Source
DEMKIV | Ну що, ставку будемо знижувати?https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp...
369 Views/Reach
2024-07-23 06:31
Message №452
Ну що, ставку будемо знижувати?https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeT_uUnvugT_y2RiVplixEIKX7UCLJfIUSnlngUkPgiqZOEWQ/viewform?usp=sf_linkНа минулому засіданні ставку знизили на 0.5 п.п. – до 13.0%. Це рішення підтримали 9 членів КМП, один висловився за зниження до 12.5%, один за незмінну ставку. Семеро вважали що червневе рішення не було останнім в цьому році й нас чекає ще один чи два подібних кроки. Тобто новий рік ми зустрінемо зі ставкою 12-12.5%.Інфляція прискорилася з 3.3% р/р у травні до 4.8% р/р у червні, проте все ще була нижчою за прогноз НБУ. В четвер цей самий прогноз буде оновлено, ймовірно в сторону вищої інфляції.Якщо темпи зростання цін натякають на продовження циклу зниження облікової ставки, то динаміка курсу долара, навпаки. На початок року ми мали курс 37.98, зараз 41.34. Тобто річні темпи зростання 16.3%, які гривневим активам важко наздогнати. Варто зазначити що в своїй комунікації Нацбанк більше не говорить про привабливість гривневих активів в порівнянні із темпами девальвації. Це припущення, схоже, втратило актуальність. Натомість зберігається лише порівняння із темпами зростання цін.Заключне питання найскладніше про війну. Раз на рік я запитую свою дорогу аудиторію, коли на їхню думку суттєво знизяться бойові дії. Уникаю більш чітких формулювань, які би дозволяли по різному це трактувати. Коли, на вашу думку, стане суттєво безпечніше? Чому саме зараз я його поставив? Трамп, Байден, Джонсон. Та і в українському інформаційному просторі тема миру, переговорів стали з’являтися все частіше. Минуле таке опитування було у вересні 2023 року і тоді найпопулярнішим варіантом було «2 півріччя 2024» (ще не вечір). Перед тим подібне питання у нас було у січні 2023 й переміг «четвертий квартал 2023».От взагалі не беруся сказати, в яку сторону зараз зсунуться очікування.Дякую всім, хто долучається#ICUбарометр