Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - BW Swift
Added 06 Jan 2025

BW Swift

@bwswift
Number of subscribers: 1 749
Photos: 1,710
Videos: 176
Links: 1,590
Description:
Канал створений для навчання програмування на swift та розробці програм під iOS. Мета проекту - допомогти студентам пройти шлях від розробника-початківця до оплачуваного фахівця. Тут я публікую актуальні та цікаві статті щодо iOS розробки. Адмін: @bws2007

👥 Number of subscribers

1 749
Average/Day:: -3
Average/Week:: -3
Average/Month:: -1

👁️ Average views per message

904
Average/Day:: 685
Average/Week:: 886
ERR: 51.69%

📊 Messages per Day

0.7
Last day: 0
Week average: 0
Average per day: 0.7

Status change history

Officially not confirmed 2025-01-06

Wall

Telegram statistics channel

👁 867 26-05-03 10:40
Ryan Christoffel на редіт:Нещодавно Apple оголосила про партнерство зі штучним інтелектом з Google. Але звітність вказує на те, що компанія спочатку укладала угоди з іншими компаніями, включаючи Anthropic.Виходячи з нових коментарів Марка Гурмана з Bloomberg, легко зрозуміти, чому.Гурман, виступаючи на TBPN, сказав наступне:На даний момент Apple працює на Anthropic. Anthropic живить багато речей, які Apple робить внутрішньо з точки зору розробки продуктів, багато їхніх внутрішніх інструментів... У них є спеціальні версії Claude, що працюють на власних серверах всередині. Hacker News окремо пишуть:Apple випадково залишила файли Claude.md у сьогоднішньому оновленні програми Apple Support (v5.13)Це дивний спосіб сформулювання, тому що це звучить так, ніби файл, природно, знаходиться в пакеті додатків, і Apple забула його видалити. Але чому його взагалі копіювали в додаток? (Здається, це пов'язано зі створенням програми, а не з використанням штучного інтелекту для підтримки клієнтів.) А потім:Apple випустила екстрене оновлення додатка Apple Support (версія 5.13.1), щоб видалити файли Claude.md. Якийсь анонім написав в треді:У мене є друг в Apple.У нього є понад 200 доларів кредиту на Клауд щодня. BWSwift 📱 YouTube 📱 Patreon
👁 908 26-04-24 11:01
🖼️ Швидкий thumbnail через ImageIO: 3 прапорці, які реально важливіПараметри CGImageSourceCreateThumbnailAtIndex ніби задокументовані, але які саме комбінації працюють без болю — ні. Ось що виявилось “золотою трійкою”:- kCGImageSourceCreateThumbnailFromImageAlwaysФормально можна й без нього, але тоді ловиш дивні логи помилок для JPEG/HEIC, коли система очікує embedded thumbnail, а його нема. Варіант FromImageIfAbsent не завжди ці логи прибирає.- kCGImageSourceCreateThumbnailWithTransformMust-have, якщо хочеш, щоб thumbnail поважав EXIF orientation (особливо JPEG). Без нього частина фоток буде боком/догори ногами.- kCGImageSourceThumbnailMaxPixelSizeМаксимальна сторона thumbnail; на виході картинка буде ≤ цього розміру. Результат: 12MP JPEG на macOS почав ресайзитись за ~26ms — це майже ×30 швидше за “наївний” підхід.І ще 2 неприємні реалії ImageIO:- API інколи ламається на різних файлах/версіях macOS → автору довелось зробити 4 різні реалізації ресайзера і фолбекати між ними.Інколи ImageIO кидає C++ exceptions. Якщо не ловити їх в Obj-C як @catch (...) (так, буквально три крапки), апка може впасти.- окремо від Brent Simmons: не юзайте CGImageSourceCreateImageAtIndex для indexed-color ICO (4-bit palette) — беріть CGImageSourceCreateThumbnailAtIndex, щоб обійти баг.BWSwift 📱 YouTube 📱 Patreon
👁 894 26-04-16 12:10
🍎 Cal AI видалили з AppStoreВикористали Superwall для підміни пейволу з оплатою на Stripe.Це рознеслося публічно - чому їм можна, а всім іншим не можна.CEO Superwall, захищаючи Cal AI, виходить і розповідає:- Це проходить ревью кожного разу- ми не знаємо, чи всі хто ревьювлять застосунки знають, чи це дозволено- не можу знайти ніде в офіційних рекомендаціях Apple, які явно забороняють це Історія набрала популярність і зразу прилетів бан від Apple. Додаток генерує мільйони доларів на тому, що розпізнає калорії по картинці на основі чатаЖПТ. Невже воно того вартувало?🗣️Очікувано що вони отримали бан. Як і останні вісім років більшість таких банів відбуваються через підсвічування в соц мережах і прямих звернень конкурентів. І це дивно, бо в цій ніші здебільшого заводять користувачів через рекламу на веб (де відбувається оплата), тобто цей пейвол був лише для органіки з апстору. А ви б ризикнули так спробувати для підвищення доходу коли вже є мультимільйоний застосунок?BWSwift 📱 YouTube 📱 Patreon
👁 851 26-04-15 13:32
👨‍💻 iOSCTF: 30 завдань для практики iOS-пентестуЗ тренувальними майданчиками для iOS завжди було туго - DVIA та пара занедбаних репозиторіїв, і на цьому все. Так що поява iOSCTF - приємна новина.Це open-source додаток із 30 завданнями по iOS security, розбитими на 4 категорії: від читання секретів у NSUserDefaults і дампа Keychain до експлуатації JS-бриджів через deep links, хукінга ObjC-рантайму та memory forensics. Є навіть JWT cracking і завдання на SSL pinning bypass. Загалом покриває пристойний шматок того, з чим стикаєшся при реальному аналізі мобілок.Є готовий IPA для sideload (через AltStore, TrollStore та компанію), не обов'язково збирати з sources, хоча Xcode-проект також є. Для частини завдань потрібен companion server, що додає реалізму. Ну і jailbroken пристрій для повного набору завдань рекомендується (було б дивно, якби ні).Цікаво, що автор в описі дякує Claude за допомогу в створенні - мабуть, AI-асистенти тепер не тільки код пишуть, але й уразливі програми допомагають робити, і як правило не тільки спеціально для CTF 😄Як на мене, розкішна штука для тих, хто бажає покопатися в iOS security на практиці, а не тільки читати про це в книжках. Особливо тішить, що з'являється щось нове)#Pentest #Security #Tools
👁 945 26-04-13 10:40
📱 Видалив Signal застосунок - а повідомлення лишились: цікавий (і трохи страшний) нюанс iOS Notification DBЗа свідченнями в недавньому суді, ФБР змогло судово-медично витягти копії вхідних повідомлень Signal з iPhone підсудного навіть після видалення Signal з iPhone. Причина не в “зламі Signal”, а в тому, що вміст повідомлень опинився в базі даних push-сповіщень iOS.Як це взагалі можливо?Є популярний патерн для E2EE месенджерів: push приходить у зашифрованому вигляді, а розшифровується на пристрої через UNNotificationServiceExtension (щоб показати нормальний текст у Notification).Проблема: після того як система сформувала сповіщення, розшифрований текст може бути записаний на диск у notification database. І навіть якщо додаток потім видалити слід може лишитися.Важливий нюанс‼️Налаштування в Notification Center керують тим, що показувати користувачу, але не гарантують, що сповіщення не будуть створені/збережені в системі. Зараз ця база захищена (TCC), але факт такий: дані все одно пишуться на диск.Що з цим робити: • У Signal є опція не показувати контент повідомлень у сповіщеннях (без превʼю). Якщо її не увімкнути - система потенційно може зберігати текст. • Для більшої приватності правильна стратегія для додатків: мати внутрішній тумблер, який взагалі не передає контент у iOS notifications (тобто не давати системі “матеріал” для запису в БД). • Є утиліта AuRevoir (“до побачення”), яка дозволяє переглядати та чистити сповіщення з notification database Apple.Висновки: E2EE месенджер може бути “крипто-ідеальним”, але інтеграція з системними сповіщеннями це окремий вектор витоку. Якщо важлива приватність вимикайте превʼю контенту в сповіщеннях, а якщо ви розробник не покладайтеся на системні тумблери як на “захист даних”.BWSwift 📱 YouTube 📱 Patreon
👁 941 26-03-10 11:10
🤖 Claude випустити нову фічу Code Review, приблизна ціна одного ревью 15-25$!Claude створить набір агентів для аналізу PR. Вони шукають помилки паралельно, перевіряють кожну помилку, щоб зменшити кількість false-positive, і оцінюють помилки за ступенем тяжкості.Ви отримуєте один підсумковий коментар з детальним аналізом!Ми запускали це на більшості PR в Anthropic. Результати після місяців тестування:- <1% результатів відзначені невірними інженерами- На великих PR (1000+ рядків), 84% поверхневих знахідок, в середньому 7,5 проблем в кожному 🗣️ Чи треба буде людині всеодно дивитись PR? - так.Чи це зекономить трохи часи ревьюверу? - так.Чи коштує це дешевше ніж година інженера в США? - так.А що стосується девів в Європі, Україні, Індії та Китаю - не схоже що це економічно вигідно.Метрика «<1% відзначені невірно», вони самі кажуть, що ви отримаєте один великий коментар з усім, якщо там 5 з 7 пунктів фігня, але два пункта валідні, то ти вже не поставиш палець вниз…BWSwift 📱 YouTube 📱 Patreon
👁 803 26-03-06 13:23
Всім привіт 👋Хочу презентувати свій додаток Debts - iOS застосунок для обліку боргів та кредитів.Ідея проста: часто буває важко пам’ятати, хто кому і скільки винен, тому я зробив застосунок, який дозволяє зручно вести облік боргів, платежів та балансів між людьми.Головна мета - простота, швидкість та зрозумілий інтерфейс, щоб за кілька секунд можна було додати борг або відмітити повернення грошей.Додаток створений на основі SwiftUI + TCA, що дозволяє будувати модульну та масштабовану архітектуру застосунку. Для роботи з даними використовується SwiftData + iCloud Sync, завдяки чому всі борги синхронізуються між пристроями користувача.Також додав Spotlight Integration, щоб можна було знаходити борги прямо через системний пошук iOS, а також віджети і версію для Apple Watch.В процесі розробки я зіткнувся з кількома цікавими технічними моментами (Apple має дуже високий стандарт якості, як усі ми знаємо)Наприклад, Zoom transition, який Apple презентувала декілька років тому, досі працює нестабільно — під час анімації іноді з’являються артефакти на parent view, ламаються тіні та view взагалі може зникнути. Цікаво, що зникає тільки візуальний layer, бо сама view залишається в ієрархії. Схоже, що цей transition досі має баги на рівні системи.Ще один цікавий момент був із DatePicker в ScrollView.У певних випадках він неправильно повідомляє свій intrinsic content size, через що частина time picker’а могла відображатись некоректно або не відображатись взагалі 😅В результаті довелось зробити час окремим picker-компонентом, щоб обійти цю проблему.Загалом розробка такого застосунку дала багато цікавого досвіду інтеграції системних API, якими я раніше не користувався Буду дуже вдячний за фідбек, відгуки та підтримку в App Store 🙌Посилання на додаток:https://apps.apple.com/ua/app/debts-app/id6737870564
👁 862 26-03-03 11:50
🧠 Реверс інжиніринг Apple Neural Engine - це може зрушити локальний AI на MacРозробник зробив те, чого Apple офіційно не дає: тренування нейромережі (forward + backward) прямо на Apple Neural Engine (ANE) через reverse-engineering приватних API. Без CoreML/Metal/GPU - чистий ANE. Проєкт: https://github.com/maderix/ANEЩо вже показали (на M4):- 1 transformer-layer (dim=768, seq=512)- 9.3 ms / step- 11.2% ANE utilization → 1.78 TFLOPS sustained⚠️ Градієнти по вагах (dW) поки рахує CPU, тобто це ще не “100% training на ANE”.Цікаво:- ANE виявився дуже енергоефективним: автор наводить оцінку ~6.6 TFLOPS/W і порівнює з A100 (~0.08) → умовно до ~80× ефективніше “на ват”- 😅“38 TOPS” у презентаціях - це INT8 маркетинг, а в реальних FP16 бенчмарках автор пише про ~19 TFLOPS peak.- 🐌 CoreML може давати 2–4× overhead на дрібних операціях, прямий доступ до ANE швидший.🤖Mac-и з M-чипами мають ANE, який простоює, і потенційно може стати дешевою “домашньою лабораторією” для fine-tuning.BWSwift 📱 YouTube
👁 871 26-02-19 14:58
🤖 Найважливіші деталі для AI роблять… компанії про туалети й приправи.Ви знаєте, що AI тримається на NVIDIA, TSMC і купі датацентрів. Але є матеріали та компоненти, без яких GPU/чипи просто не можуть нормально вироблятися.1️⃣Ajinomoto - це MSG (приправа), але для чипів вони роблять критичну плівкуAjinomoto виробляє MSG (підсилювач смаку). Але паралельно вони роблять ABF-плівку (Ajinomoto Build-up Film) - це ізоляційний матеріал, який використовується в підкладках (substrates) для багатьох дорогих CPU/GPU.Вони є майже монополією (~95%), і під час “чип-дефіциту” вузьким місцем інколи були не самі кремнієві кристали, а саме підкладки + ABF матеріали.2️⃣Toto - це туалетиToto - унітазний гігант, і в них є сильна компетенція в кераміці, яка раптом стала важливою для AI-епохи:вони роблять керамічні wafer chucks - це “тримачі” кремнієвих пластин у виробництві чипів. У Financial Times прямо пояснювали, що їхні керамічні патенти важливі для процесів, де потрібна стабільність при низьких температурах.
👁 958 26-01-27 12:05
📌 Компанії почали активно дозволяти використовувати AI під час інтервью.Якраз нещодавно піднімали тему підготовки інтервью в FAANG в нашому чаті @bwswiftchat, треба бути готовим до всього!В деяких компаніях під час кодінг секції вам надається доступ до AI моделей. Ви можете писати промпти і використовувати увесь код та відповіді які будуть згенеровані для вирішення задачі на інтервʼю. Ціль не змінилася, вам треба вирішити «літкод» задачку за годину і вам дають AI в допомогу.Інтервьювер в першу чергу буде дивитись на ваш “reasoning”, покриття корнер кейсів, тести та чистоту коду. Просто вирішити задачку вже не достатньо, бо часто це вже може зробити сама модель, а ось довести це до production-like коду стає важливішим скілом.🗣️ Хочеться бачити це не тільки для кодінг секцій, а і для інших секцій також, але лише як додатковий інструмент, який можна не використовувати, якщо не треба. І хочу відмітити, що деякі компанії, які вводили AI-only інтервью (де ти цілу годину сам на сам з ШІ) зараз відкотилися назад до класичних процесів проведення інтервью. BWSwift 📱 YouTube 📱 Patreon