Сьогодні в Бучі відвідав родини, які вже живуть у відновлених приватних будинках. Для мене це завжди найважливіші поїздки — коли бачиш не цифри у звітах, а реальних людей, які повернулися додому.Одна з таких історій — родина Анжеліки. Під час окупації громади їхній будинок був повністю знищений унаслідок чергової ворожої атаки. Сьогодні на цьому місці збудовано нову домівку. Родина вже живе у своїй оселі, виховує дітей і будує плани на майбутнє.Будинки, у яких сьогодні мешкають ці родини, збудовані з нуля в межах програми відбудови приватного житла. У Бучі це, зокрема, обʼєкти у провулку Каденюка, на вулицях Яблунській та Водопровідній. Усі роботи профінансовані з обласного бюджету. Це приклади відновлення, коли зруйноване під час окупації житло не просто відбудовано, а повернуто людям як безпечне й комфортне місце для життя.З початку повномасштабного вторгнення на Київщині пошкоджено або зруйновано понад 30 тисяч об’єктів. Переважна більшість із них — житло. Лише приватних будинків постраждало понад 25 тисяч: частина була пошкоджена, частина — знищена повністю. Це десятки тисяч родин, які втратили власні домівки та потребували підтримки.Одним із найбільших руйнувань зазнав Бучанський район. Тут пошкоджено та зруйновано понад 16 тисяч приватних будинків, із яких більше 11 тисяч уже відновлено.Відновлення житла в області здійснюється системно. Станом на сьогодні вже відновлено понад 17 тисяч приватних будинків. Окремою програмою було передбачено нове будівництво зруйнованих осель. Загалом у межах цієї програми шляхом нового будівництва було передбачено відбудову 90 приватних будинків, яких у 2025 років нам вдалося звести 73.Також в області за державний кошт вже відновлено або триває відновлення для понад 22 тисяч родин. Зокрема, за програмою «ЄВідновлення» здійснюється відновлення пошкодженого майна, а за програмою «Будівництво на власній земельній ділянці» триває будівництво нових будинків , що дозволяє тисячам родин відновити своє житло. Загальна сума фінансування – 13 млрд 32 млн грн.Наше завдання — не просто відновити зруйновані квадратні метри. Йдеться про повернення людям безпеки, стабільності та віри в майбутнє. У відновлених будинках знову живуть родини, народжуються діти, громади поступово повертаються до нормального життя.@Mykola_Kalashnyk
2025 рік для Київщини став роком посилення міжнародного партнерства та конкретних результатів, які вимірюються не словами, а цифрами. Попри війну, область системно працювала з іноземними партнерами, щоб відновлювати громади, підтримувати людей і будувати основу для розвитку.Упродовж року наша команда підписала та оновила 4 міжрегіональні угоди — з графством Бакінгемшир (Велика Британія), Нижньою Австрією (Австрія), Центральночеським краєм (Чехія) та регіоном Іль-де-Франс (Франція). Кожна з них має чіткий практичний вимір — транспорт, медицина, освіта, інфраструктура та безпека.Протягом 2025 року Київщина приймала десятки міжнародних делегацій — представників урядів, парламентів, дипломатичних місій, міжнародних організацій, бізнесу, благодійних і волонтерських фондів. Усі візити були спрямовані на одне: показати реальні наслідки російської агресії та сформувати спільні рішення для відновлення області.Міжнародне співробітництво для Київщини — не про формальності й протоколи. Воно вимірюється автобусами, генераторами, лікарнями, школами та житлом, які вже працюють для людей. Дякую всім міжнародним партнерам за підтримку, довіру й солідарність. У 2026 році продовжуємо цю роботу з чіткими цілями та спільною відповідальністю за результат.Детальніше про наші досягнення @Mykola_Kalashnyk
Цифровізація — один із ключових пріоритетів у роботі нашої команди. У 2025 році ми зосередилися на реальних змінах, що дають результат для громад і людей.69 територіальних громад визначили цифрових лідерів і почали працювати спільно на платформі «Дія.Цифрова громада». Це дало координацію, прозорість і взаємне підсилення замість розрізнених ініціатив. За сукупним індексом цифрової трансформації громад Київщина серед лідерів в Україні.Уже 53 громади призначили відповідальних за кібербезпеку та почали впроваджувати політики інформаційної безпеки та плани реагування. 7 районних адміністрацій пройшли самооцінку кіберзахисту. На обласному рівні затверджено план дій на випадок кібератак та підготовлено 17 внутрішніх політик. Ми модернізували внутрішню інфраструктуру: впровадили хмарні рішення, резервне копіювання, зміцнили сервери та мережі. У тестовому режимі запущено голосового ШІ-асистента для громадян і публічних службовців, його запуск для широкого користування заплановано найближчим часом.У сфері транспорту оцифровано 92% внутрішньообласних маршрутів, 85% громадського транспорту обладнано платіжними терміналами, 100% — GPS, з них 40% автобусів вже підключені до диспетчеризації. Це дозволить проводити прозорі конкурси на перевезення і покращувати сервіс для людей.Просторова інфраструктура також стала більш ефективною: 24 громади повністю завершили верифікацію адрес у Єдиному державному реєстрі, загалом по області цей показник перевищує 70%. Це зменшує помилки, запобігає шахрайству з нерухомістю і полегшує доступ до послуг.Державний архів області оцифрував понад 30 тисяч справ — це 1,5 мільйона файлів. В цілому архівні установи Київщини оцифрували майже 42 тисячі справ, що складає понад 3 мільйони файлів, і залишаються одними з лідерів серед обласних архівів України.60 громад почали системну роботу з відкритими даними, зареєстрували кабінети розпорядників на data.gov.ua і ухвалили необхідні нормативні рішення. Активно працюємо над тим, щоб мобільний зв’язок у області залишався стабільним навіть під час відсутності електроенергії. Київстар, Vodafone і Lifecell встановлюють АВР на базових станціях, безперервно постачають генератори. Ми спільно працюємо з громадами, щоб забезпечити ефективну роботу мобільних груп на місцях.Незабаром планується запуск 5G у Бродянці, а згодом і в інших громадах області.Модернізуємо, підтримуємо та обслуговуємо Інтегровану систему відеоспостереження області, яка відіграє ключову роль у забезпеченні безпеки регіону.Продовжуємо оновлювати систему відеоспостереження, забезпечувати кіберзахист робочих місць, підтримувати працездатність критичних сервісів і розширювати можливості цифрових інструментів для громадян.2025-й був про системність. Про людей у громадах. Про рішення, які витримують кризу.І про розуміння, що цифровізація — не самоціль, а інструмент сильної, стійкої та ефективної Київщини.@Mykola_Kalashnyk
До свого завершення підходить рік, який став серйозним випробуванням для кожного з нас — рік спротиву, рік складних рішень і щоденної праці, у якому Київщина вистояла під ударами, працюючи на результат.Протягом року ми не шукали гучних слів — брали на себе відповідальність і діяли. Підтримували сили оборони, посилювали безпеку громад, відновлювали зруйноване ворогом, запускали економіку, дбали про ветеранів, опікувалися дітьми та внутрішньо переміщеними особами. І водночас берегли те, що є для нас головним — людей.Усе це — результат спільної роботи з громадами, військовими, бізнесом і міжнародними партнерами, а передусім — сили людей Київщини.Фото сьогодні — з гори Тотоха, найвіддаленішої точки області, у Медвинській громаді. Місце тиші, сили та глибини. Тут особливо відчуваєш: Київщина велика, різна, жива, і кожна громада, кожна людина важливі.Ми пройшли рік гідно. Не зламалися. Не відступили. Разом із громадами та людьми України.Дякую кожному, хто працював, тримався, допомагав і вірив.Попереду — новий рік, нові виклики й завдання. Ми не зупиняємося, бо знаємо, заради чого і заради кого працюємо.Київщина була, є і буде сильною. Слава Україні. Героям слава!Детальніше про наші досягнення @Mykola_Kalashnyk
Разом з в.о. голови обласної ради Ярославом Добрянським та керівниками громадам Київщини — Білоцерківської, Броварської, Бориспільської, Бучанської, Білогородської, Зазимської, Гатненської — відвідали наших захисників і захисниць із 72-ї окремої механізованої бригади Чорних Запорожців на Харківщині.Поїздка була дуже важливою: ми поспілкувалися з солдатами та командирами, почули про реальні потреби підрозділу і передали те, що зараз найбільше потрібно для виконання бойових завдань. Цього разу це понад тисячу FPV-дронів та п’ять квадроциклів — техніка, яка допомагає нашим оборонцям бути ефективними та зберігати життя на фронті.Під час зустрічі мав честь відзначити кращих бійців бригади. Це люди, які щодня виконують складні завдання, залишаючись відповідальними і зібраними у будь-яких умовах. Для нас важливо, щоб вони відчували підтримку й повагу від тилу та громад, які їх об’єднують.Загалом за цей рік Київщина з обласного бюджету та бюджету громад спрямувала на підтримку 72-ї бригади близько 100 мільйонів гривень. Це не просто цифра, а реальна допомога тим, хто стоїть на передовій, і внесок у спільну перемогу. Ми продовжимо робити все, що потрібно нашим захисникам, бо підтримка армії — це наш обов’язок і справа честі.Окремі слова вдячності воїнам 72-ї бригади Чорних Запорожців — це наша білоцерківська бригада, яка завжди на передових рубежах. Дякую всім нашим Захисникам за службу і захист України. Бажаю міцного здоров’я, сил, витримки та обов’язкового повернення додому з Перемогою. Київщина завжди поруч і робитиме все для підтримки своїх.@Mykola_Kalashnyk
Разом з в.о. голови обласної ради Ярославом Добрянським та керівниками громад Київщини відвідали наших оборонців з 114 бригади Сил територіальної оборони на чолі з Вадимом Боднаром.Цей візит — про підтримку й щиру вдячність. Про живе спілкування з бійцями, розуміння їхніх потреб і конкретну допомогу від громад Київської області. Передали сучасне обладнання для спостереження і зв’язку, техніку для роботи з безпілотними системами, засоби енергозабезпечення та інше необхідне оснащення, яке підсилює бойові можливості підрозділу під час виконання бойових завдань.114 бригада — це підрозділ, у якому близько 70% особового складу становлять добровольці з Київщини. Люди, які свідомо стали на захист рідної землі, своїх громад і всієї країни. Це приклад справжньої відповідальності й внутрішньої мотивації боронити Україну.Загалом упродовж цього року з обласного бюджету на підтримку 114 бригади було спрямовано 50 мільйонів гривень — відповідно до потреб, визначених самими військовими. Ці кошти пішли на те, що реально необхідно на фронті та безпосередньо впливає на ефективність виконання бойових завдань.Під час зустрічі відзначили окремих бійців бригади пам’ятними нагородами, як знак поваги до мужності, витримки та відданості наших оборонців.Завершуємо цей рік правильними справами — підтримкою армії, реальними рішеннями й допомогою тим, хто щодня тримає оборону. Напередодні Нового року ще раз дякуємо нашим Захисникам і Захисницям. Київщина була, є і буде надійним тилом для тих, хто боронить Україну.@Mykola_Kalashnyk
Обласний бюджет Київщини на 2026 рік затверджено.Його початковий обсяг — 6,8 млрд гривень, що на 33,4 % більше, ніж первинний бюджет цього року. Це головний фінансовий документ області, який визначає, як саме ми будемо відновлювати регіон, зміцнювати безпеку, підтримувати людей і розвивати громади в умовах війни.Головний фінансовий документ області містить заходи 29 обласних програм. Бюджет має чітке направлення на підтримку людей. Він враховує інфляційні ризики, підвищення мінімальної заробітної плати та реальні потреби громад. Наше ключове завдання — створити гідні умови життя, дати відчуття стабільності й впевненості у завтрашньому дні.Основним джерелом наповнення бюджету залишається податок на доходи фізичних осіб — 5,7 млрд грн. Завдяки відповідальній роботі бізнесу, громад та кожного платника податків ми маємо фінансову спроможність не лише забезпечувати потреби області, а й планувати розвиток та підтримувати ключові напрями.У 2026 році обласний бюджет спрямований на кілька основних пріоритетів, таких як: безпека та оборона, якісна освіта, відновлення регіону, соціальна сфера, охорона здоров’я, економіка і резервний фонд. Цей бюджет — не про цифри у таблицях. Він про людей, їхню безпеку, стійкість і впевненість у завтрашньому дні. Ми відповідально підійшли до кожної гривні, бо розуміємо: у воєнний час рішення мають бути зваженими, а дії — системними. Працюємо далі, щоб Київщина була сильною, захищеною і відновленною.Детальніше по розподілу бюджету. @Mykola_Kalashnyk
Актуальна інформація щодо ситуації в Київській області після ворожих обстрілів.Ворог продовжує цілеспрямовані атаки на критичну інфраструктуру регіону. Найскладнішою залишається ситуація з електропостачанням на лівобережжі регіону. Водночас, енергетикам уже вдалося відновити живлення для 54 тисяч абонентів. Значна частина споживачів усе ще залишається без світла. Роботи триватимуть цілодобово.Наразі без електропостачання залишаються окремі населені пункти Бориспільського, Броварського та Вишгородського районів. Пункти незламності розгорнуті та працюють. Лікарні, водоканали, теплообʼєкти, об’єкти соціальної інфраструктури, інтернет і зв’язок переведені на резервне живлення. Усі комунальні служби працюють у посиленому режимі та перебувають на постійному зв’язку з місцевою владою.Щодо теплопостачання: у окремих населених пунктах Обухівського району наразі є проблеми з теплоносієм. Аварійні бригади працюють на місцях, робиться все можливе, щоб якнайшвидше відновити подачу тепла в кожну оселю. Плануємо завершити протягом доби.Мобільний зв’язок у регіоні збережений. Усі оператори працюють, зв’язок є по всій області, зокрема й у тих громадах, де ситуація з централізованим електроживленням залишається найскладнішою. Базові станції задіюють резервне живлення, щоб люди мали можливість телефонувати та користуватися інтернетом.Щодо постраждалих. У лікарнях області наразі залишаються двоє чоловіків, їхній стан медики оцінюють як середньої тяжкості. У Білій Церкві чоловік 1994 року народження з рваною раною стегна та ступні перебуває під наглядом лікарів, загрози життю немає. У Броварах у лікарні залишається чоловік 1983 року народження з осколковим пораненням спини. Вся необхідна медична допомога надається. Усі інші постраждалі проходитимуть лікування амбулаторно.Київщина тримає стрій. Усі служби працюють злагоджено, щоб допомогти людям, відновити інфраструктуру та забезпечити безпеку в громадах.@Mykola_Kalashnyk
Продовжуємо роботу над посиленням стійкості мобільного зв’язку на Київщині. Провів робочу зустріч із CEO lifecell Михайлом Шелемою та командою оператора.Обговорили конкретні технічні рішення, які дозволяють мережі стабільно працювати під час тривалих відключень електроенергії. Серед пріоритетів — встановлення АВР для автоматичного перемикання на резервне живлення та забезпечення регіону генераторами.Окрема увага — пілотному проєкту на Київщині, де ми відпрацьовуємо повний алгоритм: від технічних рішень і доступу до об’єктів до логістики, забезпечення пальним і взаємодії з громадами. Наше завдання — не разові кроки, а стабільна модель, що працюватиме в умовах тривалих блекаутів.Дякую Михайлу Шелембі та команді lifecell за конструктивну роботу й готовність рухатися швидко. Київщина й надалі залишатиметься пілотним регіоном для практичних рішень, які підсилюють стійкість інфраструктури та безпеку мешканців.Аналогічні зустрічі вже проведені з усіма великими мобільними операторами. Узгоджуємо підходи й темпи реалізації, щоб посилення телеком-інфраструктури відбувалося системно по всій області.Важливо додати, що результатом цих зустрічей, в тому числі стало напрацювання типової версії договору, яка дозволяє запускати процес на місцях. Зараз масштабуємо це на всю Київщину, за два дні вже підписано 15 договорів з громадами.@Mykola_Kalashnyk
Різдво — це час, коли по-особливому відчувається цінність простих речей: тепла, турботи й дитячої радості. Саме в ці дні усмішки дітей, їхній щирий сміх і світло в очах мають неймовірну силу — вони повертають віру в добро й надію, якої сьогодні так потребує кожен із нас.У Білій Церкві, у театрі імені Панаса Саксаганського, разом із дітьми дивилися новорічну виставу. У залі були діти наших оборонців, діти загиблих захисників, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти з інвалідністю. Для багатьох із них це свято — не просто похід у театр, а момент радості й тепла, якого так бракує в непростих життєвих обставинах.Хотілося, щоб у цей передріздвяний час кожна дитина відчула турботу й увагу, щоб хоча б на кілька годин у її житті було більше світла, безтурботності та віри в диво. Після вистави всі діти отримали солодкі подарунки — маленький, але щирий знак підтримки й любові.На Київщині вже стартували новорічно-різдвяні заходи для дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. Цьогоріч до святкових подій долучаться понад 10 тисяч хлопців і дівчат з усієї області. І для мене це не про формальність — це про відповідальність дорослих за дитинство, яке має бути зігріте теплом навіть у найскладніші часи.Бо турбота про дітей — це турбота про майбутнє України. А різдвяна магія починається з простих речей: часу разом, щирості й відкритого серця.@Mykola_Kalashnyk