Source
DEMKIV | Чи почне Нацбанк знижувати облікову ставку вже цього тижня?https://for...
290 Views/Reach
2025-12-09 11:10
Message №505
Чи почне Нацбанк знижувати облікову ставку вже цього тижня?https://forms.gle/xJFT11ad1Fgvvwq39Минулого разу респонденти не вгадали рішення регулятора, очікуючи на зниження ставки вже у жовтні. Голоси на КМП розділилися як стосовно того, що робити у жовтні (знижувати чи тримати незмінною), так і у грудні. Тобто максимально заплутано. Нагадаю, що офіційний макро-прогноз НБУ передбачає збереження ставки у грудні на поточному рівні (15,5%).Тим часом інфляція сповільнилася в жовтні до 10,9% у річному вираженні. НБУ очікує на кінець 2026 року інфляцію в розмірі 6,6%, а отже, реальна ставка ex-ante перевищуватиме 8%. Що немало. ДОДАНО. В листопаді ціни сповільнилися до 9.3% р/р.Чи не час знижувати ставку ще цього року? Чи знижували би ви?Третє, традиційне питання – про курс. Якось так виходить, що оглядаєшся на вже майже минулий рік, й девальвація відсутня (42,06 проти 42,04). Дивишся на платіжний баланс і неясні перспективи фінансування на рік наступний, і якось лячно. І так вже не перший рік.Буду вдячний за ваші думки з цього приводу і щиро дякую всім, хто долучається.#ICUбарометр