Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - CGTAnalytics
Added 14 Jul 2024

CGTAnalytics

@cgt_analitics
Number of subscribers: 8 626
Photos: 2,380
Videos: 343
Links: 1,770
Description:
Аналітичний підрозділ Company Group Team. Наш аналітичний відділ проводить систематичний моніторинг і глибокий аналіз новітніх зразків озброєння та військової техніки, що використовуються провідними арміями світу та збройними формуваннями противника.🏴

👥 Number of subscribers

8 626
Average/Day:: -2
Average/Week:: -16
Average/Month:: -45

👁️ Average views per message

2 483
Average/Day:: 1,850
Average/Week:: 1,716
ERR: 28.79%

📊 Messages per Day

2
Last day: 2
Week average: 2
Average per day: 2

Logo change history

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

👁 2,200 25-04-11 07:01
🇨🇳✈️Китайська "літаюча граната"Китайська компанія Hunan Luobing Aviation представила новітній тип дрона-камікадзе, що зовнішньо нагадує гранату. Цей компактний безпілотник розроблений спеціально для використання піхотними підрозділами та спецназом, орієнтуючись на мобільність і простоту управління.⚙️Дрон має циліндричну форму з висотою від 250 до 300 мм та діаметром від 50 до 70 мм, а його вага становить 600 грамів. Оснащений він малопотужними електродвигунами та камерою, вбудованою у верхню частину корпусу. Завдяки можливості зміни кута огляду камера дозволяє вести спостереження як вперед, так і вниз, що розширює тактичні можливості використання.🔫Керування дроном можливе як у ручному режимі за допомогою стандартного пульта, так і в напівавтоматичному режимі, коли оператор визначає ціль, а дрон самостійно націлюється і підривається при наближенні.🔫Бойовий розрахунок складається всього з одного бійця, який може переносити до 10 таких дронів та пульт управління. Це робить нову систему вкрай мобільною та ефективною як "особисту зброю" для піхотних підрозділів.❗️Впровадження таких інноваційних дронів може істотно змінити тактику ведення ближніх боїв, збільшивши можливості підрозділів щодо несподіваних та точних ударів по противнику. Проте, час покаже, наскільки ефективно ця "літаюча граната" зможе зарекомендувати себе на полі бою. Тим паче про захист від дії РЕБ інформації немає.🏴CGTAnalytics
👁 2,100 25-04-10 06:21
🇷🇺🎈Росія патентує аеростат-дрононосецьУ РФ зареєстровано патент на інноваційну розробку — автономну аеростатичну платформу, що поєднує функції дрононосця та повітряного стартового майданчика для ракет і БПЛА. 🛑Цей концепт передбачає використання сонячної енергії для автономної роботи: з поверхні корпусу тороїдального аеростата енергія збирається фотоелектричними елементами та перетворюється в електрику, що живить як саму платформу, так і обладнання на її борту.🛑Аеростат оснащено електродвигунами, які забезпечують керований рух та стабілізацію у повітрі. На борту передбачається встановлення радарів, відеоспостереження, ретрансляторів, а також бездротових зарядних пристроїв для дронів, що дозволяє проводити зарядку БПЛА просто в повітрі.➡️Ця розробка вкладається в ширший тренд мілітаризації аеростатичних технологій у РФ. В умовах війни проти України, де авіація та БПЛА відіграють критичну роль, Москва шукає способи компенсувати втрати та технологічні обмеження, розробляючи недорогі й стійкі до РЕБ платформи з тривалим перебуванням у повітрі. ❗️Попри футуристичність задуму, реалізація подібного комплексу викликає питання щодо його практичності у бойових умовах, особливо в контексті сучасних засобів протиповітряної боротьби. Проте сам факт появи такого патенту свідчить про прагнення Росії розширити асиметричні можливості у війні майбутнього — принаймні на рівні технічних ідей.🏴CGTAnalytics
👁 2,200 25-04-08 10:32
Мілітаризована економіка Росії: 4,5 мільйона працівників в оборонному комплексіРосія перетворила свій оборонно-промисловий комплекс (ОПК) на ядро економіки воєнного часу. За оцінками аналітичного центру RUSI, станом на початок 2024 року в ОПК РФ працює понад 4,5 мільйона осіб, або приблизно 10% усього населення країни, якщо враховувати членів родин.➡️Юридично така мобілізація почалася з ухвалення пакету законів у липні 2022 року, які дозволили Кремлю вводити елементи воєнної економіки: працювати в нічний час, 6 днів на тиждень, мобілізувати резерви, обійти тендери та змусити підприємства укладати оборонні контракти.🛑Система побудована на жорсткому державному контролі, і багато в чому — на експлуатації дешевої або примусової праці. Станом на травень 2024 року в ОПК були залучені близько 34 000 ув’язнених, і до 2025 року планується збільшення цієї кількості до 80 000. 🛑Також залучаються студенти старших курсів та мігранти з Африки — зокрема, до виробництва «Шахедів» в індустріальному парку «Алабуга» у Татарстані.Ключову роль відіграє державна корпорація «Ростех», яка контролює понад 800 підприємств і виконує близько 40% держоборонзамовлення. У 2023 році її доходи зросли до майже 3 трлн рублів, незважаючи на скорочення експорту. За словами її глави Сергія Чемезова, до 80% техніки, яку РФ використовує проти України, — це продукція «Ростеху».🧱Всього у реєстрі підприємств ОПК — понад 1 400 організацій, з яких більшість — державні. Вони підпорядковуються різним відомствам: Мінпромторгу, Міноборони, Роскосмосу, Росатому. Серед них — не лише виробники, а й наукові, логістичні, фінансові структури. Саме тому поняття «працівник ОПК» у російській статистиці дуже широке: 25% із них працюють у наукових установах, 75% — безпосередньо на виробництві.❗️Такий рівень мобілізації — це ознака стратегічного курсу Кремля на довготривале ведення війни, незалежно від її успіхів на полі бою. Попри мілітаризацію економіки, Росія залишається залежною від імпорту критичних компонентів, зокрема з Китаю. Крім того, централізація й примусовість процесів створюють ризики неефективності, «перетягування ковдри» між відомствами і хронічної корупції.🏴CGTAnalytics
👁 2,100 25-04-08 06:33
🇷🇺🚛Оргскло, скотч і бідність ВПК РосіїУ РФ триває глибока деградація військово-промислового комплексу, яку яскраво ілюструє нестача навіть базових засобів динамічного захисту для бронетехніки. Йдеться про відомий «Контакт-1» — динамічний захист, який кріплять на танки та ББМ. ➡️Запропонована конструкція включає дві 2-мм сталеві пластини з прошарком із 6-мм оргскла між ними, які скріплюються скотчем.🛑Незважаючи на зовнішню примітивність, ідея базується на відомому принципі: проходячи крізь інертний шар оргскла, кумулятивний струмінь створює ударну хвилю, що зсуває сталеві пластини, які частково розсіюють струмінь. Це аналог механізму, який застосовується у класичному динамічному захисті, де вибуховий заряд між пластинами ініціюється самим струменем.🛑Росіяни вже провели випробування такого захисту на гранатах РПГ-7 та СПГ-9. У порівнянні з «Контакт-1» (елементи 4С20 чи 4С22), ефективність впала на 29%, але навіть це виглядає кращим за «захист» із піску чи бетону, який продемонстрував лише 14% від штатного рівня. Утім, NERA-елементи визнали придатними лише як доповнення, а не заміну — наприклад, щоб прикривати борти чи корму башти, залишаючи штатний захист на лобі.❗️Загалом це явище — індикатор глибокого ресурсу виснаження РФ. Факт, що у Міноборони РФ розглядають заповнення контейнерів динамічного захисту піском, бетоном або оргсклом на скотчі, демонструє не лише матеріальний дефіцит, а й системну кризу індустрії. При цьому російська сторона визнає, що повна заміна «Контакту» на NERA — це лише умовна прийнятність, яка забезпечує максимум 86% захисту.🏴CGTAnalytics
👁 2,200 25-04-07 06:39
🇮🇷📡Іран активізує власні системи РЕБНа тлі ескалації в Червоному морі та зростання напруги на Близькому Сході, Іран розгортає наземні системи радіоелектронної боротьби (РЕБ) у Перській затоці та Ормузькій протоці, націлюючись на американські літаки-розвідники та навігаційні системи. ➡️Метою є порушення роботи GPS, каналів зв’язку та розвідувальних платформ США — зокрема RC-135, E-8C Joint STARS і MQ-9 Reaper — що свідчить про готовність Тегерана до прямої технологічної конфронтації з американськими силами.🛑За повідомленнями, кілька американських літаків уже зіткнулися з порушенням GPS, що змусило їх переходити на резервні системи навігації. Йдеться не лише про прикриття проксі-дій хуситів у Ємені, а й про спробу Ірану взяти контроль над електромагнітною сферою в критично важливих районах, таких як Ормузька протока — артерія глобального нафтового експорту.🛑Іран застосовує наземні комплекси («Фаджр», «Наср») та мобільні РЕБ-платформи на вантажівках і літаках. Також відомо про використання технологій радіолокаційного обману, кіберелектронної протидії, підробки сигналів GPS та спроб зірвати роботу західних платформ. Ці можливості були розвинені завдяки зворотному інжинірингу захоплених західних систем і роботі установ на кшталт Iran Electronics Industries та IRGC.❗️Ця тактика — продовження іранської доктрини асиметричної війни, зокрема в сфері РЕБ, де Тегеран прагне нівелювати технічну перевагу США за рахунок дешевших та гнучкіших рішень. Пригадати варто і інцидент 2011 року, коли Іран заявив, що посадив американський стелс-дрон RQ-170 Sentinel шляхом перехоплення сигналу управління.🏴CGTAnalytics
👁 2,000 25-04-05 07:17
🚚🇷🇺Масовість російських колісних САУ «Мальва» і «Гіацинт-К»Поява фото з ешелоном колісних самохідних артилерійських установок типу 2С43 «Мальва» або 2С44 «Гиацинт-К» викликає низку важливих запитань, які стосуються не лише кількісних, а й якісних аспектів російського артилерійського потенціалу. ➡️Першим критичним моментом є здатність російського ВПК виготовляти достатню кількість колісних шасі типу БАЗ-6910-027 «Вощина», які використовуються в обох типах САУ.➡️Другим ключовим питанням є джерело самих артилерійських стволів. На зберіганні в Росії було 550 буксируваних гаубиць «Гиацинт-Б» і 250 «Мста-Б». Теоретично, ці зразки можна переоснастити для нових САУ, однак вочевидь не всі вони знаходяться в задовільному стані після десятиліть простою. Крім того, враховуючи загальну деградацію виробничих потужностей, невідомо, чи в змозі РФ виготовляти нові стволи у потрібній кількості та якості.➡️Окремо стоїть проблема з боєприпасами. В умовах активної витрати артилерійських снарядів, питання забезпечення стрільб стає критичним. Російська артилерія вже неодноразово стикалась із браком снарядів, зокрема до застарілих систем. Навіть заяви про використання високоточних снарядів «Краснополь» не знімають питання — їх виробництво обмежене, а ефективне застосування вимагає якісного цілевказання та синхронізації з БПЛА.Втім, найбільш важливим є питання концепції застосування. Історично РФ не мала сильної традиції використання колісної САУ, і відповідної доктрини під них фактично не існує. Колісна артилерія має очевидні плюси: мобільність, відносно нижчу вартість, зручність обслуговування. Але без ефективної цифрової розвідки, автоматизації вогневих рішень та побудованої логістики ці переваги втрачають сенс. ❗️Отже, масовість «Мальви» і «Гиацинт-К» — радше спроба створити візуальну ілюзію оновлення артилерійського парку, ніж реальний прорив. Це ситуативне латання дірок: коли не вистачає сучасних зразків, у хід ідуть старі стволи, шасі із запасів і залишки інженерної думки. Такі платформи можуть становити загрозу, але вони не є системною відповіддю на виклики сучасного бою. 🏴CGTAnalytics
👁 2,200 25-04-03 11:03
🇷🇺🛳Росія в окупованій Керчі прийняла будівництво свого найбільшого корабляРФ активізувала будівництво найбільшого військового корабля у своїй новітній історії — універсального десантного корабля (УДК) «Іван Рогов» проєкту 23900. 🛰Супутникові знімки, зроблені навесні 2025 року, свідчать про суттєвий прогрес у зведенні корпусу на заводі «Залив» у тимчасово окупованій Керчі. І хоча темпи будівництва зросли, РФ усе ще суттєво відстає від початкового графіка, згідно з яким головний корабель мав увійти до складу флоту ще у 2025 році.➡️Очікується, що «Іван Рогов» зможе нести до 15 вертольотів (зокрема Ка-52К та Ка-29), 900 морпіхів, 75 одиниць техніки, а також три десантні катери. Його водотоннажність становитиме до 30 тисяч тонн, що робить його у рази більшим за колишній флагман Чорноморського флоту крейсер «Москва», знищений ЗСУ у 2022 році. Якщо добудова цього УДК буде завершена, він стане найбільшим військовим кораблем Росії, створеним після розпаду СРСР.🛑З одного боку, це ще один приклад спроб РФ посилити своє домінування в Чорному морі. У разі повноцінного введення в дію, «Іван Рогов» зможе стати центром проекції сили — платформою для ударних гелікоптерів, засобом висадки десанту або координаційним пунктом. 🛑З іншого боку, побудова УДК у Керчі — політичний сигнал. Вона легітимізує анексію Криму в очах Кремля, а також символізує довгострокову військову присутність РФ на півострові.Втім, залишаються серйозні питання щодо ефективності цієї платформи в умовах сучасної війни. Українські сили вже продемонстрували здатність вражати цілі у глибокому тилу противника, а сама вартість корабля оцінюється у понад 100 мільярдів рублів. Навіть часткове пошкодження такого об’єкта стало б як економічною, так і символічною поразкою для Кремля. Зважаючи на те, що Чорне море дедалі більше перетворюється на зону ризику для великих кораблів, ймовірно, «Іван Рогов» залишатиметься в Новоросійську під щільною охороною, обмежуючи його бойову цінність.❗️Поки ж добудова триває, а доля другого корабля серії залишається невідомою. Якщо росіянам вдасться довести цей проєкт до кінця, він потенційно стане інструментом тиску не лише на Україну, а й на інші країни Чорноморського регіону. Але чи вистачить у Кремля ресурсів, щоб реалізувати цей задум — відкрите питання.🏴CGTAnalytics
👁 2,000 25-04-03 08:27
🇷🇺🔫Російський дрон-детектор «Ефір»Російський комплекс для виявлення безпілотників «Ефір» нещодавно пройшов оновлення, яке значно розширило його функціональність.⚙️Ключова особливість оновленого «Ефіра» – підтримка нового частотного діапазону 3,3 ГГц (2740-4010 МГц), який стає все більш поширеним серед сучасних безпілотних літальних апаратів. Крім того, були додані значення RSSI (індикатор рівня потужності сигналу) для стандартних частотних діапазонів 1,2 ГГц, 2,4 ГГц та 5,8 ГГц. Поки що для частоти 3,3 ГГц значення RSSI відсутнє через конструктивні особливості пристрою.➡️Нові параметри дозволили покращити чутливість і дальність роботи «Ефіра». Зокрема, було зменшено крок сканування до 8 МГц, що забезпечує вищу точність у пошуку сигналів дронів. Також введена додаткова аналітика знайденого синхроімпульсу в частоті, а ручний крок сканування скорочено до 2 МГц. Час повного циклу сканування збільшено з 28 секунд до 40 секунд, що дозволяє ефективніше виявляти слабкі та далекі сигнали.➡️Ще однією особливістю нового детектора є функція інверсії – можливість відображення знайденого сигналу у зворотному режимі, що може допомогти оператору краще зрозуміти природу та походження виявленого сигналу.Конструктивні зміни також торкнулися захисних елементів: додано захисний ковпак для антени, вольтметр для контролю живлення, а також ремінець для зручності використання в польових умовах.❗️Таким чином, новий «Ефір» стає ефективнішим інструментом у боротьбі з сучасними безпілотниками, які застосовують нестандартні частоти передачі сигналів і використовують різноманітні технічні рішення для ускладнення виявлення.🏴CGTAnalytics
👁 2,000 25-04-02 06:43
🇨🇳🚀Китайська ракета SC-19Одна з найбільш секретних китайських розробок — ракета-перехоплювач SC-19. За останні 13 років Китай провів лише сім випробувань цієї ракети.🛑SC-19 перевершує китайську систему ППО HQ-19. Вона здатна перехоплювати цілі на середній стадії польоту на висотах до 250 км. Найсвіжіше відоме випробування відбулося у квітні 2023 року, коли ракета успішно перехопила ціль на серединній фазі її польоту.🛑Початково SC-19 створювалася як протисупутникова ракета (ASAT). Перше її успішне застосування було зафіксовано ще у 2007 році, коли Китай збив власний метеорологічний супутник FY-1C, ставши другою після США країною, яка володіє технологією перехоплення супутників.Відсутність будь-яких фотографій SC-19 у відкритих джерелах лише підсилює ореол таємничості навколо цієї зброї. Однак деякі джерела припускають, що в її основі лежить недобудований проєкт ракети-носія Kaituozhe-1 (KT-1), який був створений на базі китайської балістичної ракети DF-21.➡️Різні джерела також припускають існування проєкту під назвою Dong Neng (DN), який, ймовірно, є ще однією версією або ітерацією SC-19 з використанням елементів ракети DF-21.🏴CGTAnalytics
👁 1,900 25-04-01 06:59
🇨🇳🏎Росіяни намагаються перетворити китайські баггі на бронемашиниРосійські військові активно експериментують із кустарною модернізацією цивільних транспортних засобів через брак належних бронемашин.Черговим прикладом такого «інженерного креативу» стала переробка китайського мотовсюдихода Desertcross-1000-3 у подобу російської бронемашини «Тигр». ➡️Зовнішньо транспортний засіб дійсно нагадує «Тигр»: передня частина кузова, бампер, капот, лобове скло стилізовані під оригінал. Однак, при детальному огляді легко помітити легку раму китайського баггі та тонкі колеса, які не відповідають бронетехніці. 🛑Головною проблемою такого кустарного бронювання є надлишкова маса. Шасі Desertcross-1000-3 розраховане максимум на 550 кг вантажу, і навіть відносно тонкий листовий метал може істотно зменшити вантажопідйомність, обмежуючи запас озброєння та спорядження. Це погіршує прохідність і маневреність машини, особливо на бездоріжжі.🛑Окрім того, подібний бронекорпус не забезпечує реального захисту екіпажу: листи побутового металу пробиваються кулями навіть стрілецької зброї, не кажучи вже про уламки снарядів чи боєголовки FPV-дронів.➡️Раніше росіяни використовували значно простіші конструкції, які виглядали логічніше: на подібний мотовсюдихід встановлювали каркас із натягнутою сіткою Рабіца, доповнюючи його засобами радіоелектронної боротьби та димовими гранатами. Такий підхід дозволяв хоч частково знижувати ризик атаки FPV-дронів без значного перевантаження машини.❗️Таким чином, нинішня спроба перетворити китайський мотовсюдихід на подобу бронемашини «Тигр» є черговою демонстрацією того, як у російській армії намагаються компенсувати відсутність належної військової техніки, часто переходячи межу практичності та здорового глузду.🏴CGTAnalytics