Source
Адвокат лікаря | Гроші з пацієнта за оплачене державою – коли це злочинУ попередньому д...
6 080 Views/Reach
2026-06-18 16:52
Message №643
Гроші з пацієнта за оплачене державою – коли це злочинУ попередньому дописі виклала аналіз норм. Тепер – простими словами, про що йдеться і що в цьому тексті варто розуміти.Суть змін у тому, що лікар або інша особа не має права вимагати оплату за те, що для пацієнта безкоштовне згідно державних та інших програм фінасування. І щоб говорити про склад злочину, доказуванню підлягають дві речі: послуга для пацієнта є безкоштовною, і лікар, знаючи це, вимагає оплату в будь-який спосіб.Ключове тут – саме вимога, бо без неї складу злочину немає. Тому йдеться не про будь-який платіж від пацієнта, а про ситуацію, коли з нього свідомо вимагають гроші за те, що держава вже оплатила.Що чіпляє око – формулювання «за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством». Воно настільки широке, що під нього можна підвести майже будь-який платіж. А для кримінальної норми, де ціна помилки – позбавлення волі, така розмитість дещо небезпечна.Ну і цікавий момент - сьогодні стаття 184 ККУ поширюється лише на державні та комунальні заклади. Після змін під неї підпадуть і приватні заклади, які беруть участь у державних програмах, наприклад, мають договір із НСЗУ.Законопроект поки лише зареєстрований і направлений до профільних комітетів, тобто текст ще можуть суттєво змінити.А що ви думаєте про таке посилення відповідальності? Напишіть у коментарях👇Підписатись↓Адвокат лікаря