Бачу, шо знов вертаєцця мода на оцей задорний формат, де люди спеціально збираються щонеділі в обід, шоб полайкать одне одного в лінкедіні.Друзі, ну їй-бо, давайте не будем довєрчівими. Ніякого профіту в цьому не є.Алгорітм дуже харашо викупає pod.Сістєма не дивиться на лайки, їй інтєрєсні наші✨️патерни поведінки✨️А pod — це коли одна й та сама група людей стабільно, сінхронно (і дуже наївно) взаємодіє між собою незалежно від теми поста. І алгоритм, старий бандіт, всьо бачить:- одні й ті самі акаунти- одінакова скорость реакцій- неєстєствєнно високий engagement від вузького круга людей- купа лайків без якихось шерів, збережень чи нормального dwell timeЦе канєшно може дати вам короткий буст на старті, без б.Но давайте чесно: морожено в цій жизні не безплатне. Дуже скоро Лінкедін начне гірше розносити контент за межі цього кружка самодєятєльності.Воно даже чючють забавно, коли люди думають, шо раз 100 лайків – значить годний пост.Але ж в чом прикол, якщо половина реакцій тут від ентузіастів, які в неділю поїли борща і пішли “підтримати охвати”.Алгорітм любить, коли всьо органічно:допис читають, лайкають і коментять люди, яким ця тєма релевантна за роллю, нішою чи інтєрєсами – причом✨️сістємно✨️А pod для Лінкедіну странний: ну бо чого б це вдруг SaaS-фаундера масово лайкали рекрутери, криптани, свадєбні фотографи і вчитель англійської одночасно?Главний сігнал — це природній неподдєльний інтєрєс.А то виходить, шо люди йдуть у pod-и, бо нема охоплень, але саме pod-и привчають алгоритм показувати контент дуже вузькому колу одних і тих самих людей. Уроборос, прікіньте👹
Друзі, моя молода команда старих експєртів “супер сильно шукає” і “чого ти ше не опублікував вакансію?"толкового SDR-аМи норм. Робимо Деманд Дженерйшн і бренди в Лінкедіні. Шо нада робить?— Вивчати нішу/індустрію клієнта: аналізірувать ICP, розбиратися в бізнес-процесах, потрєбностях цільової – оце от всьо банальне і насущне— Шукати і відбирати лідів в Лінкедіні (через Sales Navigator)— Складати скріпти— Писати та відправлятьєи повідомлення від імені клієнта, затівать смол токи і підтримувати діалоги з лідами— Писати коментарі— Фіксувати комунікацію та оновлювати дані в CRM, контролірувать статуси лідів— Аналізувати результати і вести звітність, достігать KPIШо для цього нада?— Досвід SDR— Розуміння B2B і B2C— Англіцька від B2— Вміння робить ресьорч ніш та аналізувать ICP— Досвід роботи з Лінкедіном Sales Navigator і CRM— Розуміння воронки продажівШо ми можем предложить?— Ремоут— Ставка + бонус за каждого MQL— Можна рости в менеджмент Кароч, рекомендуйте нам когось харошого, бумласка. Або рекомендуйтесь самі і давайте знайомитисьПисати сюда: @banaryanina
Ми з вами не будем бороть ШІ, боже збав. Али ви ж понімаєте, шо алгорітм ріже контент, який вам напиляв штучка інтелект. Всьо уже, падає dwell time, прилягли охоплення.Да і народ наївся шедеврів і експертних карусельок. Ну, і раз красіві тексти нам вже написав гпт (спасіба), щяс буде новий тренд. І цей тренд: ГЛАВНЕ, ШОБ ВАМ ТУПО БУЛО ШО СКАЗАТЬ(нельогкий путь у чєловєчєства, да).А якщо вам є шо сказать – байдуже як ви це написали.Не шукайте копірайтера, який зробить всьо по класіке – епоха вилизаних текстів, які похожі на школьне есе, уїхала в закат.В почьоті нормальна жива думка і ✨️конкрєтіка✨️. Настав звьоздний час розмовного тову та природнього синтаксісу (даже якшо воно хроме і косолапе).І канєшно, машину ми ігнорірувать не будем. Але тепер важно не виймать з процесу голову.Висший пілотаж, канєшно, це насочинять шось самому, але давайте чесно – мало хто фанатіє від такого хобі.Того розказую:▪️не просим “написати допис”Робим так:— наговарюєм голосове (3–5 хв)— або пишем всратий тєкст, вже як получицця. Машину просим не “напиши”, а:“почисти, дай структуру, но не міняй формулювання”.▪️Не даєм ШІ додумуватиВоно таке нагле, що щяс навалить вам геніальних прикладів, узагальнень і ше й напише висновок “без прикрас. Без хаосу”.Так і командуйте:“нічьо не додавай від себе, спирайся на вхідні”.▪️ШІ любить розмазати, а нізяЯкщо у вас є одна думка – кажем її просто. Якщо думки аж три – це три дописи.▪️Після генерації вручну удоляєм всіляку штампову ср*нь типу“сьогодні хочу поговорити””let's break it down", "here's why" блабла.▪️Лишаєм живі дєталі, які ШІ не видумає так простоНаприклад:“щойно вияснили в зумі на командному сінкапі”або“та шось я оце сиділа і тупо дивилась в екран”.▪️Не нада вирівнювать стіль по всьому текстуЛюдина пише нерівно, іногда нєрвно. Десь коротко, десь довге речення, десь матюки і рефлексії.____В принципі, оці маньоври вже мають трохи покращити тєкст.____Ну і ше 2 слова про формуліровки. Чим ближче до того, як говорите в жизні, тим краще.1. Не“як будувати бренд”а“вчора клієнт сказав Х і я поняв, шо ми робимо Y не так шоб харашо”2. Не“3 причини, чому…”а“я зробила Х. вийшло Y. Біше так не роблю”3. Не нада закривати тєкст нарядним висновком. Щяс поясню. Машина напише:"Часта помилка бізнесу— плутати “мені некомфортно з цією людиною” і “це шкодить процесам”. Важливо навчитися це розрізняти"Людина скаже: "Раніше, коли мене хтось в команді бісив, я приходила до керівника і з порога орала “або я, або він”Щяс дивлюсь на це і думаю: боже, який крінж. Це ж взагалі не про бізнес"____Тобто база для створення контенту:просто наговорив, розбив на абзаци і виклав людям почитать.А якшо не пишете своїми руками, то краще шукати не класіческого копіка, а контентщіка, який збере ваші мислі і не спортить їх вилизаними формулюваннями. Бо хто переписує “як треба”, часто не робить лучче, повірте старому бандіту
Прівєт, дорогі падпіщікіЯк тепер модно казати – я не знаю, чи ми готові до цієї розмовиТак от: всьо, шо ми собі накручували і знали раніше про Лінкедін більше не є універсальною правдоюЛінкедін в нас тепер і твітер, і інстаграм, і чючють фізбук. Рамок не существує.І це одна з найбільших змінДруге: головна мета контенту – створювати, провоцирувать і поддержувать діалоги.Якщо контент не веде до діалогу – він не виконав свою функцію. Третє: в контенті ти так чи інакше маєш синхронитись з іншими людьми. Дуже важливо бути в темі, знати шо несеться, де хайп, де срач, де тренд, де намічаєця тенденція. Ну і звісно згадувати користувачів, апелювати до їх дописів, відповідати не абстрактно, а шось по-людськи — 'бачив твій пост про те-то…' "ти от тут пишеш отаке…" Це надьожна штука.Все інше – алгоритми-шмалгоритми, ssi, сакральні часи публікацій, це всьо фігняХочте прікол? Дочитав на днях розумну книжку про алгорітми. Чувак розпинався 100 з гаком сторінок про якісь правила і нюанси, шоб в кінці сказати: "Але це всьо не точно. Просто публікуйте дописи і коментуйте"Чим ми з вами і продовжим занімацця
Слухайте, мене оце в коментах Алекс та Анастасія спитали про те, як щитати ICP інгейджмент рейт і ото Relationship Depth Score. Друзі, я не проігнорірував, чисто загуляв, простіть старого пса.Скажу чесно: я б може прям отак дотошно оце всьо не щитав, бо матєматіка звучить місцями абсурдно.Но ми щяс пройдемся по ній, бо шо нам.Значить, ICP Інгейджмент:Допустім, твій допис побачило 100 людей, так?Скіки з них були цільові (тобто твої ICP) і реально відреагували?Напрімер: з цих 100 у тебе 12 — це ICP.Із цих 12 ICP тебе 3 прокоментували.Щитаєм, скіки відсотків буде 3 від 12.Всьо, інгейджмент 25%.Глубіна конекту:Робиш список людей, з якими ти комунікуєш зі сторони клієнта.Напрімер: там є їх CEO, їх SDR і HR.Кожному ставим бальчик за “важность”:EO — 10/10SDR — 6/10HR — 4/10Разом важность: 10 + 6 + 4 = 20 (забавно воно звучить, согласєн)Дальше дивишся, з ким у тебе реально є контакт:— CEO шось там відповідає раз в тиждень — условно 60% активності (тобто 6 із 10)— SDR лайкає пости і іногда шось пише — 40% (тобто 2 із 6)— HR пока мовчить — 0% тобі, HR (0 із 4)Разом актівності: 6 + 2 + 0 = 8.І от тепер ти можеш сказати: “Глубіна комунікації з компанією — 40%”, бо 8 із 20.Шоб було ше понятніше:Це як в школі — можна знати весь клас, но по факту ти дружиш з трьома людьми. Бо Аня дає списувати, у Віти можна стрельнуть папіросу, а Саня дає піздюлєй твоїм врагам. Імінно оці люди впливають на твою жизньОце і є Relationship Depth Score — не кількість знайомих, а качєство конектів
П’ятничний тейкевей сьогодні неожиданний. От буває так, шо нам кажецця: якшо лишити жовчний дєрзкий комєнт чи провокацію конкурєнту, це зробить тебе замєтним. На жаль, я бачу такий підхід в стрічці рєгулярно — якийсь модерний стіль лідогенерації (та шо вам сказать, минулого тижня я даже бачив в комєнтаріях стіхи!). Ну, типу розрахунок, навєрно, на те, шо аудиторія побачить вашу смєлость, узрить контровєрсію і побіжить в профіль дивитись: вау, хто ж це в нас такий альфач і експєрт.І воно дійсно так працює — всякий раз, коли ти бачиш упоротий комєнт, сложно втриматись, шоб не глянути на лічность автора ближче. Часто це тому, шо не віриться: невже людина добровольно отак крінжує, ше й на повному сєрйозі?Але правда в тому, шо люди, зрештою, йдуть до тих, хто вміє в стару добру комунікацію. Тому рекомендую оминати як саму стратегію хайпожорства, так і тих, хто її сповідує. Хто харашо робить свою роботу, тому не нада махать червоними трусами на публіку.І якщо ви там з чимось не согласні в лінкедіні, то згадайте, шо на вас дивляться люди:▪️ сперечейтесь про ідеї, а не про лічність автора. Між “Я бачу це іначе” та “шо ти несеш, братюнь” краще вибрать перше▪️ Не нада крепко упражнятись в іронії. Всігда замєтно, коли людина напрягається і в неї пульсірує жилочка на лобі. Скажіть просто та й всьо▪️ Якшо ваш комент напряжний, він працює проти вас▪️ Коментуйте, шоб автор міг відповісти без захисної пози. Це підніме вам соцкапітал, білів мі▪️ Не забуваєм, шо жовчний комент читає не тіки той, кому ви його адресували, але і потенційний ваш клієнт. І він зробить висновок не про автора, а про васШануймося
Всьо, пацани, отбой. Можна не ганятись за SSI, бо воно не має зв’язку з рєальностью у social selling.Адекватні лінкедін інфлуенцери сходяться в мислі, шо SSI біше не показує ефективність стратегії, це просто актівность раді актівностіЧого так? Ну, дивіться.▪️Ви розіслали 200 InMail-ів? — маладєц, бал виросте▪️Постите щодня шаблонний гпт- контент? — Бал росте▪️Оформили Sales Navigator? — гуд джоб, ше +5 пунктівА якшо ви▪️строїте нормальні живі зв’язки всередині лінкедіну▪️ведете нормальні діалоги ICP-аудиторією▪️контент приводить вам клієнтів ваш бал може тупо не рухатись.Нікуда, взагалі. АЛЕ, якшо придивитись, усе перераховане - це якрез те, раді чого ми всі дружно зібрались в Лінкедіні.В принципі, є 4 метрики, які мають значення для B2B-продажів і LinkedIn-стратєгії:(ці красіві катєгорії я піддивився у Річарда ван дер Блома, не сам придумав)▪️DM-to-Meeting Ratio — скіки повідомлень реально конвертуються у зустрічі.▪️ICP Engagement Rate — рівень взаємодії з цільовою▪️Pipeline Velocity — скорость просування лідів з LinkedIn в продажі▪️Relationship Depth Score — глибина і качєство ваших зв’язківКароч, не міряйте успєх SSI, воно вмерлоІ клієнтам вашим глубоко накашлять, який у вас ssi. Того і вам тоже має бути так само
Я начитався коментарів, які люди лишають в Лінкєдіні і прєбиваю во фрустрациї.ГПТ це прекрасно і дуже удобно, друзі. Але повністю автоматизований меседж це, як правило, булшітДуже важно не забувати принести в любий процес не тіки АІ, но і власну головуІ якщо ви вже припахали машину собі на службу, пантруйте кілька важливих нюансівНайперше: відштовхуймося від метиОт ми з вами пишем комент шоб шо? Правильно, шоб розтопить льод між нами і адресатом, зав*язати діалог і шоб потом нас було легко впізнати як адекватну людину і експєртаЯ мало хочу узнать про людину, яка пише мені під дописом оцево: Great insights! Love this! Well said. Totally agree. Thanks for sharing! This! 🔥So true. 100%!Amazing post. Couldn’t agree more. Inspiring!Excellent points. Great reminder.Very informative.Spot on!І ше менше, коли людина пише: "Agree...а дальше машина повністю повторює думку мого посту на 2 абзаци"Корочі. Якщо ви вже юзаєте АІ, бо нема часу ні в шо внікать (ну, не внікать це погано насправді, ви ж понімаєте), топокатайтесь може трошки на промптах: ▪️"Шановна машина, вибери пару ракурсів з цього допису. Я хочу написати конкрєтний, влучний, людяний коментар"▪️Або: "мені сподобалась отака-то ідєя допису. Як відкоментувати, щоб людина захтіла продовжити діалог? (шановна машина, уникай кліше та банальщини, будь конкретними)"1. Якщо бачите, шо виходить сінтетічєска роботизована фігня, подбайте шоб там хоча б були легенькі людські вставні конструкції.Типу оцих:(але зрештою, я хз. Імхо, якшо вже бачте, шо виходить роботизована фігня, може краще взагалі не коментувати)you knowI meankind ofsort ofbasicallyto be fairwell, okay…pretty sureБлабла. Це хоч трохи розбавить кампот2. Подбайте, шоб в месаджі був присутній автор, шоб було хоч чучуть жизненого опитаat least in our casenot saying it works for everyone, but…from what we’ve seenwasn’t pretty, but it workedwe got lucky with this one3. Добавте якихось людяних вставок і іроніїї чучутьwhich is wildif you think about itstill trying to make sense of it tbhweird flex, but okayworks way better than it should4. Якісь вставки-зв’язки — щоб не звучало як унилий панчлайн Вони склеюють речення органічноThat saidThen againThing isSo yeahAnd to be clearThat’s the tricky partIf I’m honestBut here’s the catch:Guess that depends…5. Не пишіть пафосними слоганами тіпа “Success starts with focus”.А якшо дуже хочеця, можна оживити якось отак, з іронією:- Focus is great. Until the plan changes for the third time this week- Focus is great. Until everyone suddenly has a “tiny update”Карочі, ви поняли. Можна прям взяти і попросити машину спертись на ці штучки в промпті
Шановні падпіщики, нам в команду дууууже нада SDR.Нічьо нового: B2B продажі для клієнтів в LinkedIn, Demand Generation во всій красіШо робити:▪️ ісслєдувати індустрію клієнта: аналізірувати ICP, розбиратись в бізнес-пріколдесах, потребах ЦА – оце от всьо▪️Шукати та відбирати лідів в Лінкєдін (через Sales Navigator)▪️Складати скрипти і шаблони месаджів▪️Вести переписку від імені клієнта (вони в нас не то шоб ініциатівні, да), стартувати смол токи, підтримувати нормальний діалог з лідочками▪️Писати коменти від імєні клієнтів ▪️Вести CRM, контролювати статуси лідів▪️Аналізувати рєзультати і вести звітність, робити KPI, давати клієнту статістікуШо для цього, як правило, нада: ▪️Досвід SDR▪️Розуміння B2B і B2C▪️Англіцька B2 і получше (треба багато і вмєняємо писати)▪️Вміння робити рісьорч ніш + аналізувати ICP▪️Досвід роботи з Лінкєдіном, Sales Navigator і CRM▪️Розуміння воронки продажів▪️Вміння задорно вести small talk і писати тєксти під разні tone of voice▪️Здатність бігом розібратись в індустрії клієнта▪️Досвід з Google, ChatGPT, GrammarlyШо вам за це буде?▪️Ремоут▪️Ставка + бонус за кожного MQL▪️Можна всячєски кар’єрно рости в менеджмент А, і ше ми обично оплачуємо 50% за уроки англійської.Ми норм (ну, так кажуть)Якшо ви тоже норм, або знаєте того, хто норм – напишіть @banaryanina
Я найшов один сімпатічний допис в Linkedinі і приніс сюда пару тез.Ви там собі почитаєте, але основна думка про 5 помилок, які робить ваш/наш B2B-контент.Ну типу, чого нас лайкають, але не купляють. Осьо деякі інтєрєсні позиції автора:■ іноді самий великий бар'єр це не конкурєнти, а переконання клієнта, шо його внутрішня команда може все самаТого говорити треба не про те, які ви маладци, а про те, шо саме клієнт втрачає і не бачить прямо щясТипу:«Не ми кращі за ваших. У нас креативніше і болєє лучше»А «поки ваші шліфують продукт третій тиждень — виходять всякі нові фічі, які ніхто не замічає. А це вже втрачені продажі.»Тобто, нада показати вартість відкладених рішень, а не власну експертизу.___▪️Ви пишете аналітіку для людей, які скролять між мітінгамиВаш клієнт не хоче 40 сторінок PDF. Йому нада 3 пункта, які можна комусь красіво переказатиНе робе:«У нашій аналітиці — 5 трендів BI-індустрії у 2023 році...»Краще:«3 речі, які CTO може сказати команді:– Power BI = дорого.– Retool = швидко, але обмежено.– Data-led ≠ Dashboard-led.»Ідєя в тому, шоб писати так, аби наш читач виглядав солідно після того, як переказав комусь наші ж інсайти вголос____▪️Ви рішаєте якісь теоретичні задачі, а не рєальну боль.Формулювання “низький engagement” — сухе. А от:"А шо, ви півроку постите, лайки є, а клієнтів нема? І вчора за пивком, ваш смо такий: та ну, юра, воно не робе!"Оце вже тригер.Дайте читачу впізнати себе, прям в якихось жизнєних сценаріях___▪️Ви повчаєте, замість доводити, що шось працюєКожен бачив сотню гайдів “як писати CTA”.Чергова порада:"завершуйте пости задорним закликом до дії"шо краще:Ми замінили “лиши заявку” на “Можемо розібрати ваш кєйс безкоштовно” — і підняли конверсію вдвічі.Осьо результат: [скрін]»Кароч, далі ви собі почитаєте:https://www.linkedin.com/posts/contentkuba_5-content-battles-you-might-be-fighting-activity-7375860567703633920-J2WB?utm_source=share&utm_medium=member_desktop&rcm=ACoAAAt0DlsBhhNafx0q5y29qa-UlG1TyAHP_i8