Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Ціна держави
Added 14 Jul 2024

Ціна держави

@costukraine
Number of subscribers: 37 025
Photos: 8,370
Videos: 204
Links: 10,500
Description:
Просвітницький проект про економіку CASE Україна http://case-ukraine.com.ua Підтримати: https://www.patreon.com/costua https://www.youtube.com/ЦінаДержави Співпраця й реклама @jesfor
Source

Ціна держави | Є в Україні група осіб, яка вважає, що усі біди та найбільші втрати дл...

Telegram community logo - Ціна держави Ціна держави @costukraine
4 600 Views/Reach 2024-10-18 09:45 Message №8565
Є в Україні група осіб, яка вважає, що усі біди та найбільші втрати для бюджету від ФОПів. Тому вельми вчасно вийшла оновлена легендарна "картинка з тваринками" (точніше дослідження), що ілюструє схеми тіньової економіки в Україні, від Інституту соціально-економічної трансформації, Економічної експертної платформи та CASE Україна.Який жах! Від ФОПів це втрати на рівні 11,5-22 млрд грн у 2023 році. У той час як лише від контрабанди сума втрат складає 120-167 млрд грн на рік, або у 7,5-10 разів більше. Суми втрат бюджету через контрабанду за 2022 складали 80-150 млрд грн. От вам ціна нереформування митниці: +40 млрд втрат бюджету за рік.Дуже вчасні підрахунки від колег. Особливо на фоні офіційних спікерів влади про негайну потребу з підвищення податків через брак коштів. Тобто податки ми будемо підвищувати, а ось реформа митниці почекає. Так-так, можуть тут ткнути вчорашньою новиною про підписання Президентом закону з перезавантаження митниці. Але це все треба було робити ще вчора. Скільки мине часу з моменту визначення та призначення членів комісії, що обиратиме нового керівника, проведення конкурсу і визначення переможця, формування нового складу митниці новим головою, переатестація працівників митниці і до першого економічного ефекту?Але, повірте, весь цей час нам продовжать розповідати казки і агресивно нав'язувати думку, що проблеми України через ФОПів, що хитрожопі ІТівці недоплачують до бюджету, що хитрожопі власники ресторанів (від Діми Борисова і Євгена Клопотенка до "Київської перепічки") крадуть кошти, що Пенсійний фонд у нас недоотримує шалені кошти саме через ФОПів, тому і бідують пенсіонери (а солідарка тут ні до чого).Так-так, ця інформаційна машина буде намагатися перемкнути увагу від набагато масштабних до дрібніших проблем.📩 Підписуйся на "Ціну держави"