошенка краще відмінити самим.
👁 10,100 25-08-14 15:07
​​Дожилися! Сталося те, чого я й уявити собі не міг. Волонтер і блогер-ютубер Сергій Стерненко розкритикував речника ОСУВ "Дніпро" підполковника Трегубова В. Стерненко назвав брехнею заяву підполковника Трегубова В. про те що, мовляв, в районі Добропілля "10 росіян просочилися крізь українську оборону, зайшли на 10 км і сховалися в якомусь підвалі". За словами Стерненка речник ОСУВ "Дніпро" підполковник Трегубов В. брехав, бо там має місце повноцінний прорив оборони і саме тому туди перекинули підрозділи 1-го корпусу НГУ "Азов". Ну, аби десяток росіян з підвалу витягти, ви ж розумієте?Ба-більше. Ситуація виглядає так. Спершу Стерненко в своєму ролику повідомив, що російські ДРГ проникають крізь нашу оборону і заходять в наш тил. Причина цьому - на вказаному напрямку виникла нестача сил, а командири бригад про це вчасно не повідомили своєму командуванню, бо злякалися покарання. Окремо Стерненко згадав заяву командування ОСУВ "Дніпро" про "інфільтрацію окремих груп ворога". Стерненко з тої заяви поглузував. Проте. Вже після того речник ОСУВ "Дніпро" підполковник Трегубов В. виклав ролик де він заявив про "десяток росіян що пройшли крізь нашу оборону і заховалися в підвалі". Що й викликало реакцію Стерненка - він назвав заяву підполковника Трегубова В. брехнею. Особисто мене найбільше тригернули слова Стерненка про те, що командири бригад знали що в них на передовій кричуща нестача людей - і нічого не повідомили своєму командуванню. І це призвело до прориву фронту. Якщо це правда - під Добропіллям сталося найжахливіше з усього що буває - втрата керованості підрозділів. Простіше - вся країна знала, що в районі Добропілля крупні проблеми і лише в ОСУВ "Дніпро" продовжували вважати, що в них "десяток росіян пройшли оборону і сховалися в підвалі". Або - свідомо брехали. Але про це підполковник Трегубов В. не говорить нічого. Щоправда, є ще другий варіант - Стерненка зараз оголосять російським ІПСО. І тоді...
👁 22,100 25-08-13 06:14
​​ТРЕТЬОГО МІНСЬКА НЕ БУДЕ??Всі завмерли перед переговорами між Трампом і Путіним на Алясці. Влада виголошує заяви, одна одної патріотичніше. І скрізь прибічники Зеленського повторюють як мантру "Третього Мінська не буде!" "Третього Мінська"? А яким був Мінськ попередній? Давайте дещо пригадаємо. Давайте пригадаємо, що "перший Мінськ" був укладений у 2014 р. прямо під час Рейду Помсти 95-ї і 79-ї аеромобільних бригад - тоді на одних лише понтах президент Порошенко зміг створити у ворога відчуття ніби Україна мала значні резерви для опору. "Другий Мінськ" уклали після битви біля Дебальцева, коли був зірваний російський план зимового наступу і все ударне російське угрупування розбилося об українську оборону. Давайте пригадаємо, що містили в собі обидві Мінські угоди! Мінські угоди для України виграли час. Путін зараз на весь світ галасує, що Мінськими угодами його обдурили - я про це писав від дня укладання тих угод. Після підписання Мінських угод відбулася тотальна розбудова ЗСУ - така що зіпсувати їх не змогли навіть пандемія КОВІД і всі зелені "скорочення". Після підписання Мінських угод в Україні було проведено важливі економічні реформи - у нас відкривалися підприємства, до України став літати РейнЕйр, бізнес квітнув. Після Мінських угод Україна створила автокефальну церкву, а Вселенський патріарх надав їй Томос. Після Мінських угод Україна здобула безвіз з Євросоюзом, отримала угоди про євроесоціацію та зону вільної торгівлі. Після Мінських угод в Маріуполі запрацював приватний університет "Метінвест політехніка" - а що зараз?Та чого там? Через кілька років після укладання Мінських угод українці реготали із загрози перетворення,війни на повномасштабну. Українці обрали владу, що закликала "просто перестати стріляти". Страху вони вже не відчували.Чи було це збігом? Візьміть і просто вчитайтеся в текст Мінських угод. А там: - Москва визнавала Донбас українським і визнавала територіальну цілісність України. Ба-більше. Після Мінських угод світова спільнота не ставила під сумнів територіальну цілісність України і Кримська декларація Помпео - тому доказ. Пригадуєте, як нас лякали, що "Гіві і Моторола потраплять у Верховну раду"? Куди вони потрапили насправді?- Мінські угоди не містили ЖОДНИХ обмежень на поширення української мови і української церкви. І це відбилося. Справжній ренесанс тоді переживало українське кіно та українська література. Було створено ПЦУ. - Мінські угоди не містили ЖОДНИХ обмежень на чисельність і озброєння для Збройних сил України. Саме тоді армія перевдягнулася в берці на мембрані і в укропіксель. Саме тоді ударно випробовували ракети "Вільха" і "Нептун". Вантажівки для ЗСУ виробляли в Україні - тепер ми їх імпортуємо.Пригадуєте? Шанувальники влади заявляють, що "третього Мінська не буде". Тобто має з'явитися угода відчутно краща за Мінськ. Логічно? От тільки одне питання. В часи коли укладалися Мінські угоди Україна сама була активним учасником процесу. Принципу Петра Порошенка "нічого про Україну без України" дотримувалися категорично всі. Представники України за столом переговорів були завжди. А зараз? На Алясці, вирішувати долю України зустрінуться Трамп і Путін. Без представників України. Мінськ, кажете?
👁 8,460 25-08-11 17:45
​​Цей тиждень може стати одним із вирішальних у питанні війни і миру.15 серпня, на Алясці говоритимуть про війну росії проти України та можливе припинення вогню. І саме зараз надзвичайно важливо нагадати: ми — не об’єкт торгу, ми — самостійна, суверенна держава, яка заплатила найвищу ціну за своє право бути вільною.Пріоритет команди «Європейської Солідарності» залишається незмінним — перемога України і максимальна підтримка Збройних Сил. Але ми також розуміємо: гармати можуть замовкнути лише тоді, коли починають говорити дипломати. І дипломатія — це ще один фронт, де треба вміти перемагати.По-перше, ми підтримуємо повне й безумовне припинення вогню по наявній лінії зіткнення. Переговори потребують тиші. Якщо ж це неможливо негайно — розглядаємо проміжний, менш бажаний варіант: припинення вогню у повітрі та на морі, але із гарантованим найкоротшим, дуже стислим переходом до режиму повної тиші.По-друге, припинення вогню не може обумовлюватися втратою територій. Україна не торгує своїми землями. Тоді то не «угода про мир», а небезпечний прецедент, якщо хтось пробує силою перекроїти кордони. Наші кордони закріплені Конституцією і є міжнародно визнані. По-третє, принцип «нічого про Україну без України», запроваджений нашою командою — непорушний. Це означає нашу обов’язкову присутність за будь-яким столом переговорів. Ніхто не має права вирішувати нашу долю за нашою спиною, і будь-які рішення, що стосуються українського суверенітету, територіальної цілісності та безпеки, мають ухвалюватися лише за участі України. Так само «нічого про безпеку Європи без Європи». Україна — частина європейської системи безпеки. Доля континенту не може вирішуватися в переговорах між двома державами, якими б впливовими вони не були, без нашого голосу, без голосу наших європейських партнерів.По-четверте, щоб уникнути помилок минулого, українська делегація має бути підсилена найкращими дипломатами й фахівцями, які користуються довірою українського суспільства та наших партнерів. Потрібно зняти штучні обмеження на парламентську дипломатію, щоб у розмові з Конгресом, Адміністрацією США, бізнесом і громадськістю Америки звучав потужний і єдиний український голос.По-п’яте, чим складніші й болючіші рішення, тим більше влада зобов’язана чесно говорити з суспільством. Директиви на переговори мають бути обговорені в парламенті, хоча би з лідерами фракцій, а не ухвалюватися в тиші кабінетів. Єдність народжується не в умовах переслідувань опозиції, журналістів чи активістів, а в умовах довіри та прозорості.Українці мають право знати правду — про ситуацію на фронті, про стан мобілізації, про економіку, оборонне виробництво і міжнародну підтримку. Правду — а не заспокійливі пропагандистські відеороликиєдиного марафону.Тому вкотре закликаю створити коаліцію національної єдності в парламенті. Замість пересування ліжок, сформувати уряд національного порятунку. Він має діяти швидко: перекрити корупційні схеми, припинити мародерство і марнотратство. Спрямувати кожну гривню на фронт і безпосередньо бригадам, в тому числі і кошти ПДФО. Будувати фортифікації на фронті та укриття в тилу. Впроваджувати НАТОвські стандарти захисту життя солдатів. Перевести економіку на воєнні рейки. Ми повинні виконати умови, які відкриють двері до повної фінансової підтримки від партнерів — завершити судову реформу, очистити прокуратуру. Перезавантажити ДБР, назавжди позбавившись «портновщини».Рішення, які прийматимуться найближчим часом, визначатимуть долю не лише України, а й майбутнє всієї системи міжнародної безпеки. Ми готові говорити. Але говорити так, щоб світ почув: Україна не зламається, не продасть свій суверенітет і ніколи не проміняє свободу.І як би не називалося місце зустрічі — Париж чи Лондон, Аляска чи навіть Антарктида — ми там волею народу, який воює, щоб перемогти. Вирішення викликів глобальної стабільності починається з України. Поки триває російська війна проти України, неможливо уявити повернення до глобального миру, безпеки й стабільності.
👁 9,550 25-08-10 12:04
​​Дивіться. Це - московський пахолок і агітатор за ухиляння від участі в захисті України від російської агресії, Мирослав Олешко. Колись ця істота намагалася вдавати з себе порохобота - не він один такий був. Війна показала хто є хто. Олешко нас переконує, що герой сучасності - НЕ син фермера який пішов до ДШВ і штурмує ворожі ВОПи, НЕ студент-ботанік що освоїв БПЛА і б'є ворожу техніку, і не дівчина-медик яка перев'язує поранених на стабпункті. Герой для Олешка - це мамкін боягуз "ненароджений для війни", який вже кілька років ховається вдома, в мамки під спідницею. Такі для нього - кремінь, а їхнє ухиляння - опір! Все в точності як кажуть Соловйов і Скабеєва. Незрозуміло тільки навіщо Олешко вхопив автомат? Для нього-креміня більше пасує бігова доріжка і памперс - він звик бігати бо сциться. Автомат дають у ЗСУ від яких Олешко і олешконуті бігають. Нелогічно. Праворуч - правильна форма розмови з Олешком. Саме так і треба. Бо найбільша ілюзія Олешка і олешконутих - ніби після війни ухилянти оберуть в Україні владу таких як вони і буде їм всім амністія. Бо, бачте, Україні бракуватиме робочих рук і ще якась фігня. Так от саме цього не буде. Коли хлопці повернуться з фронту нестача буде не в робочих руках, а в роботі. І амністію ухилянтам ніхто не оголосить - бо під загрозою нової війни ми житимемо наступні років 50. З усіма похідними. Олешку і олешконутим треба відкинути ілюзії і або готуватися бігати від українских правоохоронців все життя, або вже зараз дізнаватися як новачку правильно поводитися в камері в'язниці. На парашу, там, сідати... Знадобиться.І так. Олешко, звісно, доводить ніби проти мобілізації він агітує не на користь Москві, а бо він проти Зеленського. Але правда така, що не кожен хто проти гетьмана - петлюрівець. Проти гетьмана була ще й Москва - з усіма її посіпаками.