Source
CGTAnalytics | Росія почала активно залучати старі розвідувальні машини БРМ-1КРосійсь...
1 800 Views/Reach
2025-04-13 08:59
Message №853
🇷🇺🚛Росія почала активно залучати старі розвідувальні машини БРМ-1КРосійська армія з кінця 2024 року почала масово використовувати старі броньовані розвідувальні машини БРМ-1К у якості заміни для транспортних та бойових машин піхоти. ➡️Найактивніше ці машини почали з'являтись на полі бою у першому кварталі 2025 року, де їхні втрати вже становили близько 2% від загальної кількості втрачених бронемашин типу БМП та БТР. При цьому втрати самих БРМ-1К серед техніки на базі БМП-1 досягли вже 20%.🛑БРМ-1К була створена ще за радянських часів у 1973-1988 роках на базі БМП-1. Основне завдання цієї машини було вести розвідку, тож замість десантного відділення вона мала спеціалізоване обладнання і радіостанції. Проте на тлі значних втрат серед сучасніших БМП та БТРів росіяни переорієнтовують ці розвідувальні машини для перевезення штурмових груп, що свідчить про серйозні проблеми з наявністю бронетехніки на фронті.🛑З огляду на значні резерви старих БМП-1 (близько 3500 одиниць), очікується подальше залучення таких машин у бойові дії, що також неминуче призведе до зростання їхніх втрат. При цьому Росія намагається модернізувати застарілі машини, встановлюючи сучасніші бойові модулі з 30-мм автоматичними гарматами 2А72, нічною оптикою і кулеметом ПКТМ, щоб хоч якось підвищити їхню бойову ефективність.❗️Таким чином, широке використання БРМ-1К у РФ є ознакою дефіциту більш сучасної бронетехніки та намаганням компенсувати втрати за рахунок старих резервів, що свідчить про значне виснаження ресурсів російської армії.🏴CGTAnalytics