Source
DEMKIV | Отож ставку сьогодні піднімуть, так вважає абсолютна більшість опита...
326 Views/Reach
2025-01-23 09:32
Message №470
Отож ставку сьогодні піднімуть, так вважає абсолютна більшість опитаних. Понад половина опитаних очікує її зростання на 0.5 п.п., до 14% Досить неочікуваним є результат другого питання. Зазвичай ми спостерігаємо ситуацію, коли наші респонденти очікують, що Нацбанк буде проводити більш м’яку, ніж вони вважають за потрібне. Сьогодні ж ми бачимо досить багато голосів за збереження ставки незмінною на рівні 13.5%. Не мало також і голосів за її більш різке підвищення. Чого не було в опитування, а на що точно варто звернути увагу – це оновлений макро прогноз. Він може бути навіть важливішим за саме рішення по ставці. Насамперед мені цікаво, чи закладатиме Нацбанк в ньому підвищення ставки на наступному засіданні в березні. І чи збережеться в прогнозі зниження ставки вже зовсім скоро – у другому півріччі цього року. Адже базовими очікуваннями по інфляції є сповільнення темпів її зростання ближче до середини року. Тепер про очікування завершення війни. На відміну від попередніх спроб спрогнозувати завершення її гарячої фази, сформульоване в опитуванні як зниження безпекових ризиків, очікування перемістилися за позначку «до кінця року». 40% опитаних обрало варіант «2026 рік». Це більше, ніж сумарна кількість голосів за перше та друге півріччя цього року. Схоже, що очікування українців, а абсолютна більшість респондентів громадяни нашої країни, є більш скептично налаштованими, ніж іноземці. Нагадаю, ціна на українські єврооблігації суттєво зросла з часу їх реструктуризації у серпні саме на очікуваннях завершення війни в Україні. Тобто зі сторони є більше сподівань на порівняно швидке її завершення, ніж всередині країни. Лише 16% обрали варіант що різкого закінчення війни, внаслідок певних домовленостей чи угоди, не буди. Ще пів року тому це був чи не базовий сценарій. Подивимося. Рішення по ставці сьогодні о 14-00. Відповіді на третє питання ще доведеться почекати. Велике дякую всім, хто долучається до #ICUБарометр !