Source
ЦБК | Демографічний обвал: білоруські школи втратили 15 тисяч першокласників...
57 Views/Reach
2025-09-01 20:19
Message №2465
Демографічний обвал: білоруські школи втратили 15 тисяч першокласниківБеларусь стрімко втрачає людей — і це вже не приховає навіть державна пропаганда. До 1 вересня у білоруських школах виявилося на 15 тисяч першокласників менше, ніж рік тому.У 2024 році в перший клас пішли 105 тисяч дітей, а в 2025-му — лише 90 тисяч. Це падіння на 14% за один рік. Така цифра — не просто «загальне старіння населення», як у сусідів. Це справжня демографічна катастрофа.У Польщі кількість першокласників скоротилася на 7%, у Латвії — на 3,5%, у Молдові — на 5%. Але там немає тотального відтоку людей. А в Білорусі — є: від 2020 року країну покинули щонайменше 600 тисяч громадян.При цьому народжуваність обвалилася: у 2019-му народилося понад 90 тисяч дітей, а в 2024-му — всього 59 тисяч. Якщо так триватиме, то за кілька років першокласників у школах стане на третину менше, ніж зараз.Причини очевидні. Сім’ї тікають від репресивного режиму та нав’язуваного «патриотичного виховання». На першому уроці діти слухають Лукашенка й пишуть листи «піонерам 2075 року», тоді як у світі говорять про штучний інтелект, генетику та польоти на Марс.«Стабільність» Лукашенка — це стабільне вимирання країни.